Labdarúgás: Harmos-mesterhármas az ünnepen

2009. május 23., szombat
tvkkfhaza37
Tizenegy nyeretlenül megvívott mérkőzést követően végre megszerezte első tavaszi győzelmét a Tisza Volán SC a labdarúgó NB III Alföld csoportjában. A szegedi kék-feketék Harmos Zsolt mesterhármasával múlták felül a Kiskunfélegyházát, ez a három gól és három pont pedig nagyon sokat ér a bennmaradásért folytatott harcban.

Méltóképpen ünnepelte a szegedi labdarúgás 110. születésnapját a város jelenlegi első számú együttese, a Tisza Volán SC.

Buchholcz Gábor

tanítványai november közepén, még az utolsó őszi fordulóban nyertek utoljára az NB III-as pontvadászatban, ezúttal a Kiskunfélegyháza ellen azonban nem ismertek kegyelmet. Remek volt látni, ahogy egymásra talált csapat és közönsége, végre ismét boldog, egymásba kapaszkodó szegedi játékosok tomboltak a kilencven perc leteltével a Felső Tisza parti stadion gyepén. A lelátón helyet foglaló hűséges szurkolók pedig szívből örültek az első tavaszi sikernek, s ismét bebizonyították: igazán szeretik ezt a lelkes, fiatal volános alakulatot. Persze azért nem sétagalopp volt ez a találkozó, hiszen rengeteget kellett izzadniuk Móroczéknak, mire megtörték a vendégek ellenállását. A Szeged lépett fel támadólag az első percekben, ahogy a hazai vezetőedző ígérte, a kék-feketék nekiestek ellenfelüknek. A tavaszi fordulókban még nyeretlen vendéglátó fölényét rengeteg szöglet jelezte, ám a sarokrúgásokat követően nem alakult ki különösebb veszély a Bács megyeiek kapuja előtt. A 6. percben villant először

Harmos Zsolt

, távoli kísérlete azonban – ekkor még – célt tévesztett. A 14. percben mutatta be első védését

Czirják Tamás

, egyből egy nagy bravúrra volt szüksége, hogy hárítsa a kiugró félegyházi csatár lövését. Két perccel később ismét Harmos csapta be a védőket, a jobbösszekötő helyéről tüzelt,

Borbély

portás azonban figyelt a rövid sarokra. A 22. percben ismét csak Harmos kevergetett, jobb oldali beadása megtalálta

Kazit

, ám a hosszú sérülésből lassan visszatérő támadó 7 méterről mellé bólintott. A 32. percben ennél is nagyobb lehetőség maradt ki a hazaiak előtt –

Grünwald

szenzációsan tekerte be a labdát balról, a játékszer átszállt Borbély fölött, ám

Baji Renátó

senkitől sem zavartatva, alig 2 méterről az üres kapu mellé fejelt... Továbbra is átok sújtja a Szegedet? Lehet, hogy ismét gólképtelen lesz a Volán? Ilyen és ehhez hasonló kérdések fogalmazódtak meg a lelátóm, ám a mezőny legaktívabbja, Harmos csattanós választ adott a kétkedőknek. A 36. percben a tizenhatos jobb oldaláról, mintegy 15-16 méterről végezhetett el szabadrúgást, s lövése a meglepett vendégkapus mellett a hosszúba vágódott; 1-0. A gól láthatóan feloldotta a görcsöt. Egyre jobban futballozott a Volán,

Huszárik Zsolt

vezényelte a támadásokat: erőszakosan cselezett, tört előre, labdái pedig rendre megtalálták a társakat. A 43. percben is ő ugratta ki tanárian Harmost, aki remekül pörgetett el a kifutó hálóőr mellett; 2-0. Szünet után is ott folytatta a Volán, ahol abbahagyta. Folyt a labda, szebbnél szebb támadásokat vezettek a hazaiak,

