Kajak-kenu: világbajnok lett Birkás Balázs

2017. július 30., vasárnap
birkas_balazs_pitesti

A 200 méteres döntőket rendezték meg vasárnap délelőtt az ifjúsági és U23-as világbajnokságon a romániai Pitestiben, ahol a magyarok újabb 5 érmet gyűjtöttek. K-1 200 méteren világbajnok lett Birkás Balázs, Lucz Dóra, Balla Virág és Orosz Adrienn ezüstérmet szerzett, Hajdu Jonatán pedig harmadik lett - közölte a Magyar Kajak-Kenu Szövetség.

Szélcsendes, tiszta időben kezdődött Pitestiben a vasárnapi program, ahol az első 200 méteres döntőben

Nagy Bianka

képviselte a magyar színeket. A szegediek ifjúsági kenusa a tegnapi negyedik hely után ma ötödik lett a rövidebbik távon. Jól rajtolt

Orosz Adrienn

az ifik között K-1 200 méteren. Az ifjúsági Európa-bajnok a táv feléig nagyon magas csapásszámmal haladt az élen, csak a kínai

Yu

tudta utolérni. A magyar kajakos ezüstérmes lett és ettől nem volt igazán boldog. „Akkor elégedett lennék ezzel a második hellyel, ha ki tudtam volna magamból hozni mindent – mondta

. - Megzavart, hogy visszalőtték a rajtot, a táv közepén pedig azt éreztem, hogy nincs meg az az erőm, ami tegnap a középfutamban.” Az U23-as hölgyek között

Balla Virág

kissé beragadt a rajtban, ezek után hiába jött nagyon erős iramot, a tavalyi világbajnok Katie Vincent-et nem tudta már utolérni, így az C-1 500 méter után 200 méteres egyesben is második lett. „A rajtot még sokat kell gyakorolnom, dolgozom azért, hogy ezt a hibát kijavítsam, viszont az újabb ezüstérmemmel elégedett vagyok” – mesélte Balla Virág az eredményhirdetés után. Ugyanilyen eredménnyel zárt

Lutz Dóra

is K-1 200 méteren. A szám felnőtt Európa-bajnokát az U23-as mezőnyben az új-zélandi

Aimee Fischer

verte meg, aki éppen Lutz Dórától kapott ki a májusi szegedi világkupán. „Már a világkupán láttam, hogy Aimee nagyon gyors, így nem okozott most meglepetést. Úgy érzem, hogy jó pályát mentem, a felnőtt világbajnokságra pihentebben, jobb formában érkezem majd és megpróbálok ott is a legjobbak közé kerülni” – mondta Lutz Dóra. Megverte a világot viszont

Birkás Balázs

. A K-2 200 méteren friss Európa-bajnok sprinter az egész hétvégén magabiztos volt egyesben, annak ellenére, hogy az elmúlt hetekben inkább a párosra koncentrált. A döntőben a magyar kajakos mögött alig 8 századmásodperccel lemaradva futott be a litván

Seja

, aki a felnőtt világbajnokságon is ott lesz ebben a számban, a harmadik pedig az Európa-bajnokságon ezüstérmet szerző olasz

Di Liberto

lett. „Tudtam, hogy szoros lesz, a középfutamokban is láttam, hogy nehéz itt nyerni – nyilatkozta Birkás Balázs. - A pálya végén hibáztam is egy kicsit, az egyik húzásban elcsúszott a kezem a lapáton, ezért az utolsó 20 méter nem volt az igazi, szerencse, hogy kitartott az előnyöm.” U23-as férfi kenu egyesben is jól szerepeltek a litvánok 200 méteren. A számot a friss felnőtt Európa-bajnok

Zustautas

nyerte a brazil Dos Santos előtt, aki csak jobb berúgással tudta megverni

Hajdu Jonatánt

. A magyar sprinter így értékes bronzérmet szerzett. „Megyünk tovább a felnőtt világbajnokságra, ahol nyilvánvalóan Zustautas is rajthoz áll – mondta Hajdu Jonatán. - Az év elejéhez képest sikerült közelebb kerülnöm hozzá, bízom benne, hogy tovább gyorsulok és akkor Racicében akár meg is verhetem 200 egyesben.” Délután az 500 méteres döntőkkel zárul az idei utánpótlás világbajnokság, a magyarok minden A-döntőben rajthoz állnak majd.