Vízilabda: hat szegedi gól a románok ellen + FOTÓK

2013. február 17., vasárnap

Százszázalékos teljesítménnyel végzett az első helyen az új összetételű magyar férfi vízilabda-válogatott a Volvo Kupáért kiírt kecskeméti nemzetközi tornán, miután a vasárnapi zárómérkőzésen három góllal nyert Románia legjobbjai ellen.

A magyar juniorválogatottat (13-7), majd a kanadai nemzeti együttest (8-5) is legyőző magyar felnőttcsapat a Kecskeméti Élményfürdőben rendezett torna befejező összecsapásán gyorsan vezetést szerzett: alkalmi centerként a szegedi

Decker Ádám

használta ki az első emberelőnyt, igaz, a románok hamar egyenlítettek (1-1). Az A-Híd Szeged VE tehetséges átlövője,

Török Béla

Bátori Bence

jóvoltából a meccs eleje egyre szebben alakult (3-1), csakhogy a rivális másként gondolta. Olyannyira, hogy kétszer fórból, egy ízben pedig megúszásból betalálva átvette a vezetést (3-4). A második játékrészből három perc telt el, amikor a hideg zuhanyt az olimpiai bajnok

Hosnyánszky Norbert

"leállította": létszámfölényes helyzetnél hatalmas gólt lőtt, kár, hogy hasonlóan látványos román válasz következett (4-5). A hat az öt elleni játékban aztán

Vámos Márton

, majd Török gondoskodott az újabb fordulatról (6-5), így a nagyszünetre a magyar alakulat vonulhatott el némi előny birtokában. A harmadik negyed hatásos felvezetését Kis Gábornak, a csapat másik olimpiai bajnokának húzásos centergólja jelentette, Török távoli bombagóljával pedig 8-5-re ellépett a hazai gárda. Ám hogy maradjanak izgalmak a folytatásra is, a fórból és akcióból is eredményes románok visszazárkóztak 8-7-re. Hosnyánszky oktatófilmbe illő csavart góljával, s Bátori, majd Decker újabb emberelőnyös találataival azonban magyar szemszögből ismét felettébb biztatóvá vált a helyzet (11-7). A derűlátást az sem csökkenthette, hogy az utolsó nyolc percben fórból gyorsan szépítettek a vendégek, főleg mert lefordulás végén

Szivós Márton

is feliratkozott az eredményjelző táblára (12-8). A hajrában még egy román gól született, de a lényegen ez már mit sem változtatott: az új szövetségi kapitány,

Benedek Tibor

irányította válogatott mindhárom mérkőzését megnyerve tornagyőztes lett Kecskeméten.

Helytálltak a juniorok

A juniorválogatott a felnőtt csapattól (7-13) és a román nemzeti együttestől (8-12) elszenvedett vereség után harmadik meccsén is kikapott a Volvo Kupáért kiírt kecskeméti nemzetközi férfi vízilabdatornán: a vasárnapi zárófordulóban Kanada legjobbjaival szemben maradt alul négy góllal, de ismét dicséretesen küzdött, s összességében megállta a helyét a felnőttek mezőnyében. A korosztályában világbajnoki ezüstérmes magyar gárda gyengén kezdte a mérkőzést, s a kanadaiak kevesebb mint öt perc alatt elhúztak 3-0-ra. Aztán fokozatosan magához tért Horkai György szövetségi kapitány alakulata, amely a nyitónegyed zárópercében kétszer is betalált. A folytatásban újfent az észak-amerikaiak uralták a játékot, s 6-2-es vezetésre tettek szert, de a magyar fiatalok visszakapaszkodtak 6-4-re, 7-5-re, majd 8-6-ra. Még szorosabbá azonban nem tudták tenni a találkozót, mert mindig akadt válaszuk a vendégeknek, akik a harmadik nyolc perc hajrájában négygólosra hizlalták az előnyüket (10-6), s a különbséget a befejező negyedben is megtartották (11-7).

Férfi vízilabda Volvo Kupa 3. forduló:

Magyarország - Románia 12-9 (3-2, 3-3, 5-2, 1-2)A magyar góldobók: Török 3, Hosnyánszky 2, Bátori 2, Decker Á. 2, Vámos, Kis G. 1, Szivós 1. Korábban: Kanada - Magyar juniorválogatott 11-7 (4-2, 2-1, 4-3, 1-1) A magyar góldobók: Gyárfás 2, Telegdy, Dőry, Bedő, Jansik Sz., Német 1-1. pénteken játszották: Kanada - Románia 12-11 Magyarország - Magyar juniorválogatott 13-7 szombaton játszották: Románia - Magyar juniorválogatott 12-8 Magyarország - Kanada 8-5 A 7. Volvo Kupa végeredménye: 1. Magyarország 9 pont 2. Kanada 6 3. Románia 3 4. Magyar juniorválogatott 0