A Picknek egy játékrész elég volt a Dunaferr ellen

2009. május 4., hétfő
pickdunaferr1
Simán nyert a Pick Szeged a Dunaferr ellen a férfi kézilabda-bajnoki elődöntő első mérkőzésén 29-21-re. A hazai csapat csak a második félidőben nyújtott olyan játékot, amire a szurkolók kíváncsiak. Az első játékrészben a lelátón ülők egy része némasággal fejezte ki az elmúlt hónapok gyatra Pick-teljesítményéről véleményét. A szünet után előkerültek a dobok és a harsonák, a csapat gólfesztivált rendezett.

A Pick Szeged – Dunaferr kézilabda-bajnoki elődöntő előtt a Dél-alföldi Kézilabdabarátok Egyesületének aktivistái várták az újszegedi sportcsarnok bejáratánál a szurkolókat. Mindenkinek a kezébe nyomtak egy papírt, amelyen ez állt:

„Tisztelt szurkolótársak! Megkérünk mindenkit arra, hogy az első félidőben csöndben, szurkolás nélkül méltassuk a csapatot! Így fejezzük ki az elmúlt hónapok gyatra teljesítményéről a véleményünket. A második félidőtől azután lehet teljes erőbedobással biztatni a csapatunkat. Hajrá Pick Szeged!”

Aki ezután még elolvasta a műsorfüzetben

Kővári Árpáddal

, a szegedi klub elnökségi tagjával készült beszélgetést, teljesen elment a meccstől a kedve. Ebben a cikkben az egykori elnök kifejtette, hogy „ezt a csapatot ebben a szezonban az egyénieskedő, társaira nem építő, a profi mentalitásra nem figyelő, túlzottan egoista jellemzőket felmutató játékosok alkották.” Nos a „magára hagyott” Pick Szeged-játékosoknak meg kellett mutatni, hogy érik a pénzüket. Az első percekben száguldva kézilabdázott a hazai együttes, és három perc alatt állva hagyta a Dunaferrt, 3-0. A kohászatot már csak a meséből ismerő vendégek nem dermedtek meg, sőt megmutatták, ők is tudják a pickes variációt. Négyet lőttek

Puljezevics

kapujába, míg a másik oldalon a válogatott

Mikler

mindent hárított. Síri csend volt a csarnokban, a szegedi szurkolók betartották ígéretüket, némán figyelték csapatuk vergődését. Két vendég dobos viszont nem tett fogadalmat dudált, dobolt, és így hangulata is volt a meccsnek. Ebben az időszakban az egykori celjei

Zvizej

hetest és ziccert is hibázott és a Pick kilenc percig nem lőtt gólt. Szerencsére a Dunaferr nem húzott el csak egy góllal. Majd a félidő felénél Mikler

Krivokapics

büntetőjét is hárította. Mindkét oldalon rengeteg hibával játszottak a játékosok, egyik csapat sem tudott elhúzni. Puljezevics viszont a 19. percben hirtelen lerohant az öltözőbe, de azt még a csapat orvosa

Szabó István

sem tudta megmondani, mi történt. A hazai kapu nem maradt árván,

Marjanac

ugrott be, de csak epizódszerepet kapott, mivel Puljezevics két perc múlva visszatért. A 30. percben még döntetlen volt az állás, 12-12, de hátra volt 15 másodperc, és a hazai gárda támadhatott. A Pick meghúzta, amit a skandinávok előszeretettel alkalmaznak, lehívták kapusukat, és létszámfölényt alakítottak ki a mezőnyben. Remek taktika volt, hiszen a berohanó „vészkapus”, Krivokapics hatalmas gólt lőtt. A szünetben előkerültek a B-középben a dobok, az addig némán üldögélő szurkolók felálltak, és berendezkedtek a biztatáshoz. Két perc elteltével szinte vezényszóra elkezdett a Pick Szeged kézilabdázni.

Zubai Sz.

balettmozdulatokkal kétszer is az idő közben beállt, a vb-n már-már csodakapusnak kikiáltott

Stochl

mögé továbbította a labdát. A 40. percben ugyan még csak négy góllal vezetett a hazai csapat, viszont két perccel később már hét volt a különbség. Zengett a sportcsarnok, a Dunaferr kapkodott, a Pick Szeged végre kézilabdázott. Már azt hihették a nézők, hogy eddig tartottak az izgalmak, amikor

Andjelkovics Rostával

ütközött, és a szegedi irányító lent maradt a földön. Majd felugrott, és vérző lábát mutogatta a játékvezetőknek és a zsűrielnöknek. Azt magyarázta

Vladan Matics

edzővel karöltve, hogy a Dunaferr beállósa szabálytalan térdvédőt visel. Egy biztos, az egykori válogatott beállós térdvédője inkább hasonlít járógéphez, mint egyszerű térdgumihoz. Minden maradt a régiben, az eredmény viszont változott, a 19. percben már 25-16 volt a mérkőzés állása. A beindult Pick Szegedet sehogy sem tudta megállítani a dunaújvárosi védelem. Végre olyan kézilabdát mutatott a Pick, ami elvárható. Nevezhetjük mindezt iskolajátéknak vagy hengernek, de ez csak akkor ér valamit, ha a Pick tovább járja ezt az utat, amivel eljuthat a döntőbe. Mindenesetre a két nyert mérkőzésig tartó párharc csütörtökön Dunaújvárosban folytatódik.

Budapest Bank Férfi Kézilabdaliga, elődöntő, 1. mérkőzés: Pick Szeged – Dunaferr 29-21 (13-12).

Újszegedi sportcsarnok 1500 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.

Pick Szeged:

Puljezevics – Zvizej 2, Osmajics 4, Andjelkovics, Zubai Sz.2, Krivokapics 5, Ghionea 7/1. Csere: Marjanac (kapus), Herbert 1, Laluska 1, Katzirz 1, Petrea 4, Stamate 2. Edző: Vladan Matics.

Dunaferr:

Mikler – Szalafai 5, Nagy 3, Bajusz 3/2, Kemény, Grebenár 2, Törő 2. Csere: Stochl (kapus), Miss 1/1, Zubai G. 1, Bagarics 1, Rosta 3, Sándor. Edző: Imre Vilmos. Hétméteres: 3/1, ill. 4/3. Kiállítás: 12, ill. 12 perc A két nyert mérkőzésig tartó párharc állása 1-0 a Pick Szeged javára.