Domaszéken botlott az FK 1899 Szeged

2008. november 3., hétfő

A labdarúgó megyei III. osztály hétvégi, 12. fordulójában Domaszékre látogatott az FK 1899 Szeged, mely annak tudatában lépett pályára, hogy csak győzelme esetén maradhat az Algyő II. nyomában…

A mérkőzés jól kezdődött a vendégcsapatnak, több tetszetős támadást is vezettek. Az egyik ilyen támadás során

Túróczi

húzta meg középen, rástartolva egy remek kiugratásra, a hazaiak védőjátékosa próbált szerelni a 16-oson belül, de csak szabálytalanul tudta megállítani a többek között Turbó becenévre hallgató támadót. A jogosan megítélt büntetőt

Nagy Vince

magabiztosan értékesítette. Továbbra is a Szeged támadott aktívabban, a szegedi srácok nagy lelkesedéssel focizták le a hazaiakat, de az újabb gól csak nem akart megszületni. Ellenben

Joszt György

begyűjtött egy sárga lapot egy buta szabálytalansággal (nem engedte az ellenfél játékosának a szabadrúgás elvégzését), majd pár perc múlva egy sokak által szabályosnak látott szerelés után a játékvezető felmutatta második sárgáját, mehetett zuhanyozni. A kiállítás megzavarta a vendégeket, a korábbi remek játéknak jele se volt, sőt a Szeged tizenhatosának előterében egy felpasszolt labdával a hazaiak csapatkapitánya,

Deli Zsolt

remekül fordult le a védőről, majd tolt egyet a labdán, és a 23 méterről a kint álló kapus

Brunczvik

fölött remekül csavarta a labdát a hosszú felsőbe. Az egyenlítő gól még inkább meghozta a hazaiak játékkedvét, míg a kék-feketék csak vergődtek. Ennek lett eredménye, hogy pár perc múlva már a hazaiak örülhettek a vezetésnek, mikor is egy szép akció végén ismét Deli került gólhelyzetbe. A rutinos csatár ugyan nem a legtökéletesebben találta el a labdát, de talán épp ezért lett gól a lövésből. Az eltört labda négy vendégvédő és Brunczvik kapus kíséretében pattogott el a hosszú alsóba. Érdekes módon a hazaiak vezetése után a Szeged megnyugodott, és több nagy gólhelyzet is kidolgozott, talán az egyik legnagyobb helyzetnél Túróczi a kapufát találta el. 2-1-es hazai vezetéssel vonultak a csapatok a félidei pihenőre. A második félidő elején a hazaiak megpróbálták eldönteni a mérkőzést, de támadásaik rendre elhaltak a vendégvédelemnek köszönhetően, de egy-két védést be kellett mutatnia Brunczvik kapusnak is. Miután a hazaiaknak nem sikerült növelni előnyüket, és a szegedi ellentámadások folyamatos veszélyt jelentettek a Domaszék kapujára, így visszább álltak, nem próbálták mindenáron növelni előnyüket. Tetszetős támadások akadtak mindkét oldalon, de főleg a hazaiak kapuja előtt. Sajnos a sok helyzet egyikét sem sikerült gólra váltani, és ezen a cserék sem tudtak segíteni. Összességében az FK 1899 Szeged csapata megérdemelte volna legalább az egyik pontot, de az se lett volna meglepő, ha az izgalmas és változatos mérkőzés után az eredmény 2-4 lett volna. Az FK 1899-nek az utolsó őszi fordulóban a listavezető ellen kell javítania: az FK - Algyő II. meccs szombaton 13.30-kor kezdődik a Felső Tisza parton.

A megyei III. osztály 12. körében: Domaszék SE - FK 1899 Szeged 2-1 (2-1).

Domaszék, 100 néző. FK 1899 Szeged: Brunczvik -

Fodor I.,

Nagy V.,

Havas, Meszes Cs. - Bacsó (Kaiser), Halász - Murányi, Hulánszky (Majoros),

Joszt - Túróczi

(Vozár).

Gólok: Deli (2), ill. Nagy Vince. Kiállítva: Joszt a 15. percben (2. sárga lap után).

A bajnokság állása:

1. Algyő II. 31 pont, 2. Szatymaz 24 (49-22), 3. FK 1899 Szeged 24 (30-16), 4. IKV Alsóváros 24 pont (25-13).