Labdarúgás: Egy pontocska Jászapátiból

2009. április 19., vasárnap

Bár a szünetben még vezetett a Tisza Volán SC Jászapátiban, a hazaiak fordulás után egyenlíteni tudtak, így döntetlenre végződött a labdarúgó NB III Alföld csoport vasárnapi derbije. Megvan a szegedi gárda első tavaszi pontja. Összeállításukban valamennyi hétvégi eredmény és a tabellák!

Jászapáti VSE – Tisza Volán SC 1-1

(0-1). Gól:

Zagyi (65'), illetve

Udvari (40')

A találkozóról élő közvetítésben számoltunk be, melyet alább olvashatnak.

Négy perccel 17 óra előtt kezdetét vette a szegediek számára roppant fontos találkozó. A Volán első hat tavaszi mérkőzésén egyaránt vereséget szenvedett, a sereghajtó otthonában mindenképpen meg kell szakítani a rossz sorozatot. A hangulat ennek megfelelően kicsit feszült a szegedi csapatnál, ám a fiúk rendkívül elszántak.

Buchholcz Gábor

vezetőedző két újoncot is avat a kapuvédő

Erdei Gergő

és a 16 esztendős hátvéd,

Boldizsár Bálint

személyében. A hazaiak zöld-fehérben játszanak, a Volán a szokásos kék-fekete csíkos dresszt viseli.

A Szeged összeállítása:

Erdei – Buzási, Udvari, Boldizsár, Grünwald – Baji R., Szilágyi, Dargó, Szabó A. – Harmos, Füle.

10. perc:

Enyhe mezőnyfölényben játszik a szegedi együttes, de komolyabb helyzetet még nem alakítottak ki a vendégek. A Jászapáti taktikai szabálytalanságokkal igyekszik megtörni Baji Renátóék lendületét. A hazaiak előtt már adódott egy lehetőség: egy a tizenhatos csücskéről középre lőtt szabadrúgás pattant veszélyesen Erdei kapuja felé, szerencsére nagyobb probléma nem származott ebből a kísérletből.

19. perc:

Továbbra sincs gól, igazából nem is forognak veszélyben a kapuk. Ahogy mondani szokás, a labdarúgás küzdőjellege dominál. Megy előre becsülettel a Volán, de játékából egyelőre hiányzik a kreativitás. A vendéglátók kontratámadásaikra építenek.

22. perc:

Kimaradt az első nagy szegedi gólszerzési lehetőség: egy jobb oldali beadást Baji Renátó csúsztatott kapura öt méterről, ám sajnos kicsit eltévesztette az irányzékot.

24-25. perc:

Az utóbbi mérkőzéseken nagyszerűen játszó Harmos Zsolt villant, egyéni akciót követően mintegy 23 méterről lőtt, a labda a keresztlécen csattant. Ez nem lehet igaz! Az ellentámadásból a hazaiak előtt adódott óriási helyzet: Varnyu közeli próbálkozását Erdei szerencsésen tornászta ki.

28. perc:

Megint Baji Renátó került százszázalékos gólhelyzetbe, ám rossz megoldást választott: 11 méterről, a jobbösszekötő helyéről lőhetett, de túlságosan is hátradőlt, így magasan a kapu fölé szállt a kísérlete.

37. perc:

A félidő közepének eseménydömpingje után kissé leült a mérkőzés: ismét mezőnyjátékkal múlatják a perceket a csapatok.

40. perc:

VEZETÜNK!!!!!!!!!!!!! Szilágyi Norbert szögletét Udvari Szabolcs közelről bólintotta a hálóba. A Jászapáti szurkolói csalódottan jegyzik meg, már megszokták, hogy mindig a szünet előtt kapnak gólt...

43. perc:

Még nagyobb lehetett volna az örömünk és a nyugalmunk a pihenő előtt, de Füle Mátyás kihagyta a tavasz helyzetét. Már a kapus mellett is elvitte a labdát, de 15 méterről a gólvonalra visszafutó védő hasába bombázott.

45. perc:

Kitört a szünet Jászapátiban. Egygólos szegedi vezetésnél vonultak öltözőbe a csapatok.

46. perc:

Elkezdődött a második játékrész. Bízzunk benne, hogy a Volán ezúttal képes lesz megőrizni, vagy akár tovább növelni a megszerzett előnyt. A szünetben Buchholcz Gábor egy helyen változtatott: Dargó Balázs helyett Bárdosi Nándort küldte a pályára.

55. perc:

Bárdosi beállásával a Szeged 4-4-2-ről átállt a 4-3-3-as játékrendszerre. Több ígéretes támadást vezettek a vendégek, de nagyobb gólhelyzetet eddig nem láttunk a második félidőben.

