Labdarúgás: szűken nyert a listavezető a SZEOL ellen + FOTÓK

2017. március 12., vasárnap • Cikk nyomtatása • Küldés e-mailben
Fotó: Gémes Sándor

szeol-soroksar_17-03-12_gs

Hiába voltak meg a lehetőségei, nem tudott betalálni a SZEOL a Soroksár ellen: a tabella éllovas mindhárom pontot elvitte Szegedről.

A Budaörs elleni vereséget követően a listavezető Soroksár ellen próbált meg javítani a SZEOL SC az NB II 24. fordulójában. A szegedieknél ezúttal támadóként kapott szerepet Kéri Tamás, mellette pedig Búrány Zoltán először volt a kezdőcsapat tagja a tavaszi idényben – a túloldalon viszont hiányzott a góllövőlistát vezető Lovrencsics Balázs.

Szegedi akciókkal kezdődött a találkozó: a bátran kezdő kék-feketék több veszélyes kontrát is vezettek, de ezekből nem tudták igazán megdolgoztatni Jova Leventét. Negyed óra elteltével Silye Erik szabadrúgása csattant a keresztlécen, ez volt a vendégek első komolyabb lehetősége. Ezt követően egyre jobban felvette a meccs ritmusát a Soroksár, de igazán nagy lehetőséget nem tudtak kidolgozni – igaz, a SZEOL előtt sem adódott ziccer, de a kontrák továbbra is veszélyt hordoztak magukban. Hét perccel a szünet előtt aztán teljesen váratlanul megszerezte a vezetést a Soroksár, Pál András fordult le védőjéről, majd a kimozduló Prokop Rostislav mellett éles szögből elrúgta a labdát, ami végül becsorgott a szegedi kapuba, így előnnyel zárhatta az első 45 percet a tabella éllovasa.

A fordulás után Nagy Richárd egyenlített volna rögtön a második félidő kezdete után, de kapásból fölé lőtt, majd Ferkó Ádám átlövései jelentettek veszélyt a soroksári kapura. Kevés helyzetet hozott a második félidő, a SZEOL ugyan ment előre, de nem tudta áttörni a Gyepes Gábor vezette védelmet, az idő elteltével pedig értelemszerűen egyre többet kockáztatott Zoran Kuntic együttese, de az egyenlítés nem sikerült. Akárcsak két hete a Balmazújváros ellen, egyetlen hiba megpecsételte a SZEOL sorsát, így összességében tizedjére kapott ki a csapat 1-0-ra.

A következő héten két meccs vár a SZEOL-ra: csütörtökön a hétközi fordulóban Szolnokon játszanak a Tisza-partiak, majd vasárnap a Puskás Akadémia érkezik a SZVSE-stadionba.

Szeged, SZVSE-stadion, 500 néző
2017. március 12, 14.30
SZEOL SC
Soroksár SC

Játékvezető: Veizer Roland •* Asszisztens: Garai Péter, Bornemissza Norbert.
0
-
1

Merkantil Bank Liga NB II., 24. forduló

SZEOL SC – Soroksár SC 0 – 1 (0-1)
Szeged, SZVSE stadion, 500 néző. Vezette: Veizer Roland (Garai Péter, Bornemissza Norbert)..
SZEOL: Prokop – Kéri, Gál, Fehér, Ikonomu, Búrány, Ferkó, Buzási (Tomisic, 78′), Vágó, Nagy R. (Maksimovic, 62′), Péter (Mihály, 68′). Vezetőedző: Zoran Kuntic.
Soroksár: Jova – Lorentz, Gyepes, Fülöp, Silye, Csilus, Huszák, Pál (Peszmeg, 85′), Gengeliczki, Sándor (Nagy O., 62′), Popov (Valencsik, 87′). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás.
Gól: Pál (38′).
Sárga lap: Ikonomu (65′) ill. Gyepes (57′), Valencsik (88′).

Zoran Kuntic: “Olyan szituációból kaptunk gólt, ami nem volt gólhelyzet. Biztos vagyok benne, hogy a kapusunk 1-2 éven belül első osztályban fog védeni. Most már szeretnék örömarcokat látni az öltözőben. Jobb csapat a Soroksár, gratulálok a győzelmükhöz. Muszáj volt támadnunk a szünet után, így voltak lehetőségei a Soroksárnak is. Sajnálom a fiúkat, mert nem volt olyan játékos a pályán, aki ne akart volna, de ez nem elég. Többre van szükségünk, annak reményében dolgozunk tovább, hogy már nem kell tanulnunk. A Soroksár az egyik legjobb csapat az NB II-ben, bő keretük van, rengeteg futnak a meccsen, így kell játszani egy olyan csapatnak, aki fel akar jutni az első osztályba.”

Lucsánszky Tamás: “Az első percekben bent maradtunk az öltözőben, majd sikerült gólt szereznnük még az első félidőben. A szünet után a Szeged a 3 pontért játszott, mi őrizni próbáltuk az eredményt, nem erre készültünk, hanem arra, hogy az ellentámadásokból gólt szerzünk, ezekből meg is voltak a lehetőségeink. Mivel ezekkel nem éltünk, így izgalmas lett a vége, a Szeged eltüntette a különbséget ezen a meccsen. Értékesnek tartom a három pontot.”

