Fantasztikus HPQ-bravúr Kecskeméten

2009. május 3., vasárnap

Örömjáték után folytatás kedden, Szegeden

Fantasztikus örömjátékkal győzte le otthonában a Kecskemétet a HPQ Szeged a férfi röplabda-bajnokság harmadik elődöntő mérkőzésén. Ezzel a szegediek 2-1-re szépítettek a három nyert mérkőzésig tartó párharcban. Folytatás kedden 18 órakor az újszegedi sportcsarnokban.

A HPQ Szeged NB I-es röplabdacsapatát

Nusser Elemér

vezetőedző felforgatta az elődöntő harmadik mérkőzésén, Kecskeméten. A fiatalokat küldte pályára az első játszmában, akik olyat varázsoltak, amit az edzett kecskeméti szurkolók is ritkán látnak. Könnyeden játszottak a fiúk, és nem ijedtek meg attól sem, hogy már 21-18-ra vezetett a Kecskemét. Sőt 24-22 után négy szettlabdát is hárították Oltványiék, majd 27-nél hatalmas izgalmak közepette nyerték az első szettet. A kecskemétiek nem hittek a szemüknek, ekkor jöttek rá, hogy gond is lehet a meccsen. Összeszedték magukat, és úgy tűnt a második játszmában 16-13-nál, hogy simán nyernek A HPQ viszont feljött, de ekkor csak megnehezíteni tudta a Kecskemét dolgát. A harmadik szett kicsit hasonlított az elsőhöz. Csak a végjátékban 22-22 után nem a hazai együttes vezetett, hanem a szegedi gárda. A HPQ-nak öt szettlabdája is volt. A szegedi legények idegrendszere a helyén volt, a játékosok átlagon felülit nyújtottak, és

Nacsa

vezérletével hozták a játszmát. A kecskeméti arcokra ráfagyott a mosoly, míg a HPQ hatalmas önbizalommal kezdte a negyedik etapot. A hazai csapat nem bízott semmit a véletlenre vezetett 16-12-re, de a Szeged feljött 19-18-ra. Ezúttal viszont Somodiék koncentráltak jobban, és kiegyenlítettek, 2:2. A döntő játszmában a HPQ rögtön elhúzott 3-1-re, sőt 8-5-re. Mindez annyira felidegesítette a rutinos kecskeméti játékosokat, hogy rendre nyitásokat hibáztak. A szegediek a megingásokat kihasználták, és simán nyerték a meccset. Az esélytelenek nyugalmával játszó HPQ 130 perces maratoni játékban megmutatta, hogy a bajnokság végjátékában is számolni kell a Szegeddel. A három nyert mérkőzésig tartó párharc negyedik találkozóját kedden 18 órától játsszák az újszegedi sportcsarnokban. Nusser Elemér: "A Kecskemét magabiztossága megbosszulta magát. Csodálatosan, vagányul játszott csapatunk. Kedden nehezebb dolgunk lesz, mert a Kecskemét már tudja, mire számíthat."

A férfi röplabda NB I-es ligabajnokság elődöntőjében, 3. meccs: KALO-MÉH-Kecskeméti RC - HPQ Szeged 2:3 (-27, 20, -27, 21, -11)

. Kecskemét, 150 néző. Vezette: Csizmarik, Bodrogi . Kecskemét: Somodi, Dorcsák, Kása, Csala, Bagics, Németh F. Cs: Dömötör (liberó), Hoffart, Szabó A. Edző: Gyurkó Sándor. HPQ Szeged: Oltványi, Csányi, Bitó, Petheő , Babanyecz, Nacsa. Cs: Affenthaller (liberó), Nieselberger, Csíkos, Bondor, Babanyecz , Strezeneczky. Edző: Nusser Elemér. Az eredmény alakulása: 1. játszma: 8-7, 12-9, 16-15, 19-18, 21-18, 22-20, 24-22, 24-24, 25-24, 26-25, 27-27. 2. játszma: 8-4, 16-13, 19-18. 3. játszma: 1-5, 9-8, 14-16, 17-20, 22-22, 22-23, 23-24, 24-25, 25-26, . 4. játszma: 8-5, 15-9, 16-12, 17-16, 19-18. 5. játszma: 1-3, 3-3, 5-8. A párharc állása 2-1 a Kecskemét javára. A másik elődöntőben: KOMÉTA-Kaposvár - MAFC-MAPEI 3:0 (17, 23, 14) A párharcot a Kaposvár nyerte 3-0-ra, és a döntőbe jutott.