Hatalmasat úsztak a Hódok + FOTÓK

2017. október 30., hétfő

A gyulai Várfürdő Kupán tették oda magukat a Hód Úszó SE versenyzői a hétvégén. A csapatnak sikerült a hatodik helyet megszerezni a pontversenyben. A nemzetközinek mondható versenyen összesen 17 egyesület 1300 rajtját láthatta a sportszerető közönség.

Bajusz Andi

csoportjából 14 versenyző indult, összesen 37 rajttal. Ebből 27 javítás és 10 legjobb időtől való elmaradás született. Volt két versenyző, akik most indultak először,

Kovács Janka

Kovács Anna

, utóbbi egy oklevéllel is gazdagodott 50 m mellúszásban elért eredménye alapján (6.) Dobogós helyezést értek el:

Rabie Ádám

50 m gyorson és 50 m háton 3. helyezett lett.

Kozma Jázmin

50m gyors, mell 4.hely, Rabie Ádám 50 méter mell 5.

50 m mell 6. hely.

100m mellen 5. bronzjelvényes szintet ért el.

Korsós Barnabás

100 m mellen 5. lett. „A csapattal összességében meg vagyok elégedve, sajnos mindig van olyan versenyző, akinek a vártnál rosszabbul sikerül a verseny. Ennek ellenére jónak értékelem a gyerekek teljesítményét, főleg hogy külön nem is készültünk a megmérettetésre. Köszönet a szülőknek is a munkájukért„ –értékelte a versenyt az edző. A versenyen indultak, de eredményt nem értek el ebből a korosztályból:

Bánfi Laura, Bánfi Brenda, Szabó Nóra,Jakab Dániel, Galli Dávid

, és

Juhász Ádám

. Csókay Miklós két versenyzőjének kivételével a teljes csapat ott volt Gyulán, összesen 52 indulásuk volt. Tíz érmet nyert a csapat. Aranyérmet hozott

Hollós Fruzsina

100 méter mellúszásban. Ezüstérem 4 született:

Kérdő Luca

100 mell,

Zsótér Bettina

50 mell, 50 hát és 50 pillangón hozták el a második helyet. Bronzból 5 érem ütötte a Hódok markát:

Tót Emma

100 pillangón hozta el a harmadik helyet.

csapatából heten vettek részt a versenyen. A mágikus szám szép eredményeket is hozott. A 2001-es születésű

Varga Brigitta

mellen elérte a harmadik helyet,

pedig saját korosztályában (2004) ezüstérmet vehetett át, melyet pillangóban is megismételt. A fiúk közül

Tót Csaba

100 méter mellen harmadik lett, de

Barna Máténak

is jól sikerült a verseny, ugyanis 100 gyorson bronz, míg 100 mellen aranyérmet hozott a csapatnak. Ugyancsak 100 méteres gyorsúszásban lett harmadik Pászti Alex, míg Tót Csaba jó hajrával szerezte meg ugyanezt az érmet 100 mellen.

Horváth Ákos

pedig ezüst és bronzérmet is szerzett a Hódoknak. A következő verseny november 18-19-én lesz Hódmezővásárhelyen, a Gyarmati Dezső Sportuszodában.