Vízilabda: egy félidőt bírt a Contitech Szeged Diapolo a Kaposvár ellen

A délutáni döntetlen után vereséggel folytatta a Magyar Kupa kaposvári selejtezőjét a ContiTech Szeged Diapolo. Varga Péterék a házigazda ellen szenvedtek sima vereséget a minitorna második mérkőzésén.

Varga Zsolt kezdte meg a gólgyártást kaposvári részről, s gyorsan el is húztak három góllal a hazaiak, Iháros Dániel és Sántavy Máté vette be Leposa kapuját az első nyolc percben. Farkas Kristóf egy megúszást követően még az első negyed végén szépített, majd a második negyed abszolút a szegedieké volt. Korbán Richárd kétszer, Farkas egyszer talált be, így a félidőben már Varga Péter együttesénél volt az előny, de a második félidő egyáltalán nem úgy alakult, ahogy a vendégek gondolták. Zsinórban hét gólt szereztek a kaposváriak, amit csak egy Farkas büntetővel sikerült megtörni a negyedik negyedben. Végül nyolc góllal, 13-5-re nyert a Kaposvár, így a ContiTech Szeged Diapolo két mérkőzés után egy ponttal áll a Magyar Kupa kaposvári selejtezőjében és iszonyatosan nehéz dolga lesz holnap, amikor a Ferencvárossal találkozik.

Férfi vízilabda BENU Magyar Kupa, selejtező, 1. forduló

Kaposvári VK – ContiTech Szeged Diapolo 13-5 (3-1, 0-3, 6-0, 4-1)
Kaposvár, vezette: Marjay Zsolt, Rubos Károly.
Kaposvár: Krémer – Kovács O. 1, Varga Zs. 1, Tóth K. 1, Vindisch 3, Juhász-Szelei 2, Iháros 1. Csere: Lukács, Giga 1, Palotás, Dobos 2, Pataki, Sántavy 1. Vezetőedző: Szécsi Zoltán.
Szeged: Leposa – Baróthy, Berki, Sikter, Irmes, Korbán 2, Fodor. Csere: Zsigri, Mickic, Mekkel, Szilvasán P., Farkas K. 3. Vezetőedző: Varga Péter.

Korábban írtuk

Döntetlennel kezdett Kaposváron a ContiTech Szeged Diapolo

Ledolgozta hátrányát, de a vezetést már nem tudta átvenni a hajrában a ContiTech Szeged Diapolo férfi vízilabda-csapata a Szombathely ellen.

Kaposváron kezdődött meg az idei szezon a nyáron jelentősen átalakult ContiTech Szeged Diapolo számára: a Magyar Kupa somogyi selejtezőjének első fordulójában az OB I újonca, a Szombathely várt a szegediekre. Az ellenfélnél két ismerős arc is feltűnt, hiszen Kiss Csaba és Ivan Basara tavaly még a Tisza partján játszott, most viszont az újoncot erősítették.

Irmes Márton értékesített emberelőnyével kezdődött a találkozó, amire Garancsy András szintén fórból válaszolt. Baróthy Miklós hamar összeszedte második hibáját is, majd egy közel ötperces gólcsendet tört meg a Szombathely, és két gyors találattal 3-1-re meglépett. Sőt, a második negyed felénél Ivan Basara váltott gólra egy ötméterest, így már hárommal is vezetett az AVUS – 6-3 után azonban zsinórban háromszor is eredményes volt a Szeged, így ledolgozta hátrányát a harmadik negyed közepére. Háromszor is újból vezetni tudott a Szombathely, de mindig volt egy válasz a szegedi részről, így az utolsó szűk két percnek is egálról vágtak neki a csapatok (9-9). A ContiTechnek ugyan kétszer is volt lehetősége emberelőnyben támadni, de egyiket sem tudta góllal befejezni, így végül egy küzdelmes mérkőzésen, döntetlennel rajtolt a kupa selejtezőjében.

A csoport másik mérkőzésén: Ferencváros – Kaposvár 14-2.

Szombathely – ContiTech Szeged Diapolo 9-9 (3-2, 3-2, 2-3, 1-2)
Kaposvár, vezette: Marjay Zsolt, Tóth Imre.
Szombathely: Horváth A. – Takács K., Kiss Cs. 1, Baj, Basara 5, Garancsy 1, Hajmási. Csere: Cvetic, Polovic, Ekler 1, Kutasi 1, Kurucz. Vezetőedző: Matajsz Márk.
Szeged: Molnár D. – Baróthy, Berki 1, Sikter, Irmes 3, Korbán 1, Leposa. Csere: Zsigri, Mickic, Mekkel, Szilvasán P. 1, Fodor, Farkas K. 3. Vezetőedző: Varga Péter.
Emberelőny: 8/2 ill. 11/4.
Ötméteres: 3/2 ill. 1/1.
Kipontozódott: Cvteic (27′) ill. Baróthy (28′).