Kézilabda: elszalasztotta esélyét az SZKKSE + FOTÓK

2014. október 26., vasárnap
szeged_kkse_mosonmagyarovar_14_10_26_mj

Nagy lehetőség előtt állt a Szeged KKSE a Mosonmagyaróvár elleni meccsen, azonban támadásban rengeteget hibázott Marosán György együttese, így vereséget szenvedett hazai pályán.

Jól kezdett az SZKKSE, egészen a tizedik percig kétgólos előnye volt a szegedi együttesnek, és bár eredményes volt a Mosonmagyaróvár is, Dajkáéknak rendre volt válaszuk. (7-5) A 14. percben tudott kiegyenlíteni a vendég csapat, és bár innen még vissza tudta venni a vezetést a szegedi csapat, ültek az átlövések, a bejátszások, majd agresszív, nyílt védekezésre váltott a Mosonmagyaróvár, ami megzavarta

Marosán György

csapatát, és bő öt perces gólszünet következett szegedi részről.

Dajka

törte meg a csendet hetesből a 26. percben, de addigra már néggyel ellépett a vendég együttes. (13-17) A félidőre maradt a négygólos különbség a csapatok között, azért az öt percért súlyos árat fizetett az SZKKSE. A második félidőben sem változott a játék képe, a Mosonmagyaróvár szinte minden helyzetéből gólt lőtt, nem tudtak hozzátenni a kapusok az SZKKSE játékához, sem

Dobó

, sem

Futaki

nem tudta elkapni a fonalat, e közben pedig támadásban rengeteg hibával játszott a csapat. A 44. percben már tízzel vezetett a vendég gárda (18-28), amiből ugyan tudott faragni az SZKKSE, de ez csak a szorosabb vereséghez volt elég. Támadásban nagyon sok hibás döntést hoztak ma a szegedi lányok, és a ziccereinket is rossz százalékkal használták ki, míg a túloldalon szinte minden bement - összesen kilenc védést produkáltak ma az SZKKSE kapusai. Ezzel nagy esélyt szalasztott el a

együttese, amely egy szerzett pontjával továbbra is sereghajtó, a legközelebbi fordulóban majd november elsején, 18 órától Debrecen lép pályára.

Női kézilabda NB I, 7. forduló

Szeged KKSE - Mosonmagyaróvári KC 29-36 (15-19)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Andorka Miklós, Hucker Róbert.

SZKKSE:

Futaki – Hárs 2, Barján 3, DAJKA 7/3, Lojpur 5, Cubela 6, SZABÓ E. 3. Csere: Dobó M. (kapus), Zsilák, Misztric 1, Tóth O. 1, Gulyás 1, Albert, Selmeczi.

Marosán György.

Mosonmagyaróvár:

Szemerey 1 – Knedliková 2, SZ. FILIPOVIC 8, Gyimesi 1, Kopecz, TÓTH GABRIELLA 6, Hajtai 1. Csere: Schneck (kapus), Dombi 2, Hanczvikkel 3/2, Puhalák, Élő 4, GERHÁTH 4, Kiss 3, Marincsák 1, Nádasdi

Róth Kálmán.

Hétméteresek:

3/3 ill. 2/2.

4 perc ill. 6 perc Marosán György:

" Húsz percig azt csináltuk, amire készültünk. A vereség oka egyértelmű, kilenc tiszta ziccerünk maradt ki, illetve kilenc védett lövésünk volt, amiből kettő a végén volt, amikor már eldőlt a meccs. Ez két olyan adat, ami egy NB I-es rangadót meghatároz, ezekkel nem lehet nyerni. Ugyanakkor nem kell ráhúzni a vizes lepedőt ezekre az emberekre, csapat vagyunk, vállaljuk a felelősségét annak, hogyha hibázik közülünk valaki, de csapatként sem játszottunk jól. Átlövő teljesítményünkben is több hiba volt, mint kellett volna, az első félidőben tudtunk olyan frekvenciát produkálni, ami szükséges, utána nem jöttek a sikeres védekezéseink, és lelassult az egész játékunk."

