Megvolt az esélye a HPQ-nak

2009. április 29., szerda

Nagy csatában kapott ki az első NB I-es elődöntő találkozóján a HPQ Szeged férfi röplabdacsapata. Kecskeméten az első játszmában három szettlabdájuk is volt a szegedieknek. Folytatás pénteken az újszegedi sportcsarnokban.

Első NB I-es elődöntő mérkőzését játszotta szerdán a HPQ Szeged férfi röplabdacsapata Kecskeméten. Az első szettben a szegediek meglepték a hazaiakat, akik nagyon idegesen kezdtek. 8-6-ig még a Kecskemét vezetett, de

Nacsa

vezérletével a HPQ fordított, sőt elhúzott négy ponttal. A Szegednek 21-22-nél három játszmalabdája is volt, de mindet elrontotta. Ez megbosszulta magát, és a Kecskemét, ha nehezen is, de megnyerte az első szettet. A második játszmában is volt sansza a fiatal szegedi gárdának, 17-16-ig tartotta is magát, ezután viszont a rutinos hazaiak begyűjtötték az újabb szettgyőzelmet. A folytatásban nem sok esélyt hagyott a Kecskemét a Szegednek, és 3:0-ra megnyerte a találkozót. A két együttes három nyert mérkőzésig tartó párharca május 1-jén 18 órakor folytatódik az újszegedi sportcsarnokban.

Nusser Elemér:

Pénteken nekimegyünk a Kecskemétnek, és megnyerjük a meccset. Még egyszer nem fogunk olyan pozícióban hibázni, mint az első játszmában. Remélem, mindenki tanult a mai meccsből. Nem adjuk meg magunkat, láthatják a fiúk, hogy van esélyünk.

A férfi röplabda NB I-es ligabajnokság elődöntőjében, 1. meccs: KALO-MÉH-Kecskeméti RC - HPQ Szeged 3:0 (26, 19, 18)

. Kecskemét, 100 néző. V: Mezei, Éva. Kecskemét: Somodi 5, Dorcsák 5, Kása 1, Csala 12, Bagics 6, Németh F. 21. Cs: Dömötör (liberó), Hoffart 1, Szabó A. Edző: Gyurkó Sándor HPQ Szeged: Csányi 5, Bitó 3, Petheő 3, Csíkos 4, Nacsa 18, Nieselberger 9. Cs: Affenthaller (liberó), Bondor, Babanyecz 3, Strezeneczky, Oltványi 2. Edző: Nusser Elemér Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:1, 8:6, 12:16, 21:20. 2. játszma: 6:2, 10:7, 11:13, 17:16. 3. játszma: 4:3, 8:5, 12:8, 16:9, 20:12. A párharc állása 1-0 a Kecskemét javára.