Labdarúgás: Izsákon tudott győzni a Volán

2008. november 9., vasárnap

Az Izsáki Sárfehér SE otthonában lépett pályára vasárnap a labdarúgó NB III Alföld csoport 14. fordulójában a Tisza Volán SC. A hazaiak már a második percben vezetést szereztek, ám a szegedi együttes a második félidőben lelkes és harcos játékkal a maga javára fordította a mérkőzést. Igazi bravúrgyőzelmet aratott Buchholcz Gábor legénysége! A megyei III. osztályban a harmadik helyen telel az FK.

Gyors hazai góllal kezdődött az izsáki mérkőzés, a vendégek védelmi hibáját (

Udvari Szabolcs

lyukat rúgott)

Dürgő

használta ki a 2. percben, 1-0. A korán bekapott találatot követően sündisznó hadállásba zárt vissza a Bács megyei együttes, s rendezte sorait a Tisza Volán SC csapata, ezt számos veszélyes támadás jelezte. Előbb

Szabó Attila

zörgetett a lécen, majd

Vida Gergely

fejese kis híján kettétörte a kapufát, ahonnan a mezőnybe pattant a játékszer,

Bárdosi Nándor

pedig egy alkalommal már a gólörömig is eljutott - kis szépséghiba, hogy találat nem párosult az öröm mellé (ekkor még)... A második félidőt számos támadással kezdték a kék-feketék. A 66. percben

Huszárik Zsolt

20 méterről leadott lövése – hol máshol – a kapufán csattant, majd a kipattanó labda az addig kitűnően védő hazai kapusról a hálóba jutott, 1-1. A hazai együttes a találkozó utolsó negyedére teljesen elkészült az erejével, egyértelműen mezőnyfölényt harcolt ki a Volán. Ez a 71. percben érett góllá: Szabó Attila beadását követően Udvari Szabolcs

- jóvátéve korai hibáját - a védők közül magasan kiemelkedve a kapuba bólintotta a labdát, 1-2. Mivel több találat már nem esett (pedig a szegediek előtt is adódtak helyzetek, de

Czirják Tamásnak

is be kellett mutatnia néhány bravúrt), a Tisza Volán SC elhozta Izsákról a három pontot. A siker értékét növeli, hogy Izsákon eddig az ősz folyamán csak egy együttes, az Algyő tudott nyerni. A Bács megyeiek eddigi tizennégy pontjukból tizenhármat otthonukban szereztek. A Tisza Volán SC pontszámban ugyan beérte az Orosházát, de maradt a kilencedik helyen a tabellán. A mezőny azonban rendkívül tömör, s a szegediek remek őszt produkálnak, amit mi sem jelez jobban, mint hogy csupán hat pont a lemaradásuk a harmadik helyen álló Érddel szemben…

Buchholcz Gábor: Mertünk türelmesen játszani!

A SZEGEDma.hu szokása szerint értékelésre kérte a találkozót követően a szegedi együttes mesterét. Az első kérdésünk rendhagyó volt: tartotta-e ígéretét az izsákiak edzője, azaz meghívta-e vacsorára a Volánt? - ennek feltétele a vendégek sikere volt... "

Gréczi Gabi

szavatartó ember, ráadásul az izsáki vacsorán a kettő helyett három rántott húst is kaptak a srácok!" - kezdte

Buchholcz Gábor.

Félretéve a tréfát, hogyan látta a vezetőedző a vasárnapi csatát? "Ha múlt héten azt mondhattuk, az Újbuda elleni siker a szív és az akarat eredménye, most ehhez nagy örömömre a türelmet, a higgadtságot, a hideg fejet is hozzátehetjük. Le a kalappal a fiúk előtt, értették és érezték, a korán bekapott gól ellenére sem szabad elveszítenünk türelmünket, járatnunk kell a labdát, sok futással kell fárasztani az ellenfelet - s a hazaiak el is készültek az erejükkel. Amiatt is boldog vagyok, mert visszakaptam azokat a dolgokat, melyeket oly sokat gyakorlunk az edzéseken. Mindenkit csak dicsérni tudok. Persze ha a végén még jobban összpontosítunk, akár újabb gólokat is lőhettünk volna, ám ne legyünk elégedetlenek. Az Algyőn kívül csak mi tudtunk az ősszel nyerni Izsákon, van 21 pontunk, nyugodtan készülhetünk a Monor ellen. Bízom benne, hogy az utolsó meccsen sokan kijönnek majd buzdítani az együttest, azt hiszem, a srácok igazán rászolgáltak erre!" - nyilatkozta a SZEGEDma.hu-nak Buchholcz Gábor.

Döntetlen a megyehármas rangadón

Az őszi idény záró találkozójához érkeztek a csapatok a megyei III. osztályban: az utolsó nyolc meccsen pontot sem vesztő Algyő fakó és a dobogón maradáshoz legalább döntetlenre kényszerített FK. Sajnálatos intermezzo zavarta meg a hazaiakat a rangadó előtt – kezdi beszámolóját tudósítónk,

Balog Zoltán.

