Kosárlabda: nem volt elég a Mediteam-hajrá Szolnokon (FRISSÍTVE)

2011. január 5., szerda

Három negyeden keresztül hátrányban játszott a Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata, majd a negyedik játékrészben, hihetetlen hajrá utáni hosszabbításban végül vereséget szenvedett Bencze Tamás alakulata a bajnokság 17. fordulójának ma esti mérkőzésén Szolnokon.

Délelőtt még

sajtótájékoztatón jelentették be

a csapat névváltozását, és

Olena Zserzserunova

visszatérését, este pedig már soron következő bajnokiját játszotta Szolnokon, a most már Mediteam Szeged néven szereplő női kosárlabdacsapat. Nem kezdte jól a meccset Bencze Tamás csapata, a Szolnok azonnal magához ragadta a kezdeményezést, csak a visszatérő Zserzserunova révén tudta tartani a lépést a szegedi együttes, így a hazaiak enyhe fölényével telt az első negyed (17-15). A folytatásban növelte előnyét a Szolnok, hamar tíz pont körülire nőtt a különbség és ezt tartották is a hazaiak két negyeden keresztül. A félidőben 43-30-at is mutatott az eredményjelző. A második félidőben

Németh Bernadett

is feljött a régi-új ukrán válogatott légiós teljesítményéhez, a harmadik negyed végére pedig már érezhető volt, hogy a Mediteam Szeged nagy hajrába fog kezdeni (56-47). A záró játékrész káprázatosnak ígérkező vendéghajrát hozott, Némethék a 36. percben már át is vették a vezetést

Fejes Réka

kosarával (64-62), majd két-három pontokra sikerült elszakadni a vendéglátóktól. A felzárkózást még az sem hátráltatta, hogy a negyed közepén a három triplát jegyző

Laklóth Anna

kipontozódott, majd

Rasheed Rita

is erre a sorsra jutott. Az utolsó percben már lassan ünnepelhetett volna a Mediteam, ám az egykor szegedi

Pungor Krisztina

, a játékvezetők által hárompontosnak megítélt kosarával kiegyenlített a Szolnok (72-72). Hosszabbítás következett, mely álomszerűen indult szegedi szempontból, ugyanis Németh és

Kováts Anna

triplájával 78-72-re már a Szeged vezetett. Azonban a hazaiaknak sem remegett a keze a drámai végjátékban ha hárompontosról volt szó: előbb feljöttek 78-75-re, majd 82-77-es szegedi vezetésnél ismét betaláltak távolról (82-80). Innen végül két-két Risztics- és Kmézics-büntetővel fordított és nyert a Szolnok. A statisztikákat böngészve a szegedieknél kiemelendő a visszatérő center Zserzserunova (24 pont, 14 lepattanó, 10 kiharcolt fault, 3 blokk) és az irányító Németh (22 pont, 7 lepattanó, 8 kiharcolt fault, 12 gólpassz) teljesítménye. A Mediteam Szeged legközelebb hazai pályán játszik, méghozzá valódi rangadót: vasárnap este 17 órától a Győrt fogadják Zserzserunováék az újszegedi sportcsarnokban. A mérkőzés egyben az új csapatmez hazai bemutatása is lesz.

Női kosárlabda NB I/A 17. forduló

Szolnok. Vezette: Hegedűs T., Király L.

Szolnoki NKK - Mediteam Szeged 84-82 (17-15, 26-15, 13-17, 16-25, 12-10)

Szolnoki NKK:

PUNGOR 19/3, Boskovics 2, RISZTICS 18/9, Serbán 6, Cvetanovics 12.

KMÉZICS 13/3, Rubold 8/3, Szondy 6.

Mészáros Zoltán.

Mediteam Szeged:

NÉMETH 22/3, LAKLÓTH 11/9, Rasheed 8, Fejes 8, ZSERZSERUNOVA 24.

Farkasinszki 6, Lengyel, Roglic, Kováts 3/3.

Bencze Tamás.

Cvetanovic (40'), Serbán (43'), ill. Rasheed, Laklóth. Bencze Tamás:

"Nagyon sajnálom, hogy vereséget szenvedtünk. Az első félidőben tompán védekeztünk, ezt követően azonban jól játszottunk. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy sajnos több vitatható bírói ítélet is született ellenünk, ami viszont semmiképp sem mentesíti a csapatot a vereség alól, hogy sok büntetőt hagytunk ki, amikkel megnyerhettük volna a mérkőzést."

BEAC-Újbuda - Pécs 2010 43-101 (4-29, 17-24, 14-34, 8-14) Bajai NKK - Ceglédi EKK 79-61 (22-6, 18-13, 21-21, 18-21) Atomerőmű-Szekszárd - MKB-Euroleasing Sopron 61-97 (15-30, 13-28, 10-25, 23-14) Vasas-Csata - Nanette FTC 45-61 (18-14, 4-21, 8-10, 15-16)