Európa kézilabdakupák – Nehéz hétvége előtt a magyarok

2009. november 13., péntek

Roppant nehéz hétvége előtt állnak a magyar kézilabdacsapatok a férfi európai kupákban.

A női Bajnokok Ligájában a csoportküzdelmek félidejében egy győzelemmel és két vereséggel álló Győr a sereghajtó spanyol Itxako otthonában szerepel. Az ETO számára létkérdés, hogy pontot szerezzen. Ha nem tud, nagyon messze kerül a továbbjutástól, míg egy esetleges sikerrel nagy lépést tenne a nyolc közé kerüléshez vezető úton. November elsején a magyar együttes csak minimális különbséggel verte az Itxakót (29-28), de

Konkoly Csaba

vezetőedző alakulatának eddig még nem termett babér idegenben. A kvartett harmadik helye amúgy KEK-nyolcaddöntőt ér. A férfi BL-ben a Veszprém számára kötelező a győzelem a vendég, s a csoportban sereghajtó Boszna Szarajevó ellen, de a bosnyákok már nehezítették meg a "nagycsapatok" dolgát. A Szegedre viszont iszonyúan nehéz 60 perc vár Montpellier-ben. A jelenleg nem továbbjutó helyen tanyázó Tisza-partiaknak lassan bravúrra lesz szükségük, máskülönben marad a keserű búcsú, mivel eddig csak az utolsó Szalonikit tudták legyőzni. A férfi EHF Kupában a héten edzőt váltott PLER-től óriási fegyvertény lenne, ha meg tudná szorongatni az izlandi Haukart, ráadásul a magyar együttes feladta a pályaválasztói jogot. A Dunaferr a jó ismerős Tatran Presovval találkozik. A vendéglátó eperjesiek számítanak esélyesebbnek, akik a magyar NB I küzdelmei során, szeptember 23-án Dunaújvárosban győztek 32-31-re. Az ötödik magyar kupacsapat, az FTC a KEK-ben a jövő hétvégén szerepel, és mindkét meccsét a szlovén Koper otthonában játssza.

A magyarok hétvégi programja:

szombat:

Női BL, C csoport, 4. forduló: Itxako (spanyol)-Győri Audi ETO KC 19 ó Az állás: 1. Oltchim Valcea (román) 6 pont, 2. Zvenyigorod (orosz) 3, 3. Győri Audi ETO KC 2, 4. Itxako 1 Férfi BL, B csoport, 5. forduló: MKB Veszprém-Boszna Szarajevó (bosnyák) 17:15 ó Az állás: 1. Rhein-Neckar Löwen (német) 8 pont/5 mérkőzés, 2. MKB Veszprém 6/4, 3. Kielce (lengyel) 5/4, 4. Chambéry (francia) 3/4, 5. Velenje (szlovén) 2/5 (132-141), 6. Boszna Szarajevó 2/4 (107-126) Férfi EHF Kupa, a 16 közé jutásért, 1. mérkőzés: Haukar (izlandi)-PLER 17 ó

vasárnap:

Férfi BL, A csoport, 5. forduló: Montpellier (francia)-Pick Szeged 17 ó Az állás: 1. Valladolid (spanyol) 7 pont/5 mérkőzés, 2. Montpellier 6/4 (138-106), 3. Constanta (román) 6/4 (122-115), 4. Csehovszki Medvegyi (orosz) 4/4, 5. Pick Szeged 3/4, 6. PAOK Szaloniki (görög) 0/5 Férfi EHF Kupa, a 16 közé jutásért: 1. mérkőzés: Tatran Presov (szlovák)-Dunaferr 18 ó visszavágó: PLER-Haukar (izlandi), Asvöllum 19 ó