Vízilabda: a legjobb nyolc küszöbén a Beton a BL-ben

2012. február 8., szerda

Fordulatos mérkőzésen, parázs csatában Egerben is győzni tudott a Bajnokok Ligája küzdelmeiben az A-Híd Szeged Beton férfi vízilabdacsapata, s szinte már biztosította helyét a legjobb nyolc között a sorozatban.

Gyors gólváltást követően kezdte keresni a fogást egymáson a két alakulat, majd a Beton eszmélt előbb és előnybe tudott kerülni, melyet a játékrész végére megfordítottak a hazaiak (4-3). A folytatásban tovább növelte előnyét a hazai csapat, ám váltani tudott védekezésben a Beton és lassú, szívós játékkal kiegyenlített a szünet előtt, előbb

Molnár Tamás

, majd az immár kétgólos

Török Béla

volt eredményes (5-5). Teljesen nyíltan folytatódott fordulás után a találkozó, jóllehet a döntetlen

Vincze Balázs

csapatának kedvező eredmény lett volna. Az egész mérkőzés folyamán brillírozó két, friss Európa-bajnoki bronzérmes kapus -

Szécsi Zoltán

a hazaiak,

Baksa László

a vendégek oldalán - "jóvoltából" sokáig csak birkóztak a felek a harmadik negyedben, hogy a játékrész hajrájára valóságos gólzápor kerekedjék:

Gerritse

volt eredményes, de még mindig a Szeged vezetett (7-8). A záró játékrészben ötméteresből először szakadhatott volna el két góllal a Szeged beton, ám Molnár ötösét Szécsi védeni tudta. Az összes ráúszást megnyerő kanadai

Graham

törvényszerűen egyenlített, majd a 28. percben átvette a vezetést az Eger, ám Kayes ismét jókor villant, újra egál volt az állás. A vendégek fegyelmezett védekezését jól láttatja az a tény is, hogy eddigre két egri pontozódott ki, míg szegedi egy sem. Elképesztő izgalmak közepette zajlott a hajrá, a fórban támadó Betontól labdát szerzett az Eger, majd kontrafault után ismét, gólt azonban nem tudott elérni, mindkét alkalommal Baksa hárított. Aztán, mint már oly sokszor a szezonban, legyen szó Bajnokok Ligájáról, OB I-ről vagy magyar kupáról, érkezett egy nyerő ember, most éppen

Somogyi Balázs

a szegedieknél, aki az utolsó támadással 10-9-re módosította az eredményt, így a hazai 6-3 után a BL-ben duplázni tudott a Szeged Beton az Eger ellen, s a Vasas belgrádi veresége (5-9) miatt átvette a vezetést a C csoportban, s óriási lépést tett meg a legjobb nyolc közé, már majdhogynem biztosítva a továbbjutást. Ugyanakkor a Gerendás-alakulat számára ezzel elszállt az utolsó remény is.