Futsal Eb-pótselejtező - Egygólos előnyt szereztek a magyarok

2017. szeptember 12., kedd

A magyar futsalválogatott kedden 2-1-re legyőzte a lengyel csapatot az Európa-bajnoki pótselejtező első, miskolci mérkőzésén.

Sito Rivera szövetségi kapitány csapata az első félidőben irányította a játékot, s Horváth Norbert góljával előnnyel vonulhatott az öltözőbe. A folytatásban Dróth Zoltán értékesített büntetőjével már 2-0 volt az állás, de a hátralévő időben kifejezetten pontatlanná vált a csapat játéka, a vendégek ezt kihasználva szépítettek. A visszavágót két hét múlva Koszalinban rendezik, az összesített győztes kijut a januári, szlovéniai kontinensversenyre. A magyarok 2005, 2010 és 2016 után negyedszer szerepelhetnének az Eb-n, a lengyelek 2001 után másodszor juthatnak ki.