90+3′
Vége, Veizer lefújja: kísértetiesen hasonló meccset játszott a SZEOL a listavezetővel, mint a Balmazújvárossal két hete: egyetlen hiba eldöntötte a meccset, a szegediek pedig nem tudtak élni lehetőségeikkel.
90+2′
Valencsik még ellövi a rövidet a bal szélről: Prokop kiüti szögletre. Nem lövik már be.
90′
Két perc a hosszabbítás: az utolsó szalmaszálba kapaszkodhat a SZEOL a hajrában.
88′
Valencsik rögtön kap egy lapot, miután megállítja a szegedi kontrát.
87′
Popov nem tudja folytatni, helyére Valencsik érkezik.
BC5K7329
85′
Soroksári csere: Pál helyét Peszmeg foglalja el az utolsó percekre.
82′
Hosszú idő után egy helyzet: jobbról gurítottak vissza a lendületből érkező Huszáknak, akinek ballábas lövését a léc alól szedte ki Prokop.
78′
Kihasználja utolsó cserelehetőségét is a SZEOL: Buzási le, Tomisic be.
75′
Megkezdődik az utolsó negyed óra: játék nem sok volt az utóbbi tíz percben, de egy gólt lehet találni.
68′
Ismét változtat Zoran Kuntic: Péter Antalt Mihály Dávid váltja.
65′
Ikonomué az első szegedi sárga, aki Pált akasztotta.
BC5K7314
63′
Megint Ferkó, a bedobás utáni lecsorgót tűzi rá: ez már közelebb járt, de elkerülte a kaput.
62′
Mindkét csapat cserél: Sándor helyére Nagy Olivér áll be, míg a SZEOL-ból Nagy Richárd helyére Nikola Maksimovic érkezik.
59′
Ferkó lő kapásból jócskán a kapu fölé egy lecsorgót: megy előre becsülettel a SZEOL, de eddig nincs eredménye.
57′
Gyepesé a meccs első sárgája, aki a kiugró Kérit rántotta le: narancsos megmozdulás volt, a sárga mellett döntött Veizer játékvezető.
BC5K7390
52′
Kár ezért a lehetőségért, egy korai egyenlítés alapvetően megváltoztathatta volna a meccs képét – kezdeményez ugyan a SZEOL, de jól zár a vendégek védelme.
47′
Mi maradt ki! Nagy teljesen üresen érkezett a bal oldalon, mintegy öt méterre a kaputól, de kapásból fölé lőtt a beadást követően – ezeket kellene kihasználni!
46′
Folytatódik a meccs, a szünetben egyik mester sem változtatott csapatán.

45′
Nincs hosszabbítás az első félidő végén: akárcsak a Balmazújváros ellen, most is sajnálhatja, hogy hátrányban vonul szünetre a SZEOL, mert kis szerencsével akár előnnyel is zárhatta volna az első 45 percet. Van még egy félidő javítani.
BC5K7370
44′
Prokop kerül főszerepbe: előbb Popov elől tisztáz egy kiugratás követően, majd Huszák lövését tolja szögletre. A korner után melléfejel az előrehúzódó soroksári védő.
38′
Gól, vezet a Soroksár… Pál lépett ki a balösszekötő helyén, majd éles szögből laposan lőtt pontosan a hosszú alsóba, nem igazán volt benne a játékban, de megszerzi a vezetést a vendég csapat, 0-1.
36′
A helyzet változatlan: továbbra is kiegyenlített játék mezőnyben, komolyabb helyzet nélkül.
BC5K7361
29′
Újabb szegedi kapura lövés: Kéri lépett meg Prokop kirúgásával, majd Nagy Richárd tett vissza lövésre Péternek, akinek ballábas próbálkozása kötött ki Jova kezeiben. Kiegyenlített meccs, még ha a Soroksár egyre inkább dominánsabb is mezőnyben, van veszély a SZEOL támadásaiban is.
21′
A félidő fele eltelt: jól kezdett a SZEOL, az első pár percben meg is voltak a lehetőségei Zoran Kuntic csapatának – ezt követően is agresszívan, határozottan futballoznak a szegediek, de a Soroksár már többet birtokolják a labdát, mint a kezdetekben.
15′
KAPUFA! Silye jó húsz méteres szabadrúgása csattan a keresztlécen, Prokop ugyan nyújtózkodott, talán hozzá is ért. Ez volt a Soroksár első komoly lehetősége.
BC5K7351
6′
Megint egy gyors kontra, eddig ezek ülnek a SZEOL-nál, most Ferkó lépett ki a bal oldalon, de középen egy hajszállal lemaradt a beadásáról Kéri.
5′
Soroksári szöglet után kontrázhatott a SZEOL, de Kéri ballábas lövése pont Jova kezeiben hal el.
3′
Egy tetszetős támadás végén Ferkó ível középre balról, de Jova jó ütemben lép ki a kapujából, és megszerzi a labdát.
1′
A vendégek kezdték a meccset. A SZEOL a hagyományos kék-fekete szerelésben, míg a Soroksár tiszta fehérben lép pályára.

14.19 – A vendégektől hiányzik a góllövőlistát vezető Lovrencsics Balázs, akinek térdsérülése nem jött rendbe – azonban így is több, kapura veszélyes játékos is ott van a Soroksárban, amely a legtöbb gólt szerezte a bajnokságban.

14.08 – A SZEOL kezdőjében akad néhány változás: bekerült Kéri Tamás, Nagy Richárd és Búrány Zoltán is a csapatba, Zoran Kuntic a meccs folyamán majd Leindler Domonkos kapus mellett Gajág Gergőt, Lévai Norbertet, Mendebaba Szását, Stefan Tomisicet, Mihály Dávidot és Nikola Maksimovicot küldheti be a kispadról a meccs folyamán.

14.01 – Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a listavezető elleni meccs a SZEOL SC számára: kicsit borongós, szeles idő fogadta a feleket.

A mérkőzés Veizer Roland sípszavára 14.30-kor kezdődik!