Egyéni csúcsot döntött, ezzel pedig negyedik lett Pádár Nikolett 200 méteren

2023. október 22., vasárnap

A Budapesten zajló úszó világkupa-sorozat szombati versenynapján a 200 méteres női gyorsúszás volt a leginkább Csongrád-Csanád vármegyei szám. A fináléban ugyanis ott volt a HAÁSZ Szegedi Úszó Egyletből Pádár Nikolett , aki a legjobb idővel került döntőbe. Emellett a Hód Úszó SE-ből Ugrai Panna, állhatott rajthoz.

A szegediek úszója végül 1.56.17-et repesztett, ezzel pedig megdöntötte a fukuokai vb-n úszott egyéni csúcsát, ami 1.56.55 volt. Ez a futamban a negyedik helyre volt elég.

Hihetetlenül boldog vagyok, hogy megúsztam ezt az időt, ez egyéni rekord, s ezzel az eredménnyel döntőben lettem volna a júliusi, fukuokai világbajnokságon. Nagyon sokat segített a közönség, csodálatos érzés ilyen hangulatban úszni, a koncentrálásban csak segít. Innentől nem fogok félni elmenni ezekkel a lányokkal, talán ezért is sikerült ilyen jól ez a verseny

-értékelt a futamot követően a szegedi úszó.

Ugrai Panna a nyolcadik helyen végzett a döntőben, amelyet világkupa-rekorddal nyertek meg.