Labdarúgás: későn ébredt a SZEOL az ETO ellen + FOTÓK

A félidőre összeszedett háromgólos hátrányát majdnem ledolgozta a SZEOL, ám az ETO jutott tovább a legjobb 32 közé.

Az NB II újoncát, az ETO FC Győrt fogadta több fiatallal a kezdőjében a SZEOL SC: a kék-feketéknél most játszotta élete első felnőtt bajnokiját Skribek Áron és Simai Zoltán is – miközben a Rába-partiaknál a 2014-es év legjobb magyar játékosának megválasztott, többszörös válogatott csatár, Kabát Péter, valamint a szintén élvonalbeli tapasztalatokkal bíró Vadász Viktor és Debreceni András is kezdett.

Az első percektől a Győr irányított, és mintegy tíz perc játékot követően Rokszin Ádám góljával a vezetést is megszerezte: Kabát szögletét sikerült megcsúsztatni, az érkező Rokszin pedig a léc alá passzolt, 0-1. A vendégek pontrúgásai rendre veszélyt jelentettek, de Leindler Domonkostól nem volt szükség bravúrra, miközben a SZEOL főképp kontrákból tudott veszélyeztetni – azonban a szünet előtt gyakorlatilag eldöntötte a meccset a Győr. Előbb Rokszin maradt üresen egy beadást követően, így megduplázta csapata előnyét, majd egy kicsibel elvégzett szöglet után hiába vesztette el a labdát a Győr, még a szegedi tizenhatoson belül visszaszerezte azt, és addig tologatta a labdát, amíg Szabó Lukas előtt tiszta lövőhelyzet adódott: a vendégek játékosa pedig pontos bombát küldött a léc alá, így háromgólosra növelte az ETO előnyét.

A fordulás után Benkő Jakab rögvest szépíthetett volna, de nem fogott kaput, majd főképp mezőnyjátékkal telt a meccs: a SZEOL ebben a játékrészben már veszélyesebb volt, mint a szünet előtt, végül tíz perccel a lefújás előtt a csereként beállt Mihály Dávid váltotta gólra ziccerét, majd a rendes játékidő utolsó percében a másik csere, Ondrejó Tamás is betalált, így még izgalmas volt a meccs vége: Csonka Bence azonban hamar véget vetett a találkozónak, így már nem volt egyenlítési esélye a szegedieknek.

Az ETO megérdemelten lépett tovább, az NB II-es csapat komolyan vette ezt a mai mérkőzést, így ott lesz a legjobb 32 csapat között. A SZEOL-ra szombaton már egy fontos kihívás vár, hiszen 18 órától a mindössze két ponttal kevesebbet gyűjtött, negyedik helyen álló Dunaújváros otthonában lépnek pályára Gajág Gergőék.

SZEOL SC – WKW ETO FC Győr 2-3 (0-3)
Szeged, SZVSE-stadion, 200 néző. Vezette: Csonka Bence (Csatári Tibor, Sebestyén László).
SZEOL: Leindler – Rácz, Gajág, Grünvald, Skribek, Simai (Mihály, 66′), Lévai (Ondrejó – a szünetben), Szabó A., Forró A., Benkő J. (Kéri, 62′), Göncző. Szakmai igazgató: Halkó Pál.
Győr: Gyurákovics – Tajthy, Pongrácz, Beliczky, Szabó L., Gyagya, Erdélyi (Zeke, 62′), Kabát, Vadász, Rokszin (Kiliti, 75′), Debreceni (Nagy Á., 55′). Vezetőedző: Szentes Lázár.
Gól: Mihály (80′), Ondrejó (90′) ill. Rokszin (11′, 42′), Szabó L. (45′).
Sárga lap: Rácz (87′), Forró (91′)

Halkó Pál: “Egy jó NB II-es csapat ellen játszottunk, elégedett vagyok a mai teljesítménnyel így az első félidővel is. Ott egy kicsit túlzott volt a számszerű eredmény, viszont a helyzetkihasználással, valamint azokkal a szituációknak a megítélésével, amelyekből a labdarúgásban könnyen lehet gólt elérni, nem lehettem elégedett. Tanulságos volt a mai meccs, azok a játékosok, akik kezdőként az első felnőtt mérkőzésüket játszottak, ők is helyt álltak, egész jó teljesítményt nyújtottak.”