Labdarúgás: a Csengele ellen harcolta ki a bennmaradást a Móravárosi Kinizsi + FOTÓK

2017. június 3., szombat
DSCN3323

Nyert, ezzel a következő szezont is a megyei másodosztályban kezdi meg a Móravárosi Kinizsi.

Tíz perc csúszással kezdődött el a találkozó, amely a Móravárosi Kinizsi számára nem kisebb téttel bírt, mint hogy kiharcolják-e a bent maradást a Csongrád megyei másodosztályban. Ehhez az kellett, hogy hazai pályán legyőzzék a tabellán harmadik helyet elfoglaló Csengele együttesét. Ennek megfelelően jól kezdett a hazai gárda, az első percektől kezdve magához ragadta a kezdeményezést és a 23. percben ez góllá is érett. Klippel Ádám kapta meg a labdát mintegy 30 méterre a csengelei kaputól a tizenhatos jobb sarkánál, tolt rajta kettőt, majd jó 20 méterről a hosszú felsőbe bombázott, 1-0. A 38. percben lett volna lehetősége a vendégeknek az egyenlítésre, ám Kiss Tamás életerős lövése a felső lécen csattant, a kipattanó után pedig a hazai védelem felszabadított. Végig parázs egy az egy elleni párharcok jellemezték a találkozót, bár a játékvezető inkább szóbeli figyelmeztetésekkel próbálta megfogni az indulatokat, több kevesebb sikerrel. Az első félidőben nem született több gól, így Kinizsi előnnyel vonulhattak szünetre a csapatok. A második játékrészben sem sokat változott a játék képe, többször is villant a sárga lap egy-egy kemény belépő után, majd a 72. percben végleg eldöntötte a találkozó sorsát a Móravárosi Kinizsi. A csereként beálló Hamza Krisztián néhány perc játék után remek indítást kapott a jobb szélen, majd a csengelei kapus feje felett a hálóba bombázott, 2-0. A pontot az i-re Magyar Béla szabadrúgás gólja tette fel, így a hazaiak 3-0-s győzelmet arattak, ezzel pedig a következő szezont is a megyei másodosztályban kezdhetik meg.

Csongrád Megyei II. osztály 29. forduló

Móravárosi Kinizsi - Csengele KSE 3-0 (1-0)

Szeged, Móravárosi Kinizsi Sporttelep. Vezette: Dobó Zoltán (Szabó László, Somodi Imre).

Móraváros:

Vér - Laczi, Lukovics, Faragó, Jónás, Klippel, Dongó, Szeri, Beke (Hamza, 67'), Vidákovics (Olajkár, 26'), Magyar.

Laczi Norbert.

Csengele:

Cserháti - Kovács Zs. (Horváth Zs., 51'), Tóth Sz. (Papp, 63'), Nagy T., Udvari (Nagymihály, 75'), Kiss, Kulcsár, Sipka, Novák (Tóth Sz., 76'), Jójárt, Kósa.

Kun-Szabó Tibor.

Klippel (23'), Hamza (72'), Magyar (83')

Lukovics (50') ill. Tóth (60'), Kiss T. (71'), Sipka (81')

