Kézilabda: BL-döntőben a Vardar Szkopje + FOTÓK

vardar_skopje-barcelona_003

A macedón Vardar Szkopje 26-25-re legyőzte a Barcelona csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjének második szombati elődöntőjében.

Jobban kezdtek a katalánok, a 13. percben már három góllal vezettek (5-8), ezt követően azonban a Vardar megkezdte a felzárkózást, és az egyenlítés után, a hajrában már jobban állt ellenfelénél (13-12).

A második felvonásban végig fej-fej mellett haladt a két együttes, de a horvát Luka Cindric két másodperccel a vége előtt a Vardarnak szerezte meg a győztes gólt.

A macedón csapatban a spanyol Alex Dujshebaev és a horvát Ivan Cupic hét alkalommal volt eredményes, Sterbik Árpád 14 védéssel járult hozzá a sikerhez, míg a katalánoknál a honfitársai ellen játszó Kiril Lazarov – aki az idény végén távozik Barcelonából – hat gólt dobott.

A Vardar első alkalommal győzte le a Barcelonát, eddig egy döntetlen mellett kilencszer kikapott tőle.

A Telekom Veszprém – amely délután 27-26-ra kikapott a francia Paris Saint-Germaintől – vasárnap a katalánokkal találkozik a bronzéremért. A két együttes közös története során 13 meccset nyert a Barcelona, és egy döntetlen mellett négyszer győzött a Veszprém. Az idei szezonban azonos csoportban szerepeltek, és mindkét találkozójuk a katalánok sikerével zárult.

A döntő két csapata, a PSG és a Vardar most találkozik harmadszor, eddig egyszer a franciák nyertek, egyszer pedig döntetlent játszottak.