Az eredetileg a kezdőbe jelölt

Halász

igazolása körül merültek fel problémák, ezt az éles szemű játékvezető kiszűrte, így húsz perccel a kezdés előtt kellett módosítani

Hüvös

edzőnek az alapcsapaton. Szerencsére ez nem zavarta meg a kékeket, támadólag léptek fel, és a viharos szél segítségével aránylag gyorsan meg is szerezték a vezetést. Történt ugyanis, hogy a bal lábas

Burzon

jobb oldalról végezhetett el szögletet, a labda bombaerősen csavarodott a gólvonal felé, az algyői kapus pedig csak betenyerelni tudta azt (ha nincs az erős szél, minden bizonnyal könnyen megkaparinthatta volna a lövést a kapuvédő). Ezek után folytatta az offenzívát az FK, két-három kisebb gólszerzési lehetőség is kihasználatlan maradt. Mintegy tíz perccel az első játékrész vége előtt jött azonban az Algyő, és egyenlített. A tizenhatos előteréből, jó 20 méterről suhintotta rá a játékszert csatáruk, a szegedi csapatkapitány,

Meszes

elcsúszott, és a labda a széltől támogatva

Brunczvik

kapus mellett bombaként vágódott a hálóba. Ezzel el is érkeztünk a szünethez. A második félidőben a bíró sajátos felfogása borzolta mindkét fél kedélyeit. A sporttárs eldöntötte, hogy a csapatoknak jó a döntetlen, és csírájában elfojtott minden gólszerzésre irányuló kezdeményezést, folyamatosan támadófaultot fújt mindkét oldalon. Az algyői gárdának például zsinórban három sarokrúgásába sípolt bele lökés címén. Ennek ellenére a vendégek mezőnyfölényre tettek szert, folyamatosan támadtak, de két komolyabb akció kivételével nem kerültek a kapu közelébe. Úgy tűnt, megfelel nekik az egy pont, biztos őszi bajnokok. A hazaiak dobogón telelése már nem volt ilyen sima, kellett hozzá a Ruzsa vasárnapi veresége Kübekházán, így viszont egy virtuális bronzérmet hozhat a kék-feketéknek a Mikulás. Meg kell említeni még, hogy a Szeged fiatalabb ultráit tömörítő Fidelity Gruppo ezen a hétvégén ünnepelte fennállásának ötödik évfordulóját, boldog születésnapot a srácoknak!

Az NB III Alföld csoport 14. fordulójában:

Izsáki Sárfehér SE – Tisza Volán SC 1-2 (1-0).

Izsák, 200 néző, vezette:

Gelb.

Izsák:

Házi – Garaci (Suba), Kovács Zs. (Hleba), Kovács A., Márton – Thán, Parti, Balog, Dürgő – Valkai, Bakos (Liptai).

Vezetőedző: Gréczi Gábor. Tisza Volán: Czirják

Vida,

Grünwald,

Udvari, Szabó

– Dargó, Mórocz –

Huszárik,

Baji R. (Nagy Zs.), Beretka (Kazi) – Bárdosi (Szilágyi).

Vezetőedző: Buchholcz Gábor. Góllövők: Dürgő, illetve Huszárik, Udvari. Érdi VSE – Gyulai Termál FC 3-1 Monori SE – Budafoki LC 2-1 Algyő SK – Bp. Honvéd II. 2-1 Hódmezővásárhelyi FC – Orosháza FC 4-2 Újbuda TC – FC Dabas 1-5 Szolnoki Spartacus – Kecskeméti TE II. 2-0 Kiskunfélegyházi HTK – Jászapáti VSE 3-0

Az állás a 14. kör után:

1. Kecskeméti TE II. 31 pont, 2. Budafok 28, 3. Érd 27, 4. Szolnok 27, 5. Algyő 26, 6. Bp. Honvéd II. 25, 7. Hódmezővásárhely 24, 8. Orosháza 21, 9. Tisza Volán SC 21 pont (23-23).

A megyei I. osztály 14. körében:

Kiszombor – Ásotthalom 2-2 Csongrád – Újszentiván 2-2 Röszke – Nagymágocs 1-1 Kistelek – Tápé 6-3 Tiszasziget – Szentesi Kinizsi 2-0 SZVSE-Gyálarét – Kiskundorozsma 0-1 Mindszent – Balástya 1-2 Sándorfalva – Mórahalom 3-1

Az élcsoport:

1. Sándorfalva 35 pont, 2. Mórahalom 32, 3. Kistelek 29, 4. Kiskundorozsma 26, 5. Csongrád 25. 6. Ásotthalom 24. A Sándorfalva – Dorozsma meccs 3 pontját minden bizonnyal a Sándorfalva kapja, a Dorozsma – Nagymágocs meccs 3 pontját pedig a Nagymágocs zsebelheti be, de ezeket nem tüntettük fel. A dorozsmaiak nem álltak ki erre a két összecsapásra.