Megöltek egy férfit Hódmezővásárhelyen

Emberölés bűntett megalapozott gyanúja miatt folytat büntetőeljárást a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya egy Hódmezővásárhelyen történt bűncselekmény ügyében – tájékoztatott Szenti Szabolcs, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője.
Tegnap délután egy 62 éves helybeli férfi eltűnését jelentette be külföldön élő hozzátartozója a Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányságon. Elmondása szerint édesapjáról már több hete nem tud semmit, magáról életjelet nem adott. A Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság munkatársai a bejelentést követően megkezdték az ügy kivizsgálását, melynek során a kora esti órákban olyan információk birtokába jutottak, hogy az eltűnt személy bűncselekmény áldozatává válhatott, ezért az eljárásba bekapcsolódott a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya is. A késő éjszakai órákban a helyszíni szemle adatai igazolták, hogy a 62 éves férfi sérelmére életellenes bűncselekményt követtek el, ezért a rendőrség emberölés bűntett gyanúja miatt nyomozást rendelt el. A helyszíni szemle és a beszerzett adatok birtokában a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya még az éjszaka folyamán gyanúsítottként hallgatta ki az áldozat 35 éves élettársát, majd helyszíni kihallgatásra is sor került. A rendőrség az asszonyt őrizetbe vette és emberölés bűntett megalapozott gyanúja miatt kezdeményezte előzetes letartóztatását. A helyszíni szemle ma a Bűnügyi Szakértő és Kutató Intézet bevonásával tovább folytatódik.