Kétezren a Tisza-parti népünnepélyen + FOTÓK + HANG

2010. augusztus 21., szombat • Cikk nyomtatása • Küldés e-mailben
Fotó: Illés Tibor

„Ahol a folyók összetartanak – Mi is tartsunk össze!”

halfozo_it_05 Mintegy kétezren gyűltek össze augusztus 20-án a halászlé és a hal szerelmesei, hogy barátaik körében, nemes versengéssel döntsék el, kié is a legjobb halászlé a Sárgán. A Juhász Gyula és Kohári Nándor önkormányzati képviselők által szervezett népünnepélyen B. Nagy László, a Fidesz-KDNP szegedi polgármesterjelöltje is részt vett.

A téli kikötőben rendezett horgászversennyel kezdődött a nap, majd délelőtt 105 bogrács alatt lobbant fel a láng – megötszörözve ezzel az öt évvel ezelőtti létszámot –, hogy kezdetét vegye az V. Tisza-parti Szent István Népünnepély a Sárga szabad strandjánál a Maros-torokkal szemben. A rendezvényszervezők – Juhász Gyula (KDNP) és Kohári Nándor (Fidesz) önkormányzati képviselők – a nevezők részére bográcsonként 3 kiló halat ajánlottak fel. A zömében baktói, tápéi és petőfitelepi csapatok tagjai persze saját hozzávalókkal is bőven kiegészítették ezt, így az asztaltársaságokhoz mérten kisebb-nagyobb bográcsokban főtt a halászlé. A reggel hat órától megrendezett horgászverseny 80 indulójából a legeredményesebb halfogónak közel tíz kilónyit sikerült kipecáznia, így jutott a serpenyőkbe is hal, melyeket paprikás lisztben megforgatva, rántva vagy épp haltepertő formájában sütöttek ki. Kora délelőttre zsúfolásig megtelt a résztvevőkkel a terület, a nap folyamán több mint kétezren látogattak ki a rendezvényre.
halfozo_it_27 „Nem a vetélkedés a fő cél, hanem az, hogy együtt legyünk, ismerkedjenek, barátkozzanak egymással a városrészek lakói, és családi-baráti körben tudjuk eltölteni az új kenyér és az államalapítás ünnepét” – mondta el portálunknak Kohári Nándor.
A Szent István-napi áldást Perlaki György tápé-petőfitelepi plébános mondta el, majd megszentelte az újkenyeret. Ezt követően a társadalmi zsűri nekilátott a három asztalt teljesen megtöltő, felszámozott halászlevek végigkóstolásának.
„Nagyon sok a nevező, és rengeteg a jó halászlé. Van aki bajai hallével indult, a legtöbb viszont a hagyományos szegedi eljárással készült” – szemlélte végig a versenyműveket Juhász Gyula. „Ezért is döntöttünk úgy hogy az Arany, Ezüst és Bronz Bogrács díj mellett több mint tíz különdíjjal is jutalmazzuk a szakácsokat, ezen kívül az összes résztvevő emléklapot is kap.
Az eseményen részt vett B. Nagy László országgyűlési képviselő, a Fidesz-KDNP szegedi polgármesterjelöltje is, aki az asztaltársaságokkal is megismerkedve kötetlen beszélgetés keretében bele is kóstolt a halételekbe.
Az Arany Bogrács díj átadójaként a polgármesterjelölt megköszönte a jelenlévőknek és a szervezőknek, hogy évről évre egyre nívósabb közösségi rendezvényükkel is hozzájárulnak Szent István királyunk ünnepléséhez.
„Az egyik legfontosabb kérdés az lesz októberben, hogy hogyan tudjuk megteremteni annak lehetőségét, hogy Szegeden ne csak jó legyen élni, hanem jól is éljenek az itteniek” – hangsúlyozta beszédében B. Nagy László. Hozzátette: „Van kiút ebből a munkahely nélküli világból, de ehhez széles összefogás kell! Meg kell nyernünk ehhez a kormány és a nemzetközi környezet támogatását is. Nem csak az fontos, hogy tereket újítsunk fel, hanem az is, hogy ha a szegedieknek legyen végre munkájuk is, hiszen a macskakő nem ehető.”

Hallgassa meg a Kohári Nándor önkormányzati képviselővel készített hanganyagunkat!

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Ugrás az oldal tetejére

Hozzászólások

Eddig 23 hozzászólás érkezett.

Kattintson ide! (automatikus fordítás)


Kattintson ide a kép beszúrásához.

A SZEGEDma.hu tekintettel van a személyiségi jogokra, elutasítja a gyűlöletkeltést és az uszítást. Kérjük, tegyen így Ön is, hiszen a hozzászólást saját felelősségére írja!
Ön a(z) 38.107.179.217 IP címről szól hozzá.

  • 23. nándista hozzászólt ekkor: 2010. augusztus 23., hétfő, 15:53
    Válaszolok

    Nándikám! Gratulálok a rendezvényedhez!! Te vagy a legjobb Szegeden! Remélem, egyszer még láthatunk magasabb pozicióban is! Tudod, aki a legtöbbet dolgozik, azt nem biztos, hogy elismerik! Egyszer, talán…

  • 22. vöröscsepel hozzászólt ekkor: 2010. augusztus 22., vasárnap, 20:24
    Válaszolok

    Eddig mindegyiken ott voltam, az elsőn is, a mostanin is. Úgyhogy meg tudom ítélni, mekkorát fejlődött ez a buli.
    Itt a versenyre nevezőknek nem kell nevezési díjat fizetniük, és a 3 kg hal is kezdetektől ingyen jár. Szóval ez nem része semmilyen kampánynak, nem is erről szól ez az egész. Hiába irigykednek itt egyesek. (Az összes tápai szoci is ott volt egyébként, és érdekes módon nekik nem fájt az ingyen hal.)
    Le a kalappal Kohári Nándi előtt, hogy ekkora helyi média ellenszélben 5 év alatt ilyen népszerűvé vált a Szent István Napi Népünnepély, ilyen szuper rendezvényt tudott összehozni, jóformán egyedül. Na jó, azért vannak barátai! :-)
    A résztvevők különben mind igen jól érezték magukat. Török Laciék olyan jó hangulatot csináltak a díjkiosztó után, hogy még este fél tizenegykor is táncolt az úri közönség.
    Aki nem hiszi, járjon utána – jövőre! Jövőre, veletek, újra ott, ahol a folyók találkoznak!

  • 21. csongradi85_lal hozzászólt ekkor: 2010. augusztus 22., vasárnap, 19:14
    Válaszolok

    szögedi
    másod be a delmagyarra cikket
    ENNYI !

  • 20. szögedi hozzászólt ekkor: 2010. augusztus 22., vasárnap, 19:10
    Válaszolok

    Jellemző, hogy a Délmagyarország elhallgatja ezt a sikeres szép és egyre komolyabb tömegeket megmozgató rendezvényt. Érdekes, hogy a Rózsafesztiválhoz, a városházi és szoci programokhoz egész másként viszonyul.
    Köszönet a szegedma-nak, hogy jóformán egyedüliként tudósít egy több ezer szegedi részvételével zajló eseményről

  • 19. IFJ_NAGY_JANOS hozzászólt ekkor: 2010. augusztus 22., vasárnap, 10:00
    Válaszolok

    babi
    HA EGY POLGARMESTER NEM BIR A SZUNYOGOKKAL SE AKKOR MIT IS VÁRJUNK TÖLE?

  • 18. IFJ_NAGY_JANOS hozzászólt ekkor: 2010. augusztus 22., vasárnap, 09:58
    Válaszolok

    sÖNDÖR:/GÖNDÖR?/
    HÁT
    AUTOBOL LÁTTAM A bOTTKA KAMPANYOLOKAT A SZENT ISTVAN TÉREN
    A KOCSMA ELÖTT…
    STILSZERÜ.
    TÁN ONNAN VÁRNAK KOPOGTATOKAT?
    EGY KOPOGTATO=1 SÖR?
    NO NEM VOLT NAGY TÖMEG A STAND ELÖTT-AZ TÉNY !
    EBBÖL BUKTA LESZ-NEM KICSI.

  • 17. IFJ_NAGY_JANOS hozzászólt ekkor: 2010. augusztus 22., vasárnap, 09:57
    Válaszolok

    BABI A CZIGANYOK SZOKTAK KÉREGETNI
    ENNYIT ROLATOK

  • 16. söndör hozzászólt ekkor: 2010. augusztus 22., vasárnap, 08:56
    Válaszolok

    A szegedi Fidesz polgármesterjelöltje hogy került oda? Fölébredt, hogy kampány van és csinálni kellene valamit?

  • 15. babi hozzászólt ekkor: 2010. augusztus 22., vasárnap, 06:43
    Válaszolok

    ANTI LMP

    A TISZTELT FIDESZES KÉPVISELŐINK CSAK ITTHON VERTÉK A NYÁLUKAT A SAJTÓBAN SZUNYOG ÜGYBEN . APARLAMENTBEN MEG SEM MUKKANTAK SZEGED ÉRDEKÉBEN .ENNYIT ROLATOK.

