Lósport: nehéz maratonhajtáson vannak túl a versenyzők Fábiánsebestyénben

2017. május 6., szombat
lazar_vilmos_fabiansebestyen2

Eső áztatta, nehéz talajon zajlott ma a maratonhajtás Fábiánsebestyénben, ami lovat és hajtót egyaránt próbára tett, minden kategória mezőnyében. A leglátványosabb versenyszámban magyar versenyző csak három kategóriában tudott győzni: a póni egyeseknél Mátyás Márton, a póni négyeseknél Jámbor Vilmos, valamint az egyesfogatnál Kun Andrea személyében. A póni kettesfogatosok mezőnyében az osztrák Karl Cvörnjek nyerte a maratonhajtást, kettesfogatban a szlovák Miroslav Matuska, négyesben a svájci Jérome Voutaz győzedelmeskedett. A kettesfogatban versenyző Lázár Vilmos, és testvére, a négyesben indult Lázár Zoltán egyaránt másodikként zárta a mai versenyszámot, de az összetettben megőrizték elsőségüket. A holnapi akadályhajtás tehát rendkívül izgalmasnak ígérkezik a Kinizsi Parkban.

Mátyás Márton nyert póni egyesben, de összetettben Gáspár Szilvia vezet

Mátyás Márton (100,36) nyerte a póni egyesfogathajtók maratonhajtó versenyét a Kinizsi Parkban. A magyar hajtó szombaton megelőzte Gáspár Szilviát (102,91), aki másodikként zárta a második versenyszámot, illetve a harmadik helyen végző Genzwein Marinát (112,94). A mai eredmények alapján az összetett sorrend is változott a csütörtöki díjhajtáshoz képest. A díjhajtás és a maraton után jelenleg Gáspár Szilvia (169,48) áll az élen a póni egyesfogathajtók versenyében, második Genzwein Marina (172,04), míg Mátyás Márton (175,83) a harmadik helyről várja az utolsó versenyszámot.

Osztrák hajtó vezet a póni kettesfogