Vízilabda mk: nem sikerült visszavágni az Egernek

2010. november 20., szombat

Nem sikerült a bravúr, sőt, nagy zakó a vége: a tíz nappal ezelőtti hazai bajnoki vereség után még kevésbé tudott mit kezdeni az egri védekezéssel a Szeged Beton férfi vízilabda-együttese, így Molnár Tamásék bronzérmesek a kupában.

Az Universitas Szeged női vízilabdacsapatának péntek esti győzelme után ugyanez sajnos nem jött össze a fiúknak: a Beton csúnyán kikapott az Egertől a Szőnyi úti sportuszodában szombat este rendezett elődöntőn, így a kupában bronzérmet szerzett a csapat, a Fradival egyetemben. A döntőt holnap 17 órától játsza egymás ellen az ZF-Eger és a Groupama Honvéd. Az Eger az A selejtező csoport október eleji meccsein 14-5-re verte az orvosegyetem SC-t, 13-9-re diadalmaskodott az YBL Water Polo Club felett, majd képtelen volt talpra állni egy megsemmisítő első negyed után a Groupama Honvéddal szemben (10-14). Így csoportmásodikként jutott az oda-visszavágó rendszerben október 16-17-én lebonyolított negyeddöntőbe, ahol előbb 13-9-re majd 9-4-re verte a PVSK-Füszértet. A Szeged Beton ennél valamelyest könnyebb utat járt be: a D selejtezőcsoportban fölényes győzelmet aratott a Szentes (17-6), a MAFC (27-5) és a BVSC (18-12) ellen így csoportelsőként játszott nyögvenyelős elődöntőt a Szolnoki Főiskolával. A botrányos, kiállításokkal megszórt első mérkőzésen ugyanis meglepetésre a hazai szolnokiak 9-8-ra győztek, s a másnapi szegedi visszavágón is csak a továbbjutáshoz szükséges minimumot hozta a Beton (9-7)

Török Béla

fantasztikus játékával. A mérkőzést megelőző első elődöntőn, izgalmas meccsen nyert a Honvéd a Fradival szemben. A második elődöntőt kis csúszással kezdték a csapatok, egyrészt az előző meccs elhúzódása, másrészt a televíziós közvetítés miatt. ZF-Eger kezdte a mérkőzést, mivel a játékvezetők úgy látták,

Vindisch

a kapuról rugaszkodott el. Gyors, de eredménytelen lövéspárbaj után

Bundschuh

talált be messziről

Baksa

kapujába. Sok hibával kezdett a Szeged, azt kell mondjuk, sajnos, szokás szerint, de az egyenlítés reménye gyorsan felcsillant

Kis Gábor

büntetőhibája után - Török azonban a felsőlécet lőtte pozdorjává. Maradt az 1-0 az Egernek. A sok hiba ellenére azonban fegyelmezett és kellően agresszív maradt a szegedi védekezés, így az egriek nem tudták növelni előnyüket - ahogyan a Beton pedig képtelen volt egyenlíteni. Örökké a védelem se bírja, akármilyen szilárd:

Hosnyánszky

kettőre növelte az egri előnyt a 6. percben (2-0).

Szécsi

remekül állta a szegedi rohamokat, az utolsó pillanatokban

Somogyinak

kétszer is kivédte a szemét. A második játékrész még kevésbé szólt a gólokról mint az első, ilyen ugyanis nem esett. Pedig lehetőség számtalan adódott, azonban a pontatlanság és a kapusteljesítmények miatt ez a negyed 0-0-val ért véget. Mind Szécsi, mind Baksa hatalmas védésekkel keserítették meg egymás mezőnyjátékosainak életét. Az Eger

Kayes

hibája után ötméterest is lőhetett, azonban Baksa ragyogó védést mutatott be

Kovács Gábor

sistergő bombájával szemben. A harmadik negyed végre meghozta a várva várt szegedi gólt. Török Béla emberelőnyből szépített a negyed elején (2-1).

Kis Gábor

egy labdaszerzés után nagyon gyorsan válaszolt, senkitől sem zavartatva centerből lőtte el Baksa mellett (3-1).

Graham

és Török pontatlan lövései után

Molnár "Papesz"

próbálkozott egy csavarral, de a blokk hárított. A kimaradt helyzetek megbosszulták magukat, Baksa sem tudta megakadályozni, hogy az Eger háromra növelje előnyét, Graham nagy erejű lövése védhetetlenül talált utat a szegedi kapuba (4-1).

Kiss Csaba

próbálkozott ezután, előbb Szécsi védett, másodszor pedig fölé pattant a labda. Emberelőnyben

Kásás Zoltán

ki is kérte idejét, de támadásban az egri védőfal ezúttal is áttörhetetlen és átlőhetetlen volt Török számára, akinek a negyed utolsó percében megeresztett lövése egyszerűen lepattant a blokkról. Baksa a kapott gólok ellenére továbbra is nagyon jól védett, a játékrész utolsó két percében három bravúrt mutatott be. Az Eger messze kitolt védelmével szemben a negyedik játékrészben is teljesen tanácstalan volt a Kásás-legénység. A

Komlósi

kipontozódása után fórba kerülő Eger ki is használta a lehetőséget,

Biros Péter

góljával már 5-1 volt oda. Somogyi lövése ismét lepattant az egri karok faláról, majd Hosnyánszky megmutatta miért is olimpiai bajnok: kőkeményen becsavart egy jó bejátszást Baksa kapujába (6-1). Lassan kezdett megalázó lenni a helyzet, csakúgy mint pár nappal ezelőtt a szegedi bajnokin, de akkor fel tudott állni a csapat a második félidőben, hogy emelt fővel viselhesse a vereséget. Itt már remény sem volt erre öt perccel a vége előtt. Graham fórból meglőtte második gólját (7-1) és szétesett a Szeged. Ahogyan az említett bajnokin is, úgy tűnik erre volt szüksége a csapatnak, mert ezt követően ismét esett szegedi gól. Előbb

Younger

szépített előnyből, majd Török harcolt ki ötöst

Sántavyval

szemben, és ezúttal nem hagyta ki (7-3). Sajnos védekezésben Vindisch hibázott

Varga Zsolttal

szemben, aki szintén belőtte a maga ötösét (8-3). Ezt követően egy támadófault után Török volt túl kemény, a megúszó Grahamet rántotta vissza,

Feltham

lőhette be a büntetőt (9-3). Török lövését még blokkolták egy emberelőnyös szituációban, de a negyed hátralévő részében több gól már nem esett,

Gerendás György

még időt kért az utolsó támadásra, de a tizediket már nem tudták belőni. A Szeged Beton vereségével bronzérmes a magyar kupában. A vasárnapi döntőben 17 órától a ZF-Eger a Groupama Honvéddal játszik, előtte, 15 órai kezdettel azonban még lebonyolítják a női vízilabda magyar kupa döntőjét ahol az Universitas Szeged a Szentes csapatával vív meg a serlegért. A mérkőzésről élő, folyamatosan frissülő online közvetítést adunk itt, a SZEGEDma.hu-n!