Vízilabda: mecsekaljai vereséggel folytatta a ContiTech Szeged

Szezonbeli második bajnokiján is vereséget szenvedett a ContiTech Szeged: a Tisza-partiak Pécsett maradtak pont nélkül.

A szerdai, Tatabánya elleni bosszantó vereséget követően a Pécs otthonában folytatta a bajnokságot a ContiTech Szeged.

Szatmári Kristóf ötméteresével szerzett vezetést a hazai együttes, majd erre egy kihasznált emberfórral tudott válaszolni a Szeged: ezt követően azonban ismét a támadójátékkal akadtak problémái a szegedieknek, hiszen közel 14 percen keresztül nem tudtak újból betalálni – Irmes Márton a második negyed utolsó percében módosította 4-2-re az állást, azonban a hátralévő alig 40 másodperc még két hazai gólra is elegendőnek bizonyult, miután egy labdavesztés után Zerinváry megúszása után 6-2 volt az állás a nagyszünetben.

A folytatásban ugyan kapaszkodott a Szeged, de ezt a négygólos előnyt a Pécs már nem engedte ki a kezéből, és mind a négy negyedet megnyerve, magabiztos győzelmet aratott, így a Szegednek bár ígéretesen indult a találkozó, a folytatásban nem tudta ezt a játékot hozni, így második találkozóját is elveszítette.

A szegediek legközelebb szerdán, a Kőér utcában ugranak vízbe: 19.30-től a Honvéd vendégei lesznek Varga Péter tanítványai.