  • 14. anti_lmp hozzászólt ekkor: 2010. augusztus 22., vasárnap, 05:02
    Válaszolok

    babi
    szunyog ügyben bottka mit csinalt?
    a parlamentben kunyerált pénzt !koldult volna a kormanytol.
    ennyit rolad.

  • 13. babi hozzászólt ekkor: 2010. augusztus 22., vasárnap, 04:29
    Válaszolok

    EMBEREK EZ ÁM B.NAGY PROGRAM. MEG KELL NYERNI A KORMÁNYT AHHOZ HOGY MUNKA LEGYEN.AZT HITTEM HOGY EZ TERMÉSZETES DOLOG.
    DE MÁR EGY BIZTOS MUNKA LESZ . FEL KELL SZEDNI A MACSKAKÖVEKET.

  • 12. fideszprogram hozzászólt ekkor: 2010. augusztus 22., vasárnap, 01:13
    Válaszolok

    Ez lenne a nagy varázslat?
    Hát zseniális ez a fityiszcsapat!
    Ezektől Botka nyugodtan alhat!
    Súlytalan szegedi ellenzék!
    Sok pénzem nincs ugyan, ám egy adag halászlét ki tudok még fizetni magamnak!

  • 11. talpas hozzászólt ekkor: 2010. augusztus 21., szombat, 23:30
    Válaszolok

    Kohári már jó ideje- legalább öt éve- nyomja ezt a fesztivált. Le a kalappal előtte! De jó fej ez a B.Nagy PM.jelölt, kedves ember. és azt modják jó vezető is!

  • 10. Lopland hozzászólt ekkor: 2010. augusztus 21., szombat, 23:04
    Válaszolok

    Nahát, ha sárga kalapban, egyik kézben kanállal, a másik kézzel pénzt nyújtva “zabálja” a túróstésztát, akkor meg nincs rajta füstszűrős sapka? Ha csak ennyi a bajod vele, akkor semmi probléma, mert a legnagyobb zűrzavar a fejedben van, szerencsétlen

  • 9. ingyenhalas hozzászólt ekkor: 2010. augusztus 21., szombat, 22:17
    Válaszolok

    nahát, B Nagy piros ingben feszitve zabálja az ingyenhalat….
    igaz, Bohács is vörös plakátokkal kampányolt. Haladunk vissza Pol-pot megyébe….

  • 8. jegenyefavirág hozzászólt ekkor: 2010. augusztus 21., szombat, 22:08
    Válaszolok

    Tanult ügyvéd barátom:
    “További részletek a csatolt közleményben található!
    Köszönettel

    Sajtófőnök”
    :-)

  • 7. valperes_zugugy hozzászólt ekkor: 2010. augusztus 21., szombat, 17:19
    Válaszolok

    „Az egyik legfontosabb kérdés az lesz októberben, hogy hogyan tudjuk megteremteni annak lehetőségét, hogy Szegeden ne csak jó legyen élni, hanem jól is éljenek az itteniek” – hangsúlyozta beszédében B. Nagy László. Hozzátette: „Van kiút ebből a munkahely nélküli világból, de ehhez széles összefogás kell! Meg kell nyernünk ehhez a kormány és a nemzetközi környezet támogatását is. Nem csak az fontos, hogy tereket újítsunk fel, hanem az is, hogy ha a szegedieknek legyen végre munkájuk is, hiszen a macskakő nem ehető.”

  • 6. valperes_zugugy hozzászólt ekkor: 2010. augusztus 21., szombat, 17:16
    Válaszolok

    AZÉRT A FIDESZES HÖLGYEK SZEBBEK ÁM,MINT A SENIOR CENTERES DÁMÁK
    :)
    POLGÁRJENÖMESTERÜNK IRIGYKEDHET.
    MÁR A LEKÖSZÖNÖ ELVTÁRS.

  • 5. valperes_zugugy hozzászólt ekkor: 2010. augusztus 21., szombat, 17:14
    Válaszolok

    3-hoz kiegeszités:
    az aranyos kis cziganyputris táskájával?

  • 4. valperes_zugugy hozzászólt ekkor: 2010. augusztus 21., szombat, 17:12
    Válaszolok

    adam itt mindent utolag irnak le
    félnek hogy sokan lesznek…

Ugrás az oldal tetejére