Olimpia: közel volt a csodához a Mocsai-csapat (FRISSÍTVE) + FOTÓK

2012. augusztus 10., péntek

Kiegyenlített mérkőzésen, izgalmas hajrában, szinte az utolsó másodpercig kiélezett csatában nem sikerült megismételnie az Izland elleni csodát a magyar férfi kézilabda-válogatottnak, így a bronzért játszhatnak vasárnap Nagy Lászlóék.

Az olimpiai férfi kézilabdatornájának legjobb négy csapata közé jutott, két "gyengébbnek" tartott elődöntős egység mérkőzésén

Ilyés

góljával a mieink szereztek vezetést, majd egyenlítettek a svédek, ezután pedig fej-fej mellett haladt a két gárda, hol a magyarok, hol a háromkoronások kerültek előnybe. A magyar kapuban a Pick Szeged válogatott hálóőre,

Mikler Roland

kezdett, s a félidő első felében bravúrjai is kellettek, hogy a sárga mezesek ne tudjanak elhúzni, egy alakalommal büntetőt is hárított. A keményen védekező északiakat többször is sújtotta kiállítás, ám úgy tűnt, így jobban megy nekik a játék, mert elsősorban

Ekberg

révén összesen négy alkalommal is be tudtak találni a magyar kapuba. Előbb 10-8-ra, majd a félidő hajrájában a nyár elején a Pick Szegedhez igazolt skandináv irányító-átlövő, Jonas Larholm góljával már 15-11-re húztak el a svédek, szerencsére

Császár

a szünet előtt tudott faragni a hátrányból (12-15). A mieink közül a félidő első felében

Putics Barna

találatai vitték hátán a gárdát, ugyanakkor az izlandiak elleni hosszabbításban remeklő

Nagy László

átlövéseit rendre olvasta

Andersson

kapus.

A második félidő első felében az első számú magyar gólfelelőssé - többek között két értékesített hetese révén is - Császár lépett elő, s bár az első percekben a svédek tartották a különbséget, Petersen kiállítását már a Mocsai-csapatnak sikerült jobban kihasználnia, három gólt lőve a mieink felkapaszkodtak 21-20-ra. A magyar szurkolók százainak biztatásától hajtott magyar csapattól, egy felemás hetespárbaj és indításgólok után elszakadt újra hárommal az ellenfél a félidő közepére, de Császár faragott a hátrányból ismét, míg a szünet után kapu elé álló Fazekas percekre lehúzta a rolót a svéd rohamtüzérek előtt. Sajnos támadásban ezt nem sikerült kihasználnunk az egyenlítéshez, sőt a szerb származású svéd

Dalibor Doder

bokasérülését Császáré követte rossz talajfogás után, vele a legeredményesebb magyar játékos bicegett le a pályáról. Petersen hetesét ezután Mikler sem tudta fogni, ám Fazekas két óriási bravúrja után indításból Harsányi, majd

Iváncsik Gergő

lőtt két gólt Putics kiállítása alatt (23-25) - a

Staffan Olsson, Ola Lindgren

edzőpáros időt is kért azonnal. Hiába, mert a Szegedről Celjébe igazolt

Lékai Máté

szerencsés góljával egy gólra jött vissza ismét a magyar válogatott, Fazekas pedig eksztatikus állapotban védett. Nagyon izgalmas hajrá következett. Ismét emberelőnybe került a magyar csapat, a svédek nem tudtak gólt lőni, ám Zubaiék sem, majd Iváncsik ejtése a felsőlécen landolt,

Kim Andersson

viszont már nem hibázott, ám Zubai Szabolcs gyorsan válaszolt. Kevesebb mint másfél perccel a vége előtt egy gyors lerohanás után Harsányi kezében volt az egyenlítés, ám Matthias Anderson óriásit védett, majd

Ekhdal du Rietz

eldöntötte a meccset másodpercekkel a vége előtt. Bár Ilyés még gyorsan betalált, a letámadásból nem sikerült gólt lőni, így eggyel nyertek Larholmék 27-26-ra, ők játszhatnak vasárnap a döntőben, míg a magyar csapat a bronzéremért csatázik előtte.

Mocsai: borzasztó érzések kavarognak bennem

"Borzasztó érzések kavarognak most bennem. Objektíven értékelve: az első félidőben frissességben nem tudtuk felvenni a svédekkel a versenyt. A második játékrészben aztán rendeztük a sorainkat, feljavult a védőjátékunk, sok mindent kipróbáltunk és sok sikeres akciót vezettünk. A végén befújtak egy támadófaultot, ami szerintem nem volt az, és két ziccert kihagytunk, ezért nem sikerült az egyenlítés. Küzdőképességből kiválóra vizsgáztak a fiúk, stratégiailag meccsben voltunk a svédekkel. A bronzmérkőzés nehéz lesz, de egyelőre azzal még nem tudok most foglalkozni" - mondta Mocsai Lajos, akinek a férfi válogatott élén ez már a második elveszített olimpiai elődöntője volt az 1988-as szöuli torna után. A kapitány a női csapat élén 2000-ben, Sydneyben olimpiai finalista volt.

A remeknek mondható, 42 százalékos teljesítményt nyújtó Fazekas Nándor szerint hullámzó volt a csapat játéka: "Több olyan indításgólt kaptunk, ami egyértelműen az összpontosítás hiányára utal. Ilyen a helyzetünk, egyszer fenn, egyszer lenn. Izland ellen fent voltunk, most egy kicsit lejjebb kerültünk. Remélem, a bronzmeccsen megint fent leszünk. A végén sajnos olyan hibáink is voltak, amelyek nem férnek bele egy ilyen szoros mérkőzésbe. Persze, senkit nem lehet hibáztatni, ez csapatjáték." "Az Izland elleni meccs sokat kivett belőlünk, nem tudtunk olyan hajrát csinálni, amilyet szoktunk. Nehéz most bármit is mondani.... Még van egy mérkőzés előttünk, megpróbáljuk gatyába rázni a csapatot. Remélem, sikerül felszívnunk magunkat" - vélekedett Ilyés Ferenc. "Álmainkat válthattunk volna valóra, de muszáj összeszednünk magunkat a bronzmérkőzésre - összegzett tömören Putics Barna. "Nagyon kemény és agresszív védőfallal találtuk magunkat szembe - értékelt Zubai Szabolcs. - A svédek az első félidőbeli hibáinkat használták ki, utána sajnos már nem értük utol őket. Fájó a vereség, mert nem tudni, lesz-e még egyszer lehetőség pályafutásunk során olimpiai elődöntőben játszani."

Olimpiai férfi kézilabdatorna, elődöntő:

Magyarország - Svédország 26-27 (12-15) London, Kosárlabdacsarnok, 10 000 néző. Vezette: Lars Geipel, Marcus Helbig (németek). Magyarország: Mikler - Harsányi 3, Nagy L., Schuch, Ilyés 3, Zubai 2, Iváncsik G. 3. Csere: Császár 8, Putics 5, Lékai 1, Mocsai T. 1, Laluska, Vadkerti, Fazekas (kapus). Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos. Svédország: M. Andersson, Sjöstrand (kapusok) - Gustafsson, K. Andersson 5, Källman 5, Jernemyr, Ekberg 6, Doder 1, Larholm 1, Karlsson, Jakobsson, Petersen 4, Ekdahl Du Rietz 4, Nilsson 1. Szövetségi kapitány: Staffan Olsson, Ola Lindgren. Hétméteres: 6/4, ill. 5/4. Kiállítás: 6 perc, ill. 10 perc.