Női röplabda: vereség drámai meccsen

2009. október 25., vasárnap

Nem a legjobban sikerült a szegedi lányok bemutatkozása az NB II-ben, hiszen szoros meccsen alulmaradt Hegedűs Tamás alakulata az első fordulóban.

A mérkőzés első pontját a szegedi lányok szerezték a vendégek rossz nyitásából, majd Vakulya két pontjának köszönhetően 3:2. A következő pontokat

Huszta, Tóth

Pálinkás

neve mellé írhattuk, és az eredményjelzőn 6:3. Sajnos ezt követően a vendégek pontjai következtek, és 6:9-re fordítottak. A szett közepére előnyüket tovább növelték a fővárosiak, de 13:19-es hátrányból sikerült 18:19-re felzárkózni. A szett végén 20:22-nél két szegedi hibának (Tóth hálóba nyit,

Kádár

hálóba üt) köszönhetően könnyen szerezhette meg a

Zrínyi

a szettlabdát, majd a szettgyőzelmet. A második játékrészt rosszul kezdtük, gyorsan 0:3 volt az eredményjelzőn. 5:5-nél vettük át a vezetést Huszta ász nyitásával, de

Vakulya

hibájából 6:6. A következő Vakulya-támadás szegedi pontot hozott, majd Huszta és Kádár pontjai következtek és egy vendég hiba 10:6, Honvéd-időkérés. A szünet után nem változott a játék képe. A narancssárga-feketék tovább növelték előnyüket. Vakulya blokkja után 18:9 és ismét vendégidőkérés. A hazaiak előnye annak ellenére elég volt a szettgyőzelemre, hogy 22:13-nál kiengedtek a lányok, és 25:21-re megnyertük a második szettet. A harmadik játszma az előző szetthez hasonlóan vendég előnnyel indult 1:3, 3:6, majd sikerült 6:6-ra felzárkózni. Fej-fej mellett haladtak a csapatok 11:11-ig és ezt követően Kádár és Huszta 2 pontot, Vakulya 1 pontot hozott 17:12. A szett végéig kitartott a lendület és 25:16-os sima szettgyőzelemmel fordulhattunk. A következő szett első pontját a szegediek szerezték

Kiss Emőnek

köszönhetően, de a folytatásban a vendégek komoly előnyt szereztek 1:5, 3:9. A hazaiak teljesen leblokkoltak és sorozatban rontották el a nyitásfogadásokat. A szett közepén 14:16, amit Kádár nyitásával és Huszta támadásával sikerült kiegyenlíteni. A játszma végén érezték a lányok, hogy befejezhetik a találkozót, és Vakulya támadásaira építve sorba szereztük a pontjainkat, de sajnos a vendégek 24:26-ra megnyerték a szettet. A mindent eldöntő utolsó játékrész következett. Vakulya kapta a labdákat és szinte minden támadása pontot ért. 8:7 volt a hazaiaknak amikor fordultak, de szoros küzdelmet hozott a folytatás 9:9, 12:12, 13:13, 14:14, de a Honvéd lányainak sikerült megnyerni az ötödik szettet 15:17-re.