VÉGE.
90'
Nincs hosszabbítás, vége a mérkőzésnek, 3-0-ra nyer a Móravárosi Kinizsi a Csengele ellen.
88'
A lényegi dolgok eldőltek, már csak néhány perc van hátra a találkozóból.
83'
GÓÓL! A szabadrúgáshoz Magyar Béla áll oda és laposan eltekeri a sorfal mellett és Cserháti mellett is, 3-0.
81'
Sipka Gábor rántja vissza a móravárosi támadót nagyjából 35 méterre a csengelei kaputól, jár a sárga lap neki.
80'
Tíz perc van hátra a találkozóból, úgy tűnik a Kinizsi teljes mértékben kontrollálja az összecsapást, úgy tűnik sikerül megőrizniük megye kettes tagságukat.
76'
És még egy csengelei változtatás, Novák helyére Tóth Szilveszter a foyltatásban.
75'
Újabb vendég csere, Udvari hagyja el a pályát, Nagymihály a folytatásban a helyén.
72'
GÓÓL! Micsoda csere hazai részről, Hamza fut el a jobb szélen, kapura lő és be is akad a felsőbe, 2-0.
71'
Kiss Tamás lök, majd szövegel, sárga lap a jutalma.
67'
Beke Krisztiánnak az előbbi volt az utolsó megmozdulása, Hamza Krisztián váltja az utolsó 20 percre.
65'
Beke kerül ismét helyzetbe, Cserháti lábbal hárít.
63'
Tóth Szabolcsot le is kapja a mester, Papp Bence érkezik a helyére.
60'
Tóth Szabolcs kap sárga lapot sokadik szabálytalansága után.
55'
Horváth Zsolt húz el a jobb szélen, majd adná be, de lecsúszik a lábáról és elhagyja az alapvonalat a labda a hazai kapunál.
52'
Újabb hazai helyzet, ezúttal Jónás Gábor tüzel, nagy védés Cserhátitól.
51'
Ezúttal a vendégeknél jön egy kényszerű csere, Kovács Zsoltot Horváth Zsolt váltja.
50'
Lukovics sárgul be egy szabálytalanság után.
49'
Beke Krisztián veszi célba a csengelei kaput, egy jó méterrel megy el a lövés a kapufa mellett.
46'
Folytatódik az összecsapás, a Csengele kezdi a második félidőt, nem cseréltek a csapatok a szünetben.
SZÜNET.
45'
Nem hosszabbít a játékvezető az első 45 perc végén, 1-0-ra vezet a Kinizsi egy remekbe szabott góllal a szünetben.
43'
Néhány perc van hátra az első játékrészből, továbbra is sok kisebb szabálytalanság tördeli a játékot, most a hazaiak végezhetnek el szabadrúgást 40 méterre a csengelei kaputól, de a vendég védők kifejelik.
38'
Óriási felső léc! Első komoly helyzete a Csengelének, egy kirúgott labdára érkezik második hullámban Kiss Tamás, és hatalmas erővel bombázza rá a hazai kapufára, aligha lett volna esélye Vérnek, ha picit lejjebb megy.
34'
Beke Krisztiánnak csúsztatják le a jobb szélen, betör a tizenhatoson belülre és célba veszi a csengelei kaput, de egyenesen Cserháti kezében köt ki a labda.
33'
Magyar Béla végezhet el szabadrúgás a bal szélről, a hosszú felsőt veszi célba, de ez most nem túl veszélyes.
32'
Az elmúlt percekben kicsit lenyugodtak a kedélyek, jobbára mezőnyjáték zajlik, a vendégek továbbra sem igazán tudnak helyzetbe kerülni.
26'
Kényszerű csere a hazaiaknál, Vidákovics István nem tudja folytatni a játékot sérülés miatt, Olajkár József a helyén.
23'
Klippel Ádám kapja középen a labdát, tol rajta egyet-kettőt, majd jó 20 méterről célba veszi a hosszú felsőt és kegyetlen nagy gólt ragaszt, 1-0.
22'
Nagyon kemény összecsapások jellemzik a találkozót, csoda hogy nem villant még a sárga lap, Dobó Zoltán játékvezető mindenesetre eddig csak szóban fegyelmezi a játékosokat.
20'
Beke harcol a labdáért a csengelei tizenhatoson belül, úgy tűnik meg tudja előzni a védőjét, aki lerántja, de a játékvezető sípja néma marad, nincs büntető.
17'
Laczi Norbert végezhet el szabadrúgást negyven méterre a csengelei kaputól, erőből lövi be a játékosok sűrűjébe, Tóth Szabolcs blokkol, sarokrúgás következik, ez azonban nem veszélyes.
13'
Egyelőre a hazaiak uralják a játékot, a Csengele egy kósza lövésen kívül nem nagyon jutott el a Kinizsi kapujáig.
8'
Magyar Béla fut el a jobb szélen, élesen veszi célba a vendég kaput, nem sokkal megy mellé a hosszú saroknál a hazai kísérlet.
4'
Veszélyes helyről végezhet el szabadrúgást a Kinizsi, Beke Krisztián tekeri kapura nagyjából 17 méterről, centikkel száll el a felső léc felett.
1'
Némi késéssel ugyan, de elkezdődött az összecsapás, a vendégek világos kékben, a hazaiak fehér-pirosban lépnek pályára.
16.45 Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Móravárosi Kinizsi és a Csengele KSE összecsapása a Csongrád megyei másodosztály utolsó előtti fordulójából. A kiírás értelmében a 14. és a 15. helyezett búcsúzik a szezon végén a megyei második vonaltól, a hazaiak még éppen bent maradó, 13. helyen vágnak neki az összecsapásnak. Amennyiben legyőzik ma a tabella harmadik helyét elfoglaló Csengelét, biztosan bent maradnak, A mérkőzés 17 órakor kezdődik Dobó Zoltán sípszavára.