VÉGE60' Futaki fog még egy lövést a szélről, de vége. Héttel, 36-29-re kap ki az SZKKSE a Mosonmagyaróvártól, Marosán György együttese rendkívül sok hibával játszott, és bár a vendégek csak az első félidő derekán szerezték meg a vezetést, de volt, hogy tízgólos is volt az előnyük. 60' Futaki fogja Élő átlövését, a lerohanás végén Dajka pattintva bedobja, 29-36. 59' Marincsák bombáz fölé, Tóth Orsolya tör be erőszakosan, de megállítják. Dajka kilencről lő az alsóba, 28-36. 58' Selmecit rántják le, de nincs két perc. Tóth Orsolya szép csel után lő Szemerey mellett a kapuba, 27-36. 57' Élő lő kilencről, pontosan az alsóba, 26-36. Belemenés, elveszik a labdát az SZKKSE-től. 56' Gulyás kerül ziccerbe beállóból, de Szemereybe lövi a labdát. Lojpur ugyanonnan bedobja, 26-35. 55' Marincsák tör be agresszívan, és lő a kapuba, 25-35. Selmeci átlövését blokkolják. 53' Gerhart lövi ki a felsőt, ez is bent van, 24-34. Szabó Edina megy fel szélről, de Szemerey véd. Dajka átlövése a blokkról vágódik le, majd másodjára Szabó Edina nem rontja el, 25-34. 52' Tóth Gabriella átlövését védi Futaki, majd Selmeci is elvállalja, de fölé. Futaki ismét véd, Dajka indul meg, belövi ziccerét, 24-33. 51' Gerhart küldi fölé, majd Lojpurt lökik meg, Dajka lőhet ismét hetes. A jobb alsóba lő, 23-33. Időt kér Róth Kálmán, a vendégek edzője. 50' Cubela ismét elvállalja, de ezt olvasta Szemerey. Tóth Gabriella átlövését védi Futaki, azonban a támadás végén a lepattanót Hárs a vonalon állva szedi össze, nagyon sok hibával játszik támadásban az SZKKSE. 48' Barján vállalja el ismét talpról, de ez is a kapufáról jön ki, hihetetlen. Megint a szélre játsszák, Kiss Kitti a rövidet célozza meg, és Futaki mellett besuhan a rövidbe, 21-33. Hárs Adél szerez gólt, átejti Szemereyt, 22-33. 48' Újabb vendég gól, gyakorlatilag minden bemegy a mosonmagyaróváriaknak, 21-32. Marosán György kér időt. 47' Barján engedi el nagy erővel kilencről, ezt csak beljebb tudta tolni Szemerey, 21-30. Leteszik a szélre ismét, Kiss megint bedobja, 21-31. 46' Dombi talpról elengedett bombája is beakad, ez a harmincadik vendég gól, 20-30. 46' Gulyás döntik le, ez hetes. Dajka, pattintva a fölsőbe lő, 20-29. 45' Ez is bent van a vendégeknél, Gerhart újabb gólja. Támadásban nagy a különbség a csapatok között, illetve kapuban kellene több a Szegedtől, 19-29. 44' Kiss kanyarodik fel a szélről, a hosszúba lő, ott a tíz gólos különbség, 18-28. Barján szépít, 19-28. 43' Nem jó a bejátszás Gulyásnak,de az indítást elrontják a vendégek. Mistric vállalja el megint, de Szemerey véd! 42' Cubelának van kedve lőni, de most sem talál kaput. A tízért támadhat a vendég csapat, de Cubela labdát szerez. Mistric lövi át a falat, megint kapufa! Sokadjára is a lécet találjuk el. 41' Hanczvikkel lőhet hetest ismét: ezt sem hibázza el, 18-27. 40' Gerhart is a felsőbe lövi a labdát, 17-26, ez így nagyon nehéz lesz. Cubela megy fel kilencről, óriási erővel zúdítja a kapuba, ez kell! 18-26. 38' Dobó véd lábbal, ez kell! Azonban Hárs ziccerben nem tudja összeszedni a labdát, megint a Mosonmagyaróvárnál a labda, Filipovic ezt sem rontja el, 17-25. Cubela a kapufára bombáz, de marad a labda a Szegednél. Cubela játssza meg Gulyás, aki ziccerben a kapufára lő. 37' Gulyással és Kopecz-cel beszélget el a játékvezető, nagy a küzdelem bent. Cubelának teszik vissza a szabaddobást, azonban csúnyán fölé lövi. 37' Gulyás szépen elteszi Szemerey mellett, ez volt a második szegedi gól a félidőben, 17-24. Barján két kézzel lök, újabb két percet kap. 36' Filipovic tör be, és a rövidre belövi, ezt védhette volna Dobó, 16-24, nyolccal megy a Mosonmagyaróvár. 