A HPQ csak a szettek elején vezetett - galéria!

2009. május 1., péntek

A Kecskemét fél lábbal a döntőben

hpqkecskemet21
A HPQ Szeged NB I-es röplabdacsapata szerette volna meglepni a Kecskemétet az elődöntő hazai mérkőzésén, de ez nem jött össze, és kikapott 3:0-ra. A Szeged minden játszmában jól kezdett, de a végjátékban alapvető hibákat követett el. A három nyert találkozóig tartó párharc következő meccsét vasárnap játsszák Kecskeméten.

Arra készült a HPQ Szeged NB I-es férfi röplabdacsapata, hogy a második elődöntő mérkőzésen hazai környezetben meglepi a Kecskemétet. Az első szett elején nem is volt gond, még a hazai gárda vezetett 6-4-re. Erre az előző meccset nyerő ellenfél zsinórban öt ponttal válaszolt. Kapaszkodott a HPQ, ez némileg felidegesítette a rutinosabb vendégeket, két nyitást is rontottak, és ezzel a HPQ feljött 10-12-re.

Csíkos

próbálta tartani a lelket a szegediekben, de társaival együtt sem tudta megakadályozni Somodiék menetelését. Pontosan játszott a Kecskemét, míg a HPQ nyitásokat hibázott, és a sáncolás sem úgy ment, ahogy azt

Nusser Elemér

vezetőedző szerette volna. 12-19-nél úgy tűnt hamar befejezi a szettet a Kecskemét. Nem így történt, mert a HPQ küzdött, nem adta meg könnyen magát, és

Nacsa

bombájával feljött 19-22-re. Talán ismét megijedt a lehetőségtől a Szeged, de tény, a Kecskemét három pontot produkált, és megnyerte az első játszmát. A második szett is úgy kezdődött, mint az első, a Szeged vezetett, majd a Kecskemét egyenlített. Hosszú, látványos labdameneteket láthatott a közönség, remek Oltványi-ütéseknek, fifikás Petheő-megmozdulásoknak és kiváló csapatmentéseknek tapsolhatott a hazai publikum. 22-22-nél az volt a nagy kérdés: hogyan bírja a végét a HPQ? Ismét megremegtek a kezek, nem jöttek be az ütések, és a Kecskemét stabil, de nem bravúros végjátékkal nyerte ezt a szettet is. A harmadik játszmában nem hibázhatott a HPQ. Előbb Nacsa bombájával vezettek 5-2-re, majd Petheő szemfüles ütésével húzott el a Szeged 7-3-ra. A különbséget most sem tudta megtartani, a Kecskemét nyolcnál utolérte a hazaiakat. A két együttes tizenháromig fej-fej mellett haladt, majd a két vendég nehéztüzér,

Németh

Somodi

labdáival nem tudott a HPQ mit kezdeni, 14-17. Volt kurázsi még a hazaiakban, feljöttek 16-17-re, de amikor Nacsa

elnézett egy nyitásfogadást, lehetett érezni a meccs is elmegy. Így is történt, miután egy szegedi szerva a hálóban landolt. A találkozón a Kecskemét magabiztosan játszott, sokkal kevesebbet hibázott, mint a hazai együttes, ami döntőnek bizonyult. A kecskemétiek ezzel a győzelmükkel a három nyert mérkőzésig tartó párharcban már 2-0-ra vezetnek. A HPQ Szegednek nagy bravúr kell ahhoz, hogy vasárnap nyerjen Kecskeméten, és tovább folytathassa a versengést a döntőbe jutásért. Nusser Elemér: "Magasabb színvonalú találkozó volt a mai, mint a szerdai. Ennek az volt az oka, hogy a Kecskemét jobban játszott. Ellenfelünk a stabil játékban nem hibázott, mi viszont igen. Gondjaink voltak a szervákkal, a nyitásfogadásokkal, és a végjátékban alapvető szituációkban rontottunk. Mindenki láthatta, partnere vagyunk az egyik legjobb hazai csapatnak, csak jó lenne most már, ha szettet is nyernénk."

A férfi röplabda NB I-es ligabajnokság elődöntőjében, 2. meccs: HPQ Szeged - KALO-MÉH-Kecskeméti RC 0:3 (-19, -22, -21)

. Újszegedi sportcsarnok, 500 néző. V: Adler, Vári.

HPQ Szeged:

Csányi 2, Bitó, Petheő 3, Csíkos 8, Nacsa 7, Nieselberger 3. Cs: Affenthaller (liberó), Bondor, Babanyecz 2, Strezeneczky 2, Oltványi 8 Edző: Nusser Elemér

Kecskemét:

Somodi, Dorcsák, Kása, Csala, Bagics, Németh F.. Cs: Dömötör (liberó), Hoffart, Szabó A. Edző: Gyurkó Sándor Az eredmény alakulása: 1. játszma: 6-4, 6-9, 7-11, 10-14, 12-19, 18-21. 2. játszma: 8-6, 12-12, 17-19, 22-22, 22-24. 3. játszma: 7-3, 8-8, 13-13, 14-17, 16-19. A párharc állása 2-0 a Kecskemét javára.