Vízilabda: Molnár reménykeltő góljai sem segítettek

2009. december 16., szerda

Kiesett a LEN-kupából a címvédő Szeged Beton. A visszavágón, a Ferencváros ellen elért 7-7-es eredmény kevés volt a továbbjutáshoz. A nyolc között egyetlen magyar együttes, a Fradi folytathatja a játékot.

Izgalmasan kezdődött a Szeged Beton – Ferencváros LEN-kupa visszavágó mérkőzés: azon izgultunk, hogy ki fog a címvédő szegedieknek szurkolni. Maximum 150 néző „tolongott” a lelátón. Mire felocsúdtunk 2-0-ra vezetett a Fradi, összesen nem telt el másfél perc. Na erre végképp nem számított senki. Nem tudni, hogy a szegediek közül ki érezte ekkor, hogy baj lehet, mindenesetre a háromszoros olimpiai bajnok, Molnár Tamás, tőle nem megszokott pozícióból, hátulról, középről kénytelen volt lőni, ami meglepte Jászberényit. Szépített a Beton és a nézők is kezdtek gyülekezni. (Talán ekkorra már olcsóbb lett a 2000 forintos belépő. Hiába, ma ilyen jegyár drága az elszegényedett magyarnak, viszont a LEN-kupa rangjához méltó a 8 eurós ár.) Somogyi előnyből kiegyenlített még a negyed közepén és egyelőre megnyugodhattak a kedélyek a „sajtópáholyban” is. Gyűrték egymást a csapatok, próbáltak fogást keresni egymáson, ami hatperces gólcsendet eredményezett. Török hatalmas bombája törte meg a szegedi szurkolók szorongását, majd az ex-szegedi, Weszelovszky válasza után még azt nyugtáztuk, hogy, ej, micsoda parti. Már ekkor az volt a tudósító érzése, hogy a Fradi összeszedettebb, míg a Szeged Betonnál valami nem stimmel. Sajnos a következőkben ferencvárosi gólok következtek, mert támadásban és védekezésben is pontatlan, figyelmetlen volt a hazai gárda. A román idegenlégiósai nélkül játszó FTC semmi különöset nem tett, háromszor kihasználta lehetőségét és elhúzott 6-3-ra. Közben a szegedi Vindisch ötméterest is hibázott, ami egyébként nem szokása. Eltelt a harmadik negyed, és az utolsó játékrészből is két és fél perc úgy, hogy a Szeged Beton nem lőtt gólt. Lemértük 16 percig a hazai csapat nem talált a kiválóan védő Jászberényi kapujába.
A találkozó vége előtt 5 és fél perccel Molnár Tamás megadta jelt, egy perc alatt két gólt lőtt és a Beton feljött 6-5-re. Az addig csendben üldögélő szegedi szurkolótábor hangja is megjött. (Csak emlékeztetni szeretnénk a sportolókat, Szegeden mindig a csapat játéka határozza meg a szurkolók hangulatát.) Ekkor még nem egyenlített a Szeged Beton, mert Balatoni – hazai szempontból – rosszkor lőtt gólja ismét növelte a Fradi előnyét. Molnár újabb reménykeltő gólja, majd Varga Péter találata azt a látszatot keltette, hogy milyen szoros volt a meccs. Sajnos csak a befejezés előtt másfél perccel emelkedett a pulzusszám, 7-7-nél. Kevés volt az idő, a Fradi rutinosan kivédekezte az utolsó szegedi támadást, ami, ha góllal fejeződik be, akkor hosszabbítás lehetett volna. De nem lett, mert a Szeged Beton az első három negyedben nem nyújtott olyan játékot, ami a továbbjutást eredményezhette. Csak néhány percig volt ádáz küzdelem medencében, aminek legjobban a Ferencváros örülhetett, mert az utolsó negyedben maradt annyi ereje, hogy összesítésben megtarthatta előnyét. Végül – a két mérkőzés alapján – minimális 17-16-os különbséggel a fővárosi együttes jutott a LEN-kupában a nyolc közé, a címvédő Szeged Beton kiesett. Kásás Zoltán: „Az emberelőnyök rossz kihasználása kihatással volt a mérkőzésre. Ezt a játékszituációt éppen eleget gyakoroljuk és mégsem ment. Sok rossz átadásunk volt. Ezzel a játékunkkal nem érdemeltük volna meg a továbbjutást.” Godova Gábor: „Nagyon jól küzdöttünk, a végén mindent kiadtunk magunkból, elfáradtunk. A Szeged jól hajrázott, köszönhetően a régi időket idéző Molnár Tamásnak. Ebben az időszakban szerencsénk volt, és Jászberényi nagyon jól védett.”

