Döntőben a Pick Szeged

2009. május 7., csütörtök

Egygólos győzelem Dunaújvárosban

pickdunaferr12

Dunaújvárosban csütörtökön a végjátékban jobban játszó Pick Szeged kivívta a győzelmet, s bejutott a férfi kézilabda-bajnoki döntőbe. A Pick 27-26-ra nyert idegenben a Dunaferr ellen. A szegedi együttes a Veszprémmel találkozik a fináléban.

Nyitott védekezéssel próbálta meglepni

Vladan Matics

vezetőedző a Dunaferrt a férfi kézilabda-bajnokság elődöntőjének második mérkőzésén. Ebben a formációban a szegedi együttesnél még

Krivokapics

is helyet kapott. A lövőgép, ha teheti, nem védekezik, most szavazati joga nem volt. Annál inkább a góllövéseknél, hiszen jóvoltából a 7. percben döntetlenen tarthatta a Pick a hazai csapatot. Krivokapics két gólt is lőtt. A másik oldalon viszont a fiatal szélső,

Szalafai

háromszor is megtáncoltatta

Puljezevicset

. A félidő felétől Matics edző kénytelen volt visszaállni a hatos falas védekezésre, mert a Pick négy perc alatt négy gólt kapott, és a Dunaferr 9-4-re vezetett. Meg is lett az eredménye a védekezésváltásnak, hiszen a stabil szegedi falat képtelen volt áttörni egy ideig a Dunaújváros, mialatt

Andjelkovics, Zubai, Zvizej

Ghionea

is betalált

Stochl

kapujába. A Pick feljött 9-8-ra. Talán elhitték a pickesek, hogy ezután már minden sima lesz. Nem így történt, kettős emberhátrányba kerültek, és kaptak három gólt. Puljezevics helyett

Marjanac

állt a kapuba, de a váltás sem segített, a felbátorodott dunaújvárosiak remekül használták ki helyzeteiket, míg a Pick képtelen volt gólt lőni. Ebben nagy szerepe volt a dunaújvárosiak szlovákiai kapusának Stochlnak, aki az első félidőben 12 labdát hárított, míg Puljezevics csak hatot. Többek között ez is hozzájárult, hogy a Dunaferr a szünetben már 5 góllal vezetett. Dunaújvárosi labdaeladásokkal és kiállítással kezdődött a második játékrész, amit a Szeged kihasznált, és feljött 16-14-re. Sőt a Pick 17-16-nál egyenlíthetett volna, ehelyett a 10. percben háromgólos hátrányba került. Hat percig egyik szurkolótábor sem örülhetett gólnak. Majd a félidő kétharmadánál, amikor a hazai csapat 24-20-ra vezetett, a Pick megindult a döntő felé. Kihasználta, hogy a játékvezető kiállította

Grebenárt

, és a magára talált

Katzirzzal

sem bírt Stochl. A válogatott lövő egymásután kétszer is bevette az újvárosi kaput, és nagyban hozzájárult a Szeged felzárkózásához. Mire a Dunaferr bóbiskolásából felébredt, már 25-25 volt az állás. Két perc volt hátra, amikor a Pick jutott előnyhöz, majd Puljezevics védte az addig biztos kezű

Bajusz

büntetőjét. Tizenöt másodperccel a találkozó vége előtt a Bundesligába tartó Katzirz megadta a kegyelemdöfést, és belőtte a Szeged 27. gólját. A Pick Szeged ugyanúgy, mint a Veszprém, két nyert mérkőzéssel jutott a bajnoki döntőbe.

Budapest Bank Férfi Kézilabdaliga, elődöntő, 2. meccs: Dunaferr - Pick Szeged 26-27 (15-10)

. Dunaújváros, 2000 néző. Vezette: Bonifert, Oláh. Pick Szeged: Puljezevics - Zvizej 1, Osmajics 2, Andjelkovics 4, Zubai Sz.2, Krivokapics 10/4, Ghionea 4/1. Csere: Marjanac (kapus), Herbert, Laluska, Katzirz 4, Petrea, Stamate. Edző: Vladan Matics. Dunaferr: Stochl - Szalafai 5, Nagy 5, Bajusz 4/3, Sándor, Grebenár 2, Törő 5/1. Csere: Mikler (kapus), Miss 3/1, Zubai G., Bagarics 2, Rosta, Kemény. Edző: Imre Vilmos. Hétméteres: 6/5, ill. 5/5. Kiállítás: 14, ill. 12 perc A két nyert mérkőzésig tartó párharcot a Pick Szeged nyerte 2-0-ra.