Szilágyi

, Harmos és

Mórocz

is veszélyeztetett, majd az 54. percben megszületett a harmadik találat. Ismét balról, de ezúttal a vendégkaputól mintegy 20 méterre jutott szabadrúgáshoz a Szeged. Harmos állt a labda mögé, s ballal mintaszerűen csavart a rövid felsőbe; 3-0. A három pont sorsa el is dőlt, a Kiskunfélegyháza beletörődött a vereségbe. Az 57. percben még ugyan Czirjáknak be kellett mutatnia a meccs legnagyobb védését – a védők lábai között visszahúzott Czibolya-lövést hárította visszavetődve –, ám az utolsó fél órában már nem akadt értékelhető próbálkozásuk a narancsmezeseknek. A Tisza-partiak töretlenül mentek előre, s bár elsősorban a roppant agilis Huszárik révén lehetőségeket is kidogoztak, újabb gólt már nem tudtak szerezni.

tvkkfhaza25

A minden csapatrészében jobb, a győzelmet sokkal inkább akaró, látványosabban és gólratörőbben futballozó Szeged teljesen megérdemelten győzött ezen a délutánon. Végre minden játékos igazán odatette magát, a sikerből mindenki kivette a részét. A megszerzett három pont különösen annak fényében roppant értékes, hogy a vetélytársak közül az Újbuda és az Izsák is kikapott, így a Volán előrelépett a 12. helyre. A meccs után hatalmas volt az öröm, ám most kell igazán szerénynek maradni, s most kell igazán alázatosan készülni és játszani: három nagyon nehéz, három nagyon fontos meccs vár még a CSAPATRA.

Buchholcz: Együtt dobbant valamennyi szegedi szív

Buchholcz Gábor így látta a mérkőzést: „Bár nem Mátyásnak hívják, hanem Zsoltnak, mégis Huszárik volt az, aki megtörte a jeget. Kiváló játéka nagyban hozzájárult ahhoz, hogy végre újra győzni tudjunk. Szeretném kiemelni Harmos Zsoltot is, akinek teljesítményéről három parádés gólja mindennél többet mond. De azt hiszem, azzal kellett volna kezdenem, hogy a mai sikerünk igazi csapatmunka eredményeként született meg, hiszen mindenki hozzátett valamit Czirjáktól Kaziig, a csereként szóhoz jutókig, illetve azokig, akik ezúttal nem is léptek pályára. Sokat jelentett, hogy pénteken részt vettünk a szegedi labdarúgás 110. születésnapja alkalmából szervezett ünnepségen, hiszen a srácok átérezték, mekkora felelősség abban a stadionban játszani, ahol egykor legendás játékosokat, meccseket láthatott a közönség. Ma tényleg együtt dobbant valamennyi szegedi szív. Győzelmünket azoknak ajánlom, akik bíztak bennünk, akik biztattak bennünket.”

A labdarúgó NB III Alföld csoport 27. fordulójában:

Tisza Volán SC – Kiskunfélegyházi HTK 3-0 (2-0).

Szeged, 200 néző. Szeged: Czirják – Búzási, Boldizsár (Udvari), Vida, Grünwald – Mórocz, Szilágyi, Baji R., Huszárik, Harmos (Szabó T.) – Kazi (Török). Vezetőedző: Buchholcz Gábor. Kiskunfélegyháza: Borbély – Újvári, Valkovics, Cseke, Tóth I. – Szabó A., Keller, Péntek (Vidéki), Katona (Szalai Á.) – Drozdik (Fricska), Czibolya. Vezetőedző: Czéh László. Gólszerző: Harmos Zsolt 3 (36., 43. és 54. perc). Gyulai Termál FC – Hódmezővásárhelyi FC 3-1 Érdi VSE – Monori SE 0-0 Orosháza FC – Izsáki Sárfehér SE 3-0 Budafoki LC – Újbuda TC 3-2

A megyei I. osztály 27. fordulójában:

Tápé – Csongrád 0-3 Szentesi Kinizsi – Mindszent 1-3

A megyei II. osztály 27. fordulójában:

Makó FC II – Csanytelek 1-3 Csanádpalota – Fábiánsebestyén 4-1 Baks – Forráskút 6-2 Deszk – Bordány 2-5 Tömörkény – Újszegedi TC 0-1

A megyei III. osztály 23. fordulójában:

Zákányszék – Cartel Balástya 2-3 Szegvár – Ruzsa 5-0 IKV Alsóváros – FK 1899 Szeged 1-2