Vízilabda: most a mieinknek sültek el jobban a büntetők

2013. június 12., szerda
magyar-orosz_vizilabda_01_mj

A magyar férfi vízilabda-válogatott újabb büntetőpárbajt vívott a Világliga cseljabinszki Szuperdöntőjében - és ezúttal nyert!

A 2012-es londoni ötkarikás játékokon ötödik, azóta azonban alaposan átalakult magyar gárda - a Vl-finálé honlapjának tanúsága szerint - gyengén kezdett, a tavalyi olimpián negyedik ellenfél 3-0-s vezetésre tett szert.

Vámos Márton

bombája jelentette a szépítést, utána azonban megint a montenegróiak percei következtek, akik meg sem álltak 5-1-ig.

Madaras Norbert

jobb felső sarkos lövése, majd a csapatkapitány

Varga Dániel

ötméterese nyomán változott magyar szempontból 3-6-ra az állás a nagyszünetre, de nem úgy festett a helyzet, hogy sikerülhet fordítani. Az sem segített, hogy 2-5 után

Nagy Viktort Decker Attila

váltotta a kapuban, mert őt is gyorsan felavatta a Vasasban légióskodó és összesen négyszer eredményes

Drasko Brguljan

. A harmadik negyedet Varga Dániel találata vezette be, ám egészen közel kerülni csupán egyszer tudott a Benedek-gárda a riválishoz, amikor is

Bátori Bence

bevette a jobb alsó sarkot (6-7). Csakhogy még erre is érkezett válasz, mi több: a befejező nyolc perc elején már 9-6-ra vezettek a montenegróiak. Ekkor azonban megrázta magát a magyar válogatott, nagy hajrába kezdett, s

Hárai Balázs

centergóljának, majd

Varga Dénes

látványos megoldásának köszönhetően 8-9-re módosult az eredmény. Brguljan ugyan rontott valamelyest a kilátásokon (8-10), de

Hosnyánszky Norbert

büntetőjét követően

Szivós Márton

hatalmas gólt lőtt távolról, 10-10 után pedig jöhetett az újabb ötméteres párbaj. Ám míg kedden ebben a különvetélkedőben az amerikaiak nyertek, ezúttal a magyarok bírták idegekkel is jobban. A nyolcadik párban a japánokkal szemben szintén büntetőkkel alulmaradt montenegróiak hibáztak, így a nyitónapi egy pont után szerdán kettőt gyűjtött be a magyar válogatott, amely a csütörtöki csoportzárón a japánokkal csap össze budapesti idő szerint 13.30 órától. A négyesben az Egyesült Államok áll az élen, amely a második körben a japánok legyőzésével (13-12) három pontot tett hozzá a magyarokkal szemben szerzett kettőhöz.

Férfi vízilabda Világliga A csoport 2. forduló:

Montenegro - Magyarország 10-10 (3-1, 3-2, 2-3, 2-4) - büntetőkkel 7-8

A magyar gólszerzők:

Varga Dániel 2, Vámos, Madaras, Bedő, Bátori, Hárai, Varga Dénes, Hosnyánszky, Szivós.

Korábban:

Benedek Tibor

válogatottja büntetőkkel maradt alul kedden az amerikaiakkal szemben, akárcsak a rivális montenegróiak, akik történelmi vereséget szenvedtek ugyanígy Japántól. A szerdai csoportmeccsen a délszlávok kezdtek jobban, 3-0-ra húztak el, s előnyüket a szünetig tartani is tudták, a magyar csapat képtelen volt feljebb zárkózni. 6-3-mal fordulva aztán megkezdte a felzárkózást a legutóbbi négy olimpián háromszoros első válogatott, s az utolsó negyedben sikerült döntetlenre hozni a találkozót. A büntetőlövések során a nyolcadik párban aztán

góljára a montenegróiak mellé lövéssel válaszoltak, így a mieink győzedelmeskedtek.