Bemutatkoztak a szegediek a miskolci junior Eb-n

2011. július 14., csütörtök

Egy arany-, két ezüst- és egy bronzérmet nyertek a magyarok miskolci junior uszonyos és búvárúszó Európa-bajnokság első napján, szerdán. A szegedi murénások, Szovics Kata és Kosara Géza is bemutatkoztak.

A férfi 100 méteres uszonyos gyorsúszásban

Dudás Dániel

junior világcsúccsal lett Európa-bajnok, ugyanebben a számban

Kosina Gergő

ifjúsági országos rekorddal harmadikként zárt.

Senánszky Petra

nagy versenyben ezüstérmet szerzett 100 méteres uszonyos gyorsúszásban, míg a másik ezüstérmet a

Stier Lilla, Senánszky Petra, Kanizsai Lilla, Senánszky Flóra

alkotta női 4x200 méteres felszíni váltó gyűjtötte be - a Nemzeti Sportszövetség sajtószolgálatának tájékoztatása szerint. A Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub két fiatal versenyzője,

Szovics Kata (fenti képünkön jobbról a második)

Kosara Géza (jobb szélen)

is bemutatkoztak az első napon. Előbbi 1500 méteres uszonyos úszásban a korábban várt

10 másodperc helyett

több mint félpercet javított (15:14.83) egyéni legjobbján és tizedikként ért célba. Ugyanebben a számban

Kosara Géza

13:24.80-nal, szintén egyéni csúccsal 6. lett, míg a 4x200-as váltóval a cseh csapattal holtversenyben 06:06.44-es idővel a 4. helyen végzett. Mindkét versenyző csütörtökön és pénteken is újra úszik, előbb a 400, majd a 800 méteres uszonyos számban.