Vízilabda: sima Universitas-vereség a bajnoktól

2011. november 19., szombat

Egy negyedig tudta tartani a lépést a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Universitas OB I-es női vízilabdacsapata a bajnoki címvédő Dunaújváros otthonában a lépést, azután kijött a két együttes közötti különbség, simán nyertek a hazaiak.

Jól kezdtek Dalmády Szandráék a bajnoki címvédő otthonában,

Dalmády Petra

a vezetést is megszerezte a csapatnak, majd fordítottak a hazaiak, ám ekkor a csapatkapitány még egyenlített (2-2). A folytatás már kevésbé sikerült jóra, többet birtokolták a hazaiak a labdát, s akcióikat rendre gólokkal fejezték be (6-3). A harmadik negyedben ugyanez a tendencia maradt, a Dunaújváros kegyetlenül kihasználta emberelőnyeit, ami ellen az Universitas sokat fejlődött védekezése még nem tud helytállni (11-5). A záró játékrészben már 13-5-re is vezettek Kis-Primász Ágnesék, amikor az utolsó két percben Lengyel Dominika villant kétszer, igazolva tehetségét, s így kialakítva a 13-7-es végeredményt.

Lakó Gábor

tanítványai a 4. fordulóban szabadnaposak lesznek, azután az 5. körben, november 26-án, este 19 órától a Héraklész utánpótlás-válogatottat fogadják idei utolsó hazai fellépésük során.

Női vízilabda OB I 4. forduló:

Dunaújvárosi Főiskola DVCSH Corner Ékszer - Szegedi Vízmű Taylor&Nash Universitas 13-7 (2-2, 4-1, 5-2, 2-2)

Dunaújváros, Fabó Éva-uszoda, 100 néző. Vezette: László, Pásztor.

Dunaújváros:

KASÓ - Ács, Polák, Szűcs 1, Kovács D. 2, Brávik, Poszkoli 2.

Tóth E. (kapus), Menczinger 1, Gurisatti, Berta 1, Huszka 1, KIS-PRIMÁSZ 4, Zsámbok 1.

Mihók Attila.

Universitas:

Bük - LENGYEL DOM. 3, Dalmády P. 2, Dalmády Sz. 1, Miklós, Tóth P., Lengyel Dor.

Brezovai (kapus), Árkosy, Farkas K., Korényi 1, Szabó X., Lengyel A.

Lakó Gábor.

Gól - emberelőnyből:

10/5, ill. 3/1.

Ötméteresből:

-/-, ill. 2/2. Lakó Gábor:

"A magyar kupához képest héttel kevesebb gólt kaptunk, ami a javuló védekezésünknek köszönhető. Ugyanannyit lőttünk mint akkor - ezen van még mit javítani, de sokkal összeszedettebb játékot produkáltunk a bajnok otthonában, mint korábban. Összességében egy vállalható vereséget szenvedtünk."