Kézilabda: ismét közel volt, de nem szerezte meg a Magyar Kupát a MOL-Pick Szeged

2017. április 15., szombat • Cikk nyomtatása • Küldés e-mailben
Fotó: Kovács Ferenc

pick-veszprem042kf

Az utolsó másodpercben értékesített hetessel nyerte meg a Magyar Kupa döntőjét a Veszprém a MOL-Pick Szeged ellen.

Nehezen lendült játékba a MOL-Pick Szeged az idén ismét Deberecenben megrendezett Magyar Kupa döntőjében: ugyan 3-1-re vezetett a Tisza-parti együttes az első perceket követően, de ezután mintegy tíz percen keresztül nem tudott gólt szerezni a Szeged – ezt kihasználva pedig az egyre feszesebb veszprémi védekezés, megtámogatva Mikler Roland védekezéseivel mindezt kihasználta, és négy góllal meglépett. (7-4) Hat gól is volt a különbség, nehezen tudta megállítani a Pick a lendületbe került Veszprémet, amelyben a csereként beszállt Lékai Máté tett sokat hozzá ahhoz, hogy magabiztos előnyben legyen a kupa címvédője – a félidő végére összekapta magát a Pick, így végül Bánhdi Bence találata után négygólos különbséget mutatott az eredményjelző harminc percet követően.

A szünet után remekül működött a Szeged védekezése, és bő tíz percig mindössze egyetlen gólt engedélyeztek a Veszprémnek Jonas Kallmanék, miközben José Manuel Sierra is hozzátette a magáét a szegedi kapuból, így el is tüntette hátrányát a Szeged. (14-14) Innentől kezdve egynél több góllal egyik csapat sem vezetett – tíz perccel a meccs vége előtt hosszú idő után visszavette a vezetést a Pick Mario Sostaric góljával. (19-20) A Veszprémnek azonban mindig akadt válasza – a hajrában aztán nagy esélyt kapott a MOL-Pick Szeged, amely kettős emberelőnyben támadhatott, viszont ebből a két percből nem tudott profitálni Juan Carlos Pastor együttese, mi több, Lékai Máté egészen kicsavart helyzetből gólt tudott lőni úgy, hogy négyen voltak pályán a veszprémiek (22-21). Az idő is szorította a Picket, Balogh Zsolt azonban nem csak büntetőből, hanem akcióból is eredményes volt, így alig pár másodperccel a vége előtt ismét egyenlő volt az állás. (22-22) Mivel üres volt a Pick kapuja, ezért Matej Gaber nem engedte elvégezni a Veszprém kezdődobását, az új szabályok értelmében pedig ezért egyből kiállítás járt, és hetest dobhatott a Veszprém: Palmarsson taktikusan megvárta, míg lejár az idő, így időntúli hetest dobhatott az izlandi, amit be is lőtt Sierrának, ezzel eldöntötte a kupa sorsát – huszonhatodjára is megnyerte a Magyar Kupát a Telekom Veszprém.

Debrecenből ismét keserű élménnyel jöhet haza a második félidőben nagyot küzdő MOL-Pick Szeged, amely nagyon közel állt ahhoz, hogy legyőzze a nagy riválist, azonban a kettős emberelőnyével nem tudott élni, miközben a Veszprém kevesebbet hibázott a hajrában, így megint egy hetesről marad emlékezetes a kupadöntő – ám ez most nem a büntetőpárbajban született. A Pick a bajnokságban vághat majd vissza a Veszprémnek a ma elszenvedett vereségért.

TIPPMIX Férfi kézilabda Magyar Kupa döntő

Telekom Veszprém – MOL-Pick Szeged 23 – 22 (13-9)
Debrecen, Főnix csarnok, 4500 néző. Vezette: Herczeg Péter, Südi Péter.
Veszprém: MIKLER – MARGUC 7/1, Nilsson 1, Terzic, Nagy L. 1, Schuch, Iváncsik G. Csere: Alilovic (kapus), PALMARSSON 4/2, Ilic 1/1, Sulic 2, Ancsin 1, Lékai 5, Ugalde. Vezetőedző: Xavi Sabaté.
MOL-Pick Szeged: Sierra – Sostaric 2, Buntic 1, Skube 4, Bánhidi 1, Gorbok, Källman 2. Csere: Sego (kapus), Blazevic, Thiagus Petrus, BALOGH 8/5, Gaber 1, Obranovic, Pedro, Bodó 2. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 5/3 ill. 3/3.
Kiállítás: 12 perc ill. 10 perc.

Xavi Sabaté: “Nagyon jó meccset játszottunk, szeretnék gratulálni a Szegednek! Negyven percig jobbak voltunk, a szünet után Sierra remekül védekett, a Szeged visszajött a meccsbe, de a végén Mirko óriásit nyújtott a mi kapunkban is. A legfontosabb pillanatban higgadtak tudtunk maradni, így sikerült nyernünk. Egy ilyen mérkőzés mindig nagy fontossággal bír, a Veszprém mindig mindent meg akar nyerni – a SEHA liga nem sikerült, most a Magyar Kupa igen. Fontos meccsek várnak ránk még a Bajnokok Ligájában.”

Juan Carlos Pastor: “Gratulálok a Veszprémnek! Az első félidőben nem játszottunk jól, megint egy hétméteresen dőlt el a kupa sorsa. Hat a négy ellen nem tudtunk gólt lőni, ellenben kaptunk, az döntő momentum volt.”

Beharangozó írásunkat ide kattintva olvashatják.