Vízilabda: negyedik helyen jutottak tovább a szegedi lányok a kupában

2017. október 29., vasárnap

A BVSC is legyőzte az SZTE Taylor&Nasht a Magyar Kupa szentesi csoportjában, így két győzelemmel és két vereséggel jutott tovább a szegedi gárda a következő körbe.

Szentesen rendezték a női Magyar Kupa első selejtező körét, ahol öt csapat küzdött meg a négy továbbjutó helyért. A Szegednek a házigazda mellett a Tatabányával, az Egerrel és a BVSC-vel kellett meccselnie két nap alatt. Jól kezdett

Molnár Péter

csapata, szombaton legyőzte a Tatabányát és a Szentest is, ezzel nagyjából el is dőlt a továbbjutás, ám vasárnap két nehéz feladat várt a lányokra. Délelőtt az Eger, este pedig a BVSC várt

Kádár Ildikóékra

, de egyik mérkőzést sem sikerült megnyerni. Az Eger elleni vereséget követően a BVSC ellen sem sikerült meglepetést okozni, olyannyira nem, hogy kevesebb, mint négy perc alatt 4-0-s előnyre tett szert a fővárosi gárda, az első szegedi gólt

Lengyel Dominika

szerezte. Ezt még követte egy

Lengyel Anett

és egy

Pengő Nikolett

találat, így a hidegzuhany után egy gólra zárkózott az SZTE Taylor&Nash. A második negyed is szegedi góllal indult,

Mihály Kinga

vette be az ex-szegedi

Tóth Eszter

kapuját, amivel egalizált Molnár Péter csapata. A fordítás azonban nem jött össze,

Gyöngyössy Anikó

megúszásból, majd

Máté Zsuzsanna

emberelőnyből talált be, ezzel két góllal vezetett a nagyszünet előtt a BVSC. Ettől közelebb már nem sikerült zárkóznia a Szegednek, a harmadik felvonást 3-2-re, a negyediket 4-1-re nyerte meg a zuglói gárda, végül hat góllal nyerte meg a találkozót. A fővárosiak ezzel száz százalékosan, négy győzelemmel zárták a Magyar Kupa első körét, a Szentes, az Eger és a Szeged pedig egyaránt 6-6 pontot szerezve jutott tovább.