65. perc:

Nagy kapushibából egyenlített a Jászapáti. 35 méterről kapura lőttek egy szabadrúgást a hazaiak, a labda kipattant Erdeiről, Zagyi pedig közelről a hálóba kotorta a labdát.

67. perc:

Füle helyett Szabó Tamás jött be a Volán együttesébe.

76. perc:

A bekapott gól láthatóan görcsössé tette a Szegedet. A fiúk nem találják a játékukat, egyelőre képtelenek helyzetet kialakítani.

79. perc:

Harmos Zsolt helyett Török Ádám a Volánban. A vendégek ismét vezetést szerezhettek volna, de nem tették. Szabó Tamás gyalogolt át a védelmen, de 11 méterről leadott lövését Tajti kapus óriási bravúrral szögletre mentette.

85. perc:

Továbbra sincs átütőerő a kék-feketék próbálkozásaiban. Török Ádámnak volt egy helyzetecskéje, de lövése gyengére sikerült.

90. perc:

1-1-es döntetlenre végződött a mérkőzés. Hetedik mérkőzésén első pontját szerezte meg tavasszal a Tisza Volán SC, mely negyedik olyan mérkőzését sem tudta megnyerni, mikor vezetést szerzett... A hazai nézők sikerként ünneplik az az ikszet.

Buchholcz Gábor: A támadóknak jobban kell összpontosítaniuk

Buchholcz Gábor a következőképpen értékelte a mérkőzést: "Az első félidőben gólokkal kellett volna vezetnünk, legalább három-négy százszázalékos ziccert hibáztunk el. Aztán a második játékrészben egy szerencsétlen helyzet után az addig nagyszerűen védő Erdei egyetlen hibájára jobban reagáltak a hazai játékosok, mint a mi védőink, így a szimpatikusan küzdő ellenfelünk kissé váratlanul egyenlíteni tudott. Ezt követően sajnos ismét görcsössé váltunk, mentünk előre, küzdöttünk, de ez már nem vezethetett eredményre. Összességében a végén mindkét csapat megnyerhette volna a mérkőzést. Végre megvan az első tavaszi pontunk, megyünk tovább, szerdán Székkutason játszunk kupameccset, remélem, ott végre elindulunk fölfelé. A támadóinktól azonban sokkal több kell, ennyi helyzetet egész egyszerűen nem szabad elhibázni."

A labdarúgó NB III Alföld csoport 22. fordulójában:

Jászapáti VSE – Tisza Volán SC 1-1 (0-1).

Gólszerző: Zagyi (65'), illetve Udvari (40'). Tisza Volán SC: Erdei – Buzási, Udvari, Boldizsár, Grünwald – Baji R., Szilágyi, Dargó (Bárdosi), Szabó A. – Harmos (Török), Füle (Szabó T.). Vezetőedző: Buchholcz Gábor. Újbuda TC – Izsáki Sárfehér SE 2-0 Algyő SK – Hódmezővásárhelyi FC 1-2 Kiskunfélegyházi HTK – Monori SE 1-2 Kecskeméti TE II. – Orosháza FC 3-3 Szolnoki Spartacus – Érdi VSE 1-0 Bp. Honvéd B – Budafoki LC 3-0 FC Dabas – Gyulai Termál FC 3-1

A megyei I. osztály 22. fordulójában:

Mindszent – Kistelek 2-3 Szentesi Kinizsi – Nagymágocs 1-0 Kiskundorozsma – Újszentiván: a vendégek visszalépése miatt 3-0-lal a hazaiaké. Mórahalom – Tápé 2-1 SZVSE-Gyálarét – Kiszombor 1-2 Tiszasziget – Csongrád 0-1 Sándorfalva – Röszke 0-0 Balástya – Ásotthalom 3-3

7.Nagymágocs223249-40
8.Kiskundorozsma223031-30 (3 pont levonva)
9.SZVSE-Gyálarét222537-44
10.Tiszasziget222527-41
11.Tápé222533-51
12.Röszke222429-45
13.Szentesi Kinizsi222231-37
14.Mindszent221328-69
15.Balástya221128-56

16. Újszentiván visszalépett

A megyei II. osztály 22. fordulójában:

Újszegedi TC - Baks 2-3 Székkutas - Csanytelek 2-1 Csanádpalota - Deszk 2-1 Tömörkény - Szőreg 4-1 Bordány - Apátfalva 0-1 Üllés - Forráskút 1-1 Zsombó - Makó FC II. 2-3 Fábiánsebestyén - USC Tanárképző: május 13-ára halasztva.