Vízilabda LEN Kupa, nyolcaddöntő visszavágó

Szeged Beton – Ferencváros 7–7 (2–2, 1–2, 0–2, 4–1) Újszegedi sportuszoda, 400 néző. Vezette: Radonjic (szlovén), Sztavrapulosz (görög). Szeged Beton: Baksa – Molnár 4, Somogyi 1, Lehman, Komlósi, Vindisch, Juhász. Csere: Varga P. 1, Török 1, Kuncz, Kayes, Busila. Edző: Kásás Zoltán. FTC: Jászberényi – Máthé 2, Weszelovszky 1, Balatoni 1, Steinmetz B. 1, Tóth M., Czigány. Csere: Mátyás 2, Babay, Tóth B. Edző: Godova Gábor. Gól – emberelőnyből: 10/5, ill. 7/4.; ötméteresből: 1/0, ill. –. Online közvetítésünk statisztikáit az alábbiakban olvashatja.I. negyed 2. perc: 1-2 4. perc: 2-2 6. perc: 2-2 8. perc: 2-2 Gólszerzők:Szeged Beton: Molnár 1 (1:37), Somogyi 1 (3:41) Ferencváros: Máthé 2 (0:23, 1:21) Gól - emberelőnyből: 2/2 illetve. 3/1. Ötméteresből: 0/0 illetve 0/0. I. negyed: Szeged Beton - Ferencváros 2-2 II. negyed 2. perc: 2-2 4. perc: 3-3 6. perc: 3-4 8. perc: 3-4 Gólszerzők:Szeged Beton: Molnár 1 (1:37), Somogyi 1 (3:41), Török 1 (10:19) Ferencváros: Máthé 2 (0:23, 1:21), Weszelovszky 1 (10:49), Mátyás 1 (12:34) Gól - emberelőnyből: 4/3 illetve. 4/2. Ötméteresből: 1/0 illetve 0/0. II. negyed: Szeged Beton - Ferencváros 1-2 Félidő: Szeged Beton - Ferencváros 3-4 III. negyed 2. perc: 3-5 4. perc: 3-5 6. perc: 3-6 8. perc: 3-6 Gólszerzők:Szeged Beton: Molnár 1 (1:37), Somogyi 1 (3:41), Török 1 (10:19) Ferencváros: Máthé 2 (0:23, 1:21), Weszelovszky 1 (10:49), Mátyás 2 (12:34, 17:09), Steinmetz 1 (22:00) Gól - emberelőnyből: 7/3 illetve. 6/3. Ötméteresből: 1/0 illetve 0/0. III. negyed: Szeged Beton - Ferencváros 0-2 A mérkőzés állása: Szeged Beton - Ferencváros 3-6 IV. negyed 2. perc: 3-6 4. perc: 5-6 6. perc: 6-7 8. perc: 7-7 Gólszerzők:Szeged Beton: Molnár 4 (1:37, 26:27, 27:16, 29:45), Somogyi 1 (3:41), Török 1 (10:19), Varga P. (30:50) Ferencváros: Máthé 2 (0:23, 1:21), Weszelovszky 1 (10:49), Mátyás 2 (12:34, 17:09), Steinmetz 1 (22:00), Balatoni 1 (29:27) Gól - emberelőnyből: 10/5 illetve. 7/4. Ötméteresből: 1/0 illetve 0/0. IV. negyed: Szeged Beton - Ferencváros 4-1 Végeredmény: Szeged Beton - Ferencváros 7-7 A LEN-kupában a legjobb nyolc közé a Ferencváros jutott 17-16-tal.