35' Élő szerez újabb gólt, már héttel megy a Mosonmagyaróvár, 16-23. Hihetetlen, Szabó Edina is elrontja a ziccert szélről, gyakorlatilag a kapusba lőtte helyzetét. 33' Szépen végighúzták a támadást a szegediek, ami a szélen álló Hárs Adélra jött ki, ő azonban kiejtette a kezéből a labdát. Ez most mellémegy Filipovictól, Cubela Lojpurt hozza ziccerbe, aki át akarja ejteni Szemereyt, aki azonban kimozdult a kapujából, és könnyedén húzza le a labdát. 33' Élő lövi el talpról, Futaki csak beljebb tudja segíteni, 16-22. Sárgát kap a vendégek edzője reklamálásért. 32' Dajka tör be, majd bombáz a felsőbe, 16-21. Sőt, emberelőnybe is kerül az SZKKSE, Tóth Gabriellát másodjára küldik ma le. 31' Tóth Gabriella játsza meg a szélen Knedlikovát, aki bepattintja, 15-20. Barján lő fölé az első hazai akció végén, majd Filipovic újra eredményes, immáron hattal megy a Mosonmagyaróvár, 15-21. 31' Folytatódik a meccs, az SZKKSE-től főleg támadásban kell több. SZÜNET30' Tóth Orsolya hozza közelebb a szegedieket, 15-19. Egy-egy támadószabálytalanság mindkét oldalon, majd a bejátszás végén Dobó védi Dombi lövését, ez volt az utolsó megmozdulás ebben a félidőben. Néggyel, 15-19-re vezet a Mosonmagyaróvár, pedig nem így indult a meccs, azonban a bő öt perces szegedi gólcsendet kihasználta a vendég együttes. 29' Dajka adja el a labdát, ismét a vendégek támadnak. Filipovic előtt nyílik meg a terület, amit ki is használ, az alsóba lövi a labdát, 14-19. 28' Tóth Gabriella bombáz talpról a fölső sarokba, 14-18. 27' Passzívat jeleznek a bírók, Tóth átlövése jön le a kapufáról, ismét a vendégeké a kipattanó. Ez most megvan, jó védekezés, lehet zárkózni. Dajka találja meg Lojpurt, aki belövi a ziccert, 14-17! 26' Lojpurt rántják le bent, Gyimesit küldik le, Dajka lőhet hetest. Bent van, nagyon fontos volt ez, 13-17. 25' Vonalra lép Szabó Edina, az öt gólos vezetésért támadhat a vendég csapat. Dobó védése nagyon kellett a szélről, Dajka azonban rosszul passzol, ziccerben megy Dombi, és mintha kétszer indult volna, de megadják a gólt... 12-17. 24' Filipovic kilencről lövi el, de fölé, nagyon kellene a gól. Barján a kapusba lő, a gyors támadás végén azonban megint gólt lő a Mosonmagyaróvár, így nagyon nehéz lesz, 12-16. 23' Dajka ellépi, megzavarodott az SZKKSE. A ziccert kapufára küldi Dombi, szerencsénk van. Megint elrontjuk a támadást, újra jöhet a Mosonmagyaróvár. Öt perce nem lőttünk gólt, ismét időkérés. 22' Ismét megpróbálja az előző figurát az SZKKSE, újra üres a kapu. Most azonban jobban ügyelnek, időben visszajön Dobó, Dajka pedig Szemereybe lő, az ellentámadásból pedig eredményes a Mosonmagyaróvár, már hárommal vezetnek a vendégek, 12-15. 21' Lehozza kapusát Marosán György, így egyel többen a mezőnyben a szegediek. Azonban ez megbosszulja magát, eladjuk a labdát, Dobó pedig nem ér vissza a kapuba, és az üres ketrecbe lövik a vendégek, 12-14. 20' Mistric vállalta el 10 méterről,de Szemerey kitolta, marad a 12-12. Dombi lő Dobó lábai között a hálóba, először vezet a Mosonmagyaróvár, 12-13. 19' Dajkát veszik ki zavaróval a vendégek a játékból, és az agresszív védekezésnek meg is van az eredménye, de szerencsére Tóth Gabriella kétszer indult, jöhet újra a Szeged, még egy perc az emberhátrányból. 18' Cubela lövi be kintről, bravó, 12-11! Emberhátrányban lő gólt a szegedi csapat, ez nagyon sokat érhet. Hajtai dobja be a szélről,12-12. Kissé felesleges volt Hárs szabálytalansága vele szemben, ráadásul kiküldik őt is két percre, igaz, csak három másodpercig, de kettős emberhátrányban a szegedi együttes. 