Labdarúgás: Gajdacsi-triplával verte a Bordány az Algyőt + FOTÓK

A bordányi támadó eldöntötte a forduló rangadóját, odalett az Algyő veretlensége.

Két veretlen együttes talákozott a Csongrád megyei I. osztály harmadik fordulójának rangadóján: az Algyő a Bordányt fogadta szombaton.

Bár a hazaiaktól több hiányzó (Szélpál Attila és Vékes Martin) is volt eltiltás miatt, az első lehetőség az Algyő előtt adódott: ha Gyurkovics Tamás felé egy picivel pontosabb Lajkó András labdája, az algyőiek nyáron szerződtetett labdarúgója ziccerben lőhetett volna, így kísérlete azonban nem okozott nagy gondot a korábbi algyői kapusnak, Szűcs Marcellnek. Sok kemény párharc és ívelt labda jellemezte a meccs folytatását, a Bordány mezőnyben olykor fölényben futballozott, de az egyre inkább magára találó Algyő támadásaiban inkább benne volt a gólveszély. Mégis a homokhátiak találtak be, miután Kovács Milán elkésett belépőjével a tizenhatoson belül – a labda mögé Gajdacsi Mátyás állt, aki magabiztosan értékesítette a megítélt büntetőt, 0-1. Tíz perccel a vége előtt nagyon közel állt az egyenlítéshez az Algyő, Kalapács Zoltán remek szabadrúgása csattant a keresztlécen, így maradt az egygólos vendég előny a pihenőre.

A szünet után sokat tett az Algyő azért, hogy eltüntesse hátrányát, de Takács Roland fejesét a gólvonalról tudták kifejelni, majd Lajkó András lövése is elzúgott a kapu mellett – ami az egyik oldalon kimaradt, az a másikon azonban bement, Gajdacsi Mátyásnak egy kis szerencsére is szüksége volt, de a kipattanót már el tudta lőni Tombácz Róbert mellett, így megduplázta csapata előnyét. Nehéz fél óra vált az Algyőre, amely az egyre idegesebb meccsen húsz perccel a vége előtt még nagyobb hátrányba került: Gajdacsi ezúttal egy szabadrúgásból volt eredményes, így hárommal vezetett a Bordány. A hátralévő időben ugyan beszorította az Algyő ellenfelét, de ziccert már nem tudott kialakítani: a Bordány remekül élt adódó lehetőségeivel, és kevesebb hibát vétve megnyerte a rangadót.

Takács Zoltán együttese ezzel elszenvedte első vereségét a bajnokságban, a következő héten pedig ismét két meccs vár a csapatra, miután szerdán este az FK Szeged vendégeként léphet ki a Magyar Kupa országos főtáblájára, majd szombaton az UTC ellen idegenben javíthat – a három kör után kilenc ponttal álló Bordány a következő játéknapon a Sándorfalvát fogadja.

Csongrád megyei I. osztály, 3. forduló

Algyő SK – Foliplast-Bordány SK 0 – 3 (0-1)
Algyő, 200 néző. Vezette: Mihálik Pál (Belanka Zsolt Péter, Láza András).
Algyő: Tombácz – Pénzváltó, Kalapács, Takács R., Csányi, Lajkó, Gyurkovics (Fakas Sz., 76′), Kovács M. (Lovas, 61′), Daróczi, Bella, Táncos. Vezetőedző: Takács Zoltán.
Bordány: Szűcs M. – Zvekanov, Fodor B., Culafic, Kis L., Nagy T., Retek, Bárkányi (Takó, 90′), Dürgő (Kothencz, 86′), Gajdacsi (Szabados, 89′), K. Tóth (Kozma, 73′). Vezetőedző: Hódi Mihály.
Gól: Gajdacsi (27′ – büntetőből, 60′, 70′)
Sárga lap: Gyurkovics (40′), Csányi (66′), Kalapács (68′), Lovas (73′) ill. Zvekanov (35′), K. Tóth (64′).

Takács Zoltán: “Három és fél hét alatt ez volt a hatodik tétmeccsünk, sokat kivett belőlünk a szerdai kupameccs is. Fáradtak voltunk ma, nem a legjobb összeállításban tudtunk játszani, és míg a helyzeteink kimaradtak, összehoztunk egy tizenegyest az ellenfélnek. Ez is az én csapatom, de a vereség ellenére is találtam pozitívumokat a játékunkba. Ha frissebbek leszünk, és más összeállításban tudunk játszani, akkor jobb eredményt fogunk elérni.”

Hódi Mihály: “Nem csak a meccsen, a hét többi napján is sokat dolgozunk, kisebb-nagyobb ingadozásokkal, megérdemelten tudtunk nyerni. Le a kalappal a csapat előtt, küzdöttek egymásért. Jól védekeztünk, nem talált rajtunk fogást az ellenfél.”