Kajak-kenu: ötszáz méteren is a Korisánszky, Mike kettős nyert

2017. június 17., szombat • Cikk nyomtatása • Küldés e-mailben

Korisánszky Dávid és Mike Róbert nyerte a kenupárosok 500 méteres versenyét a kajak-kenusok első Európa- és világbajnoki válogatóján, Szegeden, ezzel a délelőtti 1000 méteres döntő után második győzelmét aratta szombaton.

A fél kilométeres finálé után ugyanaz a három duó állhatott fel a dobogóra, mint délelőtt, és ugyanolyan sorrendben: a győztesek mögött Sarudi Pál és Fekete Ádám lett a második, Vasbányai Henrik és Kiss Tamás pedig a harmadik.

A férfi kajak kettesek 500 méteres döntőjét az újpesti Tótka Sándor és a szegedi Nádas Bence párosa nyerte rendkívül magabiztosan, míg a női kajakpárosoknál 200-on Hagymási Réka és Szabó Ágnes, 1000-en pedig Farkasdi Ramóna és Medveczky Erika ért elsőként a célba.

A vasárnapig tartó, Maty-éri verseny a július 14-16-án sorra kerülő plovdivi Eb-re és az augusztus 24. és 27. közötti racicei vb-re válogat.

A mostani verseny egyik érdekessége, hogy ezúttal a megszokott kilences helyett hetes döntőket rendeznek, hogy elkerüljék az időjárásból fakadó pályaelőnyöket, ez szombaton abszolút indokolt is volt, mivel nagyon erős szél fújt a pályán.

Eredmények (a szövetség eredményközlője alapján):

férfiak:
C-2 500 m:
1. Korisánszky Dávid, Mike Róbert (KSI SE) 1:42.725 p
2. Sarudi Pál, Fekete Ádám (Közgép SE, UTE) 1:42.856
3. Vasbányai Henrik, Kiss Tamás (KSI SE, Csepeli KKE) 1:42.879

K-2 500 m:
1. Tótka Sándor, Nádas Bence (UTE, Démász Szeged) 1:28.923 p
2. Bogár Gábor, Noé Zsombor (Közgép SE, Dunafüred) 1:30.254
3. Dombi Rudolf, Bán Kristóf (UTE, FTC Rekontir) 1:30.815

korábban:

K-2 1000 m:
1. Hufnágel Tibor, Ilyés Róbert (BHSE) 3:14.029 p
2. Kammerer Zoltán, Bárdfalvi Márk (Graboplast Győr, Vasas) 3:14.298
3. Kugler Attila, Pauman Dániel (Közgép SE, UTE) 3:14.898

C-2 1000 m:
1. Korisánszky, Mike 3:35.593
2. Sarudi, Fekete 3:36.809
3. Vasbányai, Kiss 3:38.147

nők:
K-2 200 m:
1. Hagymási Réka, Szabó Ágnes (BHSE, KSI SE) 37.852 mp
2. Malcsiner Eszter, Racskó Fruzsina (UTE, KSI SE) 38.067
3. Lucz Noémi, Szénási Zsófia (UTE) 38.167

K-2 1000 m:
1. Farkasdi Ramóna, Medveczky Erika (BHSE, Démász Szeged) 3:36.481 p
2. Bodonyi Dóra, Mihalik Sára Anna (Közgép SE, MULTI) 3:44.950
3. Lucz N., Szénási 3:52.481

korábban:
K-2 500 m:
1. Takács Tamara, Vad Ninetta (Vasas) 1:41.080
2. Farkasdi, Medveczky 1:41.349
3. Hagymási, Bodonyi 1:43.841

C-2 500 m:
1. Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győr) 1:57.791
2. Lakatos Zsanett, Molnár Csenge (UTE, Démász Szeged) 2:02.891
3. Nagy Bianka, Bragato Giada (Démász Szeged, Tiszaújvárosi KKSE) 2:04.576

A további program:
vasárnap:
elő- és középfutamok 8.30
döntők 13.40

Ugrás az oldal tetejére

Hozzászólások

Eddig nem érkezett hozzászólás. Szóljon hozzá!

Kattintson ide! (automatikus fordítás)


Kattintson ide a kép beszúrásához.

A SZEGEDma.hu tekintettel van a személyiségi jogokra, elutasítja a gyűlöletkeltést és az uszítást. Kérjük, tegyen így Ön is, hiszen a hozzászólást saját felelősségére írja!
Ön a(z) 54.166.236.238 IP címről szól hozzá.

Ugrás az oldal tetejére