Kajak-kenu Eb: Vajda Attila ezren verhetetlen

2009. június 27., szombat
kajakkenuvb291
Három aranyérmet is szerzett a magyar küldöttség a brandenburgi síkvízi kajak-kenu Európa-bajnokság 1000 méteres döntőiben a szombati napon. A szegedi Vajda Attilának, a kenukirálynak ismét csak a hátát nézhette a kontinens. Az olimpiai számokban két arany és egy ezüst a mérleg eddig.

Szépen kezdődött a nap a brandenburgi kajak-kenu Európa-bajnokságon, női K-1 1000 méteren ugyanis klasszisunk,

Kovács Katalin

végig vezetve aranyérmet szerzett. A magyar sztár több mint egy hajóhosszal előzte meg a második helyen célba érő német

Franziska Webert

. A harmadik a dán

Henriette Engel Hansen

lett. Kovács után a szegedi

Vajda Attilának (képünkön)

szurkolhattunk. Olimpiai, világ- és Európa-bajnokunk hasonló fölénnyel győzött C-1-ben, a második helyen az ő számában is egy hazai,

Sebastien Brendel

ért a célba, a bronzérmes pedig a spanyol

José Luis Bouza

lett.

Szabó Gabriella

Csipes Tamara

a svéd egység mögött a második helyen végzett női K-2-ben. C-2-ben jött a nap szenzációja!

Bozsik Gáborral

– nem tudott beleszólni a dobogós helyek sorsába, és csak ötödik lett. Férfi K-1-ben a tavaly ezüstérmes

Kucsera Gábor

kilencedik lett a B döntőben, így összesítésben a 18. helyen zárt. Az első döntős napon, pénteken a 200 méteres finálék során öt medáliát, köztük egy aranyat lapátoltunk össze. Európa-bajnoki címet szerzett a női K-4-es egység a szegedi