Leiskolázta a Pécs a Szeviépet az elődöntőben

2009. április 12., vasárnap

Bravúr helyett méretes zakó

Bravúr helyett zakózott Pécsen a Szeviép-Szeged az Uniqa NB I-es női kosárlabda-bajnokság elődöntőjének első mérkőzésén. A szegediek megsemmisítő, 84-56-os vereséget szenvedtek a végig magabiztosan játszó baranyaiaktól. A két nyert mérkőzésig tartó párharcban először szerdán az újszegedi sportcsarnokban kell legyőzni a pécsieket, hogy maradjon remény a döntőbe jutásra.

A mérkőzés elején 4 percig állta a Pécs rohamait a Szeviép-Szeged. Mindössze egy pont volt különbség, a hazai gárda ekkor még csak 10-9-re vezetett. Három perc alatt a büntetőket jól értékesítő

Ohlde

és a ponterős

Vajda

találataival egymás után 8 pontot szerzett a Pécs, amire a Szeviép eggyel sem tudott válaszolni. A különbség egészen a negyed végéig megmaradt. (24-16). A második negyed elején a pécsi

Török

hárompontosára

Németh

válaszolt, ami megadta az alaphangot a Szeviép felzárkózásához. A csereként beállt

Szakács

kosaraival fel is jött a vendég együttes öt pontra. (27-22). A Pécs erőlködött és ezt kihasználta a taktikusan játszó Szeviép: a 16. percben

Zserzserunova

pillanatai következtek, aki egy duplával és két büntetővel felhozta csapatát 31-28-ra. Az öröm nem sokáig tartott, mert Vajda és Ohlde hat pontjával ismét elhúzott a Pécs (37-28). Továbbra is Ohlde sziporkázott és ennek köszönhetően a félidőig 13 pontos vezetést szerzett a hazai együttes. Ohlde ekkor már 14 pontig jutott A szünetben egy kérdés körül lehetett elmélkedni: lesz-e még olyan periódusa a Szeviépnek a mérkőzésen, mint a második negyedben volt, amivel feljött öt pontra. A pihenő után gyorsan kiderült: ez a vasárnap nem a szegedi lányoké. Már a 24. percben huszonhárom ponttal vezetett a MiZo (62-39). Innen felállni egy klasszis csapat ellen szinte lehetetlen volt. Meg is tartotta a befejező játékrészig a 20 pontos előnyét a Pécs (68-48). Az előző negyed MiZo ponterősségét figyelve, attól nem kellett tartani, hogy a Szeviép - amely bravúrra készült Pécsen - beleszalad a 100 pontba, viszont azt már lehetett látni, hogy a két nyert mérkőzésig tartó párharc első felvonásán nem sok keresnivalója van a szegedi együttesnek. A záró negyedben csak a második perc végén pottyant a labda a kosárba, Somogyi törte meg a pontatlanságot. A Pécs nem engedett ki, míg a Szeviép nem tudott újítani, aminek az lett az eredménye, hogy tovább növelte előnyét a bajnoki címre törő baranyai gárda. Sőt, három perccel a találkozó vége előtt már csak egy cél lebeghetett a

Donkó

edző szeme előtt: elkerülni a méretes zakót. Ez sem sikerült, hiszen a Szeged még a pécsi cserecsapattal sem volt partiban. A 39. percben megszületett a 30 pontos különbség, ami csak azért nem maradt meg, mert a végén Szakács szépített, de ez már sovány vigasz volt. A Szeviép-Szeged nagy reményekkel érkezett Pécsre, viszont be kellett látni, jobb csapat a MiZo. Ha ebből a találkozóból indulunk ki, akkor megállapítható: az idén is elmarad a Szeviép-Szeged bravúrja és meg kell elégedni majd a bronzcsatával. A sport varázsában viszont még reménykedhetünk.

Női kosárlabda NB I, elődöntő, első meccs: MiZo Pécs 2010 - Szeviép-Szeged 84-56

(24-16, 23-18, 21-14, 16-8). Pécs, 2000 néző. Vezette: Cziffra, Benczur, Győrffy.