Kézilabda: megnyerte első ausztriai meccsét a MOL-Pick Szeged

leoben_pick_kezilabda

Juan Carlos Pastor együttese magabiztosan győzte le az Union Juri Leoben csapatát az ausztriai felkészülési torna első mérkőzésén.

Csütörtökön utazott el Ausztriába Juan Carlos Pastor együttese, ahol a mai naptól a 21. Steirische Handbaltag nemzetközi tornán szerepel. Első ellenfele a házigazda Union Juri Leoben volt, amely az idei szezont az osztrák másodosztályban kezdi meg. Ennek megfelelően nem is okozott gondot a szegedieknek a rivális, még úgy sem, hogy a mérkőzések 2×25 percig tartanak ezen a tornán. A nyolcadik percben már hét gólos fórban voltak a kékek – akik ezúttal narancssárga mezbe léptek pályára – amely a félidőre tizenháromra hízott. A második játékrészben már “csak” tizenhat gólt szerzett a szegedi csapat, de végül így is, nagyon magabiztosan érvényesítette a papírformát és nyert 36-17-re.

A mérkőzések sora holnap foyltatódik, 11.30-kor az osztrák kupagyőztes Fivers Margareten ellen folytatja a tornát a Pick, azt a meccset már nem Leobenben, hanem Bruckban játsszák. A helyosztókat vasárnap rendezik, a felkészülési torna döntője 18.30-kor kezdődik Bärnbachban. A másik csoportban a szlovén Velenje, a horvát PPD Zagreb és Szaud-Arábia nemzeti csapata szerepel.