A Veszprém kiütötte a Picket

2009. április 19., vasárnap

A Szeged anyátlanul játszott az MK-döntőben

A várakozástól elmaradt a férfi kézilabda magyarkupa-döntő színvonala. A bűnös a Pick Szeged volt, amely anyátlanul, enerváltan, minden elképzelés nélkül játszott. Az MKB Veszprém határozott védőmunkával és remek támadójátékkal kiütötte a Picket 32-23-ra, és visszahódította a serleget.

A tavalyi szegedi cirkusz után, amikor botrányba fulladt a Pick Szeged - MKB Veszprém férfi magyarkupa-döntő, a kézilabda-szövetség úgy döntött, semleges helyszínen bonyolítja le a finálét. A budapesti döntőbe ismét a két rivális jutott be, miután az elődöntőben a Pick a Gyöngyöst, míg a Veszprém a Ferencvárost győzte le. Mindkét oldalon egy-egy kulcsjátékos sérülés miatt nem léphetett pályára: a Picknél

Vadkerti

, a Veszprémnél

Gál

nézte kívülről a meccset. A Pick Szeged a mérkőzés elején nyitott védekezéssel próbálta semlegesíteni az ellenfél nehéztüzéreit,

Vujint

Ilyést

. A taktika csak részben vált be, mert nem az átlövők okoztak zavart, hanem

Eklemovics

. Lövéseit nem tudta hárítani

Puljezevics

, a védelem kapitulált az egykori szegedi játékos szellemes irányítómunkája előtt.. A szegediek a középkezdésekből próbáltak gyorsan indulni, el is jutottak az ellenfél kilenceséig, de ott vagy a jól visszazáró veszprémi védelem állította meg Zvizejéket, vagy

Perics

kapus. A világklasszis kapuvédő elsősorban a szegedi irányítón fogott ki az első tíz percben,

Andjelkovics

két ziccert is elhibázott.

Vladan Matics,

a Pick Szeged vezetőedzője kénytelen volt lecserélni kulcsemberét, mert teljesen elbizonytalanodott, ami meglátszott a címvédő csapat kapkodó, enervált játékán. Nem véletlen, hogy a 11. percben a Veszprém már 7-3-ra vezetett. A Pick Szeged még az első negyedórában felzárkózhatott volna, de a balszélső

Zvizejt

is őrületbe kergette

Perics

. Az egykori celjei játékos százszázalékos helyzeteket hagyott ki, így a Veszprém a 17. percben már hat góllal elhúzott. Ekkor az ellenfélnél

Eklemovics

, irányító létére, már a negyedik találatánál tartott. Ráadásul a Veszprém védelme nagyon stabil volt, és azzal, hogy Zvizej önbizalmát elvette Perics, tulajdonképpen középre összpontosíthatott a

Luzsnyikov

irányította fal. A Pick Szeged álmosan kézilabdázott, még a kettős emberelőnyből sem jött ki győztesen a 19. perctől, mindkét oldalon egy-egy gól született. Ezen a Veszprém még inkább felpaprikázódott, és miután kiegészült, egymásután három gólt szerzett, így a félidő vége előtt hat perccel már 14-6-ra vezetett. A Pickben

Ghionea

próbálta tartani a lelket, három gólt is lőtt a félidő utolsó harmadában, de ez kevés volt a szépítéshez. Még a szünet előtt Matics lecserélte a gyengén védő Puljezevicset, aki mindössze 30 százalékos hatékonysággal fogta a veszprémi lövéseket, míg a másik oldalon Perics 58 százalékot teljesített. A pihenő után Zvizej azonnal emberfogással követte Eklemovicsot, ezzel próbálta Matics megakadályozni a veszprémiek gördülékeny támadásvezetését. Ez a húzás sem vált be, mivel a nehézbombázók, Ilyés és Vujin hatalmas gólokkal tapsoltatták meg szurkolóikat. Vujin a második félidő 8. percében már nyolc gólnál tartott, míg a másik oldalon a szintén balkezes lövő

Krivokapics

csak kettőnél. Ezáltal a Veszprém 38 perc játék után kétszer annyi gólt lőtt, mint a Pick; 22-11. Matics megelégelte a szegedi, sztároknak kikiáltott első sor vergődését, és egy időkérésnél átszervezte együttesét. Csak Ghioneát hagyta meg a kezdősorból posztján, a beállós

Zubait

balszélen játszatta, akihez egy labda jutott el 40 perc alatt, és beküldte a pályára

Katzirzot, Nenadicsot, Stamatét

Laluskát

. Csodát várt a szegedi vezetőedző, de ez elmaradt. A Barcelonából igazolt

Nenadics

olyan ügyetlenül irányított - négyszer adta el a labdát -, hogy Matics hamarosan lecserélte. A különbség nem csökkent, a szegedi mester, aki több variációt is kipróbált, de játékosai egyet sem tudtak megvalósítani, elkeseredetten ült le a kispadra. A találkozó végére még visszajött néhány kezdőjátékos, de az már csak arra volt elegendő, hogy a Pick "csak" kilenc góllal kapjon ki. A találkozó elején senki nem gondolt arra, hogy a Veszprém ilyen könnyen legyőzi riválisát, mindenki nagy csatát várt. A küzdelem, a harc és a jó kézilabda elmaradt, és ezúttal erről nem a Veszprém, hanem a Pick Szeged tehetett.

Férfi kézilabda magyar kupa, döntő:

MKB Veszprém - Pick Szeged 32-23 (16-9).

Budapest, SYMA-csarnok 3000 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok. MKB Veszprém: Perics - Iváncsik T. 2, Vilovszki 3, Lapcsevics 1, Luzsnyikov, Ilyés 4, Iváncsik G. Csere: Liszkai (kapus), Eklemovics 5, Vujin 9/1, Perez 4, Gulyás 2, Putics 2, Markovics. Edző: Mocsai Lajos. Pick Szeged: Puljezevics - Ghionea 8/2, Krivokapics 2, Andjelkovics 2, Zubai 1, Petrea 5, Zvizej 2/1. Csere: Marjanac (kapus), Oszmajics, Katzirz 1, Laluska 1, Nenadics, Stamate 1. Edző: Vladan Matics. Hétméteres: 1/1, ill. 3/3. Kiállítások: 10, ill. 2 perc. A harmadik helyért: Gyöngyös - Ferencváros 29-22 (16-10)