18' Marosán György kér időt 11-11-nél, amikor is még fél percig emberhátrányban van az SZKKSE. 17' Lojpurt eltüntetik, de mehet tovább. Üresen marad a szélen Gyimesi, aki a hosszúba lő, ismét kiegyenlít a Mosonmagyaróvár, 11-11. 16' Belülvédekezés miatt Barján kap két percet, és hetest lőhet a Mosonmagyaróvár. Hanczvikkel áll oda, bepattintja az alsóba, 11-10. 16' Kapust cseréltünk, Dobó Mónika jött a kapuba, aki védéssel debütál! Majd a lerohanás végén Lojpur lövi be a ziccert, ismét kettő az SZKKSE előnye, 11-9! 15' Barján szerez újabb találatot, sőt, egy két percet is kiharcol, Tóth Gabriellát küldik ki két percre, 10-9. 14' Belemenést reklamálnak a vendégek,de marad a Szegednél a labda. Cubela hosszú átadása nem jó, majd kicsit szétesünk hátul, Knedlikova lövi be a ziccert, 9-9. 13' Tóth igazolja ismét jó hírét, elhajolva lő az alsóba, 9-8. Ütközik Cubelával Tóth Gabriella, aki lent marad a földön, a szegedi már talpon, végül Tóth is visszatér. 12' Tóth Gabriella tör be, majd teszi el Futaki mellett, 8-7. Barján veszi észre ügyesen Szabó Edinát, aki pattintva lő a felső sarokba, 9-7! 12' Dombi paskolja be estében a hatos vonaláról, 7-6. Cubela ugrik fel kilencről, ismét kettő az előny, 8-6! 11' Dajkát is lerántják a levegőből, de nincs komolyabb retorzió. Dajka lövi rá hatról, de ő is a kapufát találja el, nincs meg a háromgólos vezetés. 10' Ismét kettő közte, Hárs Adél szélről fejezi be az akciót, 7-5. Futaki! Fontos védés volt ez, először mehetünk el hárommal. Barjánnal szemben szabálytalankodnak, megvan az első két perc, Kopecz áll ki. 9' Lojpur is kétgólos, második ziccerét is belövi, 6-4. Filipovic-csal eddig nem bírunk, ismét gólt lő, 6-5. 8' Gyimesi zörgeti meg a felső lécet kilencről, de a kipattanó a vendégeké. Filipovic megy fel hatról, a hosszú felsőbe küldi a labdát, 5-4. 7'Filipovic bombázza be, ezt nem védhette Futaki, 4-3. Cubela eladja, de szabálytalankodnak vele, marad a labda az SZKKSE-nél. Cubela találja meg remekül Lojpurt beállóban, aki kíméletlenül belövi, 5-3! 6' Tóth Gabriella is besárgul. Jó a bejátszás Knedlikovának, de a felső lécről lejön, majd Barján kerül ziccerbe, aki a kapus mellett a hálóba lő, 4-2! 5' Egyelőre működik az SZKKSE védekezése, most azonban ezt a leindítás nem tudja összeszedni Szabó Edina. Ó, micsoda peches gól ez, Tóth Gabriella lőtte rá, a kapufáról Futakira vágódott a labda, majd még egyszer megtette ezt az utat, a kapusról pedig éppen a gólvonal mögé csorgott, 3-2. Barján kap sárgát. 4' Tóth Gabriella szerzi a vendégek első találatát, 2-1. Cubela megy fel ismét, ezt pattintva lövi be, 3-1! 3' Lojpur blokkja jó, majd az indítás végén Szabó Edina kissé kisodródva bedobja, 2-0! 2' Cubela ezúttal nem passzol, hanem lő, ez bent van, 1-0! 1' A válogatott reménység, Tóth Gabriella küldi fölé a labdát, marad a 0-0. Cubela bejátszása nem jó Lojpurnak, a lerohanás végén Knedlikova lő kapufára. 1' Elkezdődött a mérkőzés, amelyet a mieink kezdtek. Az SZKKSE feketében, míg a vendégek fehér felsőben, kék alsóban lépnek ma pályára. 17:46 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, a csapatok már melegítenek. Fontos meccs következik az SZKKSE számára a három pontos Mosonmagyaróvár ellen, Marosán György sérültjei felépültek, így a komplett kerettel veheti fel ma a versenyt ellenfelével. A találkozó 18 órakor kezdődik!

Beharangozó írásunk ide kattintva elolvasható.