Közel állt a bravúrhoz, de elbukott a Volán a kupában

2009. augusztus 19., szerda
Bár a 33. percben 2-0-ra vezetett, a végén mégis 4-2-es vereséget szenvedett a Tisza Volán SC Szeged az NB II-es Békéscsabától a labdarúgó magyar kupa 2. fordulójában. A kék-feketék az első játékrészben egyértelműen felülmúlták esélyesebb ellenfelüket, a második félidőben viszont hátul sokat hibáztak. Egyáltalán nem kezdett megilletődötten a Szeged gárdája az NB II-es Békéscsaba elleni kupameccsen, a hazai fiatalok bátran vetették magukat a küzdelembe, s próbáltak támadólag fellépni az első percekben. A próbálkozások már a 13. percben eredményre vezettek: Huszárik jobb oldali szöglete Dargót találta meg az ötös vonalán, a védő megszelídítette a játékszert, majd a hosszú sarokba vágta; 1-0. A találat jó tett a mérkőzésnek, elsősorban a szegedieket tüzelte még inkább föl. Bár előbb Balázs egy fölső léces fejessel riogatott, ám azt követően egyre-másra futottak a kék-fekete támadások, Huszárik nagyszerűen mozgatta társait. Előbb Bárdosi szerezhetett volna gólt, ám kiszorította védője, majd Huszárik újabb zseniálisan becsavart sarokrúgását Baji R. csúsztatta alig mellé. A 33. percben viszont már nem volt ellenszerük a csabaiaknak: Bárdosi mintegy 21 méterről, kissé jobbról ragyogóan csavart ballal a rövid fölsőbe egy szabadrúgást, 2-0. Ez ám a szenzáció! A második bekapott gólt követően kezdtek csak ébredezni a lila-fehérek, talán ekkor ébredtek rá, hogy akár el is búcsúzhatnak a sorozattól. Érezni lehetett, fontos lenne, hogy az első félidőben sikerüljön „nulláznia” a Szegednek. Nos, a terv sajnos nem jött össze, hiszen a 40. percben a hórihorgas Balázs révén szépíteni tudott Belvon Attila együttese: a támadó egy bal oldalról érkező beadásnál a nála jóval alacsonyabb Grünwald mellett maradt, s őt leugorva a hosszúba csúsztatott; 2-1. Amilyen rosszkor jött a békéscsabai találat az első félidő végén, éppen olyan szerencsétlen időben esett az egyenlítő gól – a második játékrész elején... Az 50. percben Huszárik adta el a labdát a szegedi tizenhatos előterében, s a hibáért nagy árat fizetett a Volán. Ursz tört be a tizenhatoson belülre, Grünwald becsúszva próbált szerelni, de nem járt sikerrel, a bíró pedig a tizenegyespontra mutatott. A megítélt büntetőt Cseke az elmozduló Czirják helyére, a kapu közepébe lőtte; 2-2. Sajnos Eke sporttárs sípja nem sokkal később néma maradt, mikor Szilágyi tűnt el a védők ölelésében a csabai tizenhatoson belül, ennél az esetnél nagyvonalúbbnak bizonyult a sípmester. Magasabb sebességi fokozatba kapcsolt az NB II-es együttes, s átvette a játék irányítását, de a szegediek továbbra is becsülettel küzdöttek, s gyors ellencsapásaikkal rendre veszélyt is jelentettek. Ám egy újabb hiba megpecsételte sorsukat: Grünwald utolsó emberként dajkálta a labdát tizenhatosa előterében, majd „odaajándékozta” a nem sokkal korábban beállt Bernáthnak, aki köszönte szépen, kilépett, s a jobb alsóba gurított; 2-3. A Volán dicséretére legyen mondva, óriási energiákat mozgósított az egyenlítésért: Szilágyi lábában benne volt a gól, de sajnos benne is maradt, hiszen a középpályás közelről nem tudott átemelni Máthén. A 83. percben Huszárik Zsolt megsérült, lesántikált a pályáról, s mivel Buchholcz Gábor addigra valamennyi cserelehetőségét kihasználta, kilenc mezőnyjátékossal folytatta a Szeged. A Békéscsaba hamar élt az emberfölénnyel: a 85. percben Cseke ugratta ki az előretörő Bagyinszkit, aki 16 méterről pörgetett Czirják mellett a kapuba, eldöntve ezzel a továbbjutás kérdését; 2-4. A kék-feketék derekasan helytálltak az NB II-es ellenféllel szemben, az osztálykülönbség gyakorlatilag egyetlen percig sem volt érezhető. A védelmi megingások, figyelmetlenségek számát viszont mindenképpen csökkenteni kell ahhoz, hogy előre tudjon lépni a szegedi alakulat.

A labdarúgó magyar kupa főtáblájának 2. fordulójában:

Tisza Volán SC Szeged – Békéscsaba 1912 Frühwald Előre SE 2-4 (2-1). Szeged, 150 néző, vezette: Eke. Szeged: Czirják – Búzási (Pénzváltó), Dargó, Grünwald, Garamvölgyi (Barna D.) – Mórocz (Boldizsár), Szilágyi – Baji R., Huszárik, Bárdosi – Beretka. Vezetőedző: Buchholcz Gábor. Békéscsaba: Máthé – Szokol, Bakró, Dócza, Bagyinszki – Cseke, Zelenyánszki, Ursz (Horváth T.), Kovács T., Sajben – Balázs J. (Bernáth).Vezetőedző: Belvon Attila. Gólszerző: Dargó (13'), Bárdosi (33'), illetve Balázs J. (40'), Cseke (11-esből, 50'), Bernáth (73'), Bagyinszki (85'). Buchholcz Gábor: "Huszárik kieséséig egyenrangú ellenfelei voltunk az NB II-es Békéscsabának. Azok, akik a hétvégén nem kaptak lehetőséget, bebizonyították, lehet rájuk számítani, aktív tagjai a csapatnak. Sajnos sérülések miatt kényszerű cseréket kellett végrehajtanom, ez sem tett jót a játékunknak. A meccs legnagyobb tanulásága, hogy ilyen figyelmetlenségeket nem engedhetünk meg magunknak hátul, különben az NB III-ban is nehezen boldogulunk majd riválisainkkal."