Nem lehetett meglepni a Veszprémet

2009. május 16., szombat

Könnyedén nyerte a férfi kézilabda-bajnoki döntő első mérkőzését hazai pályán az MKB Veszprém. A Pick Szeged szerette volna meglepni ellenfelét, de Matics edző taktikai elképzeléseit a játékosok nem tudták megvalósítani. A három nyert mérkőzésig tartó párharc második találkozóját kedden 18 órától játsszák Szegeden.

Alaposan meglepett mindenkit

Vladan Matics

, a Pick Szeged vezetőedzője a férfi kézilabda-bajnoki döntő első mérkőzésén. A néhány héttel még az edzésektől is eltiltott

Nenadicsot

játszatta balátlövőben. Bár a hét elején a SZEGEDma.hu-nak jelezte Matics, hogy taktikai meglepetésre készül, és azt is elárulta, hogy a szerb játékossal átlövőposzton próbálkozik, de kérte, mindez maradjon titokban. Nenadics bizonyítani szeretett volna, de nem igazán sikerült: negyed óra alatt egy eladott labdát, egy kihagyott büntetőt és egy gólt jegyezhettünk fel a neve mellé. Nem csak a Barcelonából igazolt játékos állt hadilábon a büntetővel, hiszen

Krivokapics

Zvizej

hetesét is hárította a sérült világklasszis

Perics

helyett védő

Liszkai

. A Pick Szeged nem véletlenül gyakorolta egész héten az átlövéseket, a kézilabdások minden helyzetből tüzeltek, de a lövések elakadtak a jól záró veszprémi blokkban. A hazai együttes viszont pontosan támadott,

Puljezevics

alig találkozott a labdával, ezért Matics lecserélte. Ez sem segített a Picken, Krivokapics kétszer is eladta a labdát, lövései nem jutottak el a kapuig. A Szeged 9-4-nél a 14. percben felzárkózhatott volna, de a kettős emberelőnyből a veszprémi

Iváncsik Tamás

lőtt gólt. Kapkodott a Pick, gyorsította a támadásokat, viszont sok hiba csúszott a játékába. A címvédő mindezt kihasználta, és a 27. percben már 17-10-re vezetett. A Pick a szünet utolsó perceiben érthetetlen megoldásokkal próbálkozott, a Veszprém jól védte hatosát, így kevesebb dolga maradt a fiatal Liszkainak. Nem sokkal a szünet előtt már nyolc gól volt a különbség. Vladan Matics folyamatosan cserélgette a játékosait a védelemben, de nem állt össze a Szeged fala. A vezetőedző mindenki kipróbált, csak a térdsérüléssel bajlódó

Herbert Gábor

nem jutott szóhoz, őt persze nem is nevezték. A pihenő után a 34. percben 22-13-ra elhúzott a Veszprém, mégis az volt az ember érzése, hogy felzárkózhat a vendégegyüttes. Így is történt, bejöttek az átlövések, és

Ghionea

biztos kézzel értékesítette a büntetőket. A félidő felénél már csak négy gól volt a különbség. Főként

Petrea

távoli bombái találtak utat a veszprémi kapuba. A találkozó vége előtt 10 perccel meg volt az esélye a szegedi együttesnek, hogy még közelebb kerüljön riválisához, de a helyzeteket elügyetlenkedte, ráadásul

Osmajics

összeszedte harmadik kiállítását. Az 53. percben 32-26-nál érezhető volt, hogy a megtáltosodott

Perez

Vilovszki

vezérletével a Veszprém ma nem győzhető le. A hazai vezetőedző,

Mocsai Lajos

a végjátékban még azt is megengedhette, hogy a Pick ellen a bajnoki döntőben ifikapust szerepeltessen. Ez pedig önmagáért beszél, és minősítette a szegediek játékát. A döntő első mérkőzésére nagyon készülő Pick Szegednek nem sikerült meglepni a címvédőt otthonában. Folytatás kedden 18 órától az újszegedi sportcsarnokban.

Férfi kézilabda-bajnoki döntő, első mérkőzés: MKB Veszprém - Pick Szeged 35-28 (19-12)

. Veszprém, 5000 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P. MKB Veszprém: Liszkai - Iváncsik T. 2, Vujin 6/3, Eklemovics 2, Vilovszki 5, Ilyés 4, Iváncsik G. 5. Csere: Andorka (kapus), Gulyás 3, Luzsnyikov 2, Perez 6, Lapcsevics, Sesum. Edző: Mocsai Lajos Pick Szeged: Puljezevics - Ghionea 8/3, Andjelkovics 5, Osmajics, Laluska, Zubai 1, Zvizej 3. Csere: Marjanac (kapus), Krivokapics 2, Petrea 4, Katzirz 4, Nenadics 1, Stamate. Edző: Vladan Matics. Hétméteres: 3/3, ill. 6/3. Kiállítások: 18, ill. 18 perc. A párharc állása 1-0 a Veszprém javára.