Kézilabda: alacsony színvonalú mérkőzésen Pick-győzelem - FOTÓK

2009. december 18., péntek
Csak a találkozó végére vált biztossá a Pick Szeged győzelme a Magyar Kupában a Debrecen ellen hazai pályán. Az alacsony színvonalú, felejthető mérkőzésen a Pick 36-27-re nyert. Szombaton ismét megmérkőzik a két együttes az újszegedi sportcsarnokban. Azt álmában sem gondolta egyetlen Pick Szeged szurkoló, hogy a Debrecen elleni Magyar Kupa-mérkőzés vendég vezetéssel kezdődik az újszegedi sportcsarnokban. Valószínűleg a Pick Szeged vezetőedzője, Dragan Djukics sem arra készült, hogy az 5. percben időt kér. A sorozatos hazai labdaeladások, figyelmetlenségek oda vezettek, hogy a Debrecen a 5. percben 8-6-ra vezetett. Több is lehetett volna a különbség javukra, ha belövik a ziccereiket. Nem tették és a nézők igen alacsony színvonalú meccset láthattak. A Pick játékosai is sorra csatlakoztak a debreceni játékosok produkciójához, amiből semmi jó nem sült ki. A 24. percben egyenlített a Pick Szeged a bajnokságban utolsó helyen álló Debrecen ellen és a hazai együttes tartotta is magát, így a Pálos vezette vendégek, nem húztak el. A szünet után mindenki jobbra számított, de csalódni kellett, legalábbis még hét percig. A 36. percben még mindig egy gólos debreceni előnyt jegyezhettünk fel. A vendégek beleélték magukat a továbbjutásba, főként edzőjük, az egykori kiváló válogatott kapus, Bíró Imre reklamált és magyarázott állandóan a játékvezetőknek és a zsűrinek. Két perces kiállítást kapott, ezalatt a Pick meglépett 26-23-ra. Hátra akartunk dőlni a székben, de Isailovics két gyors gólja ismét szorossá tette a mérkőzést. Ki gondolta volna, hogy a Pick Szeged így megizzad a 16 között a Magyar Kupában. De az is lehet, hogy éppen az volt a baj, hogy a játékosok átöltözés nélkül bálba is mehettek volna, hiszen vasalt maradt a szerelésük.
Dragan Djukics egyre türelmetlenebbül járkált a kispad előtt, cserélgette játékosait. És hirtelen csoda történt, az 50. perctől elkezdett játszani a Pick Szeged, egyre nőtt az előnye, 12 perc alatt mindössze egy gólt kapott, és ahogy azt mindenki gondolta, a végén biztosan nyerte a találkozót és a bejutott a legjobb nyolc közé. Szombaton 17 órától ismét megmérkőzik a két együttes, de ezúttal már a bajnokságban. Dragan Djukics: ”Jobb elfelejteni az első félidőt. Negyven percig kellett felrázni a csapatot. Tíz perc elegendő volt a győzelemhez, legközelebb ez kevés lesz.”

Magyar Kupa nyolcaddöntő

Pick Szeged - Debrecen 36-27 (19-19) Újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Herczeg, Wiedemann. Pick Szeged: Marjanac - Ghionea 6, Krivokapics 4/1, Vadkerti A. 1, Oszmajics 1, Zubai 6, Nenadics 3. Csere: Liszkai (kapus), Zvizej 7/2, Andjelkovics 3, Katzirz 4, Vancsics, Herbert, Simon 1. Edző: Dragan Djukics. Debrecen: Kenyeres - Vasile 2, Isailovics 3, Vadkerti G. 3, Hornyák, Kelecevics 5, Pálos 10/4. Csere: Nohaj, Djordjevics (kapusok), Lókodi 3, Himer 1. Edző: Bíró Imre. Hétméteresek: 5/3 illetve 4/4. Kiállítások: 8 illetve 6 perc. Online közvetítésünk statisztikáit az alábbiakban olvashatják. Újszegedi sportcsarnok, 500 néző.
Pick Szeged - Debrecen
I. félidőII. félidő
5. perc:3-55. perc:20-20
10. perc:7-810. perc:25-23
15. perc:9-915. perc:26-25
20. perc:11-1120. perc:29-26
25. perc:13-1325. perc:32-27
30. perc:19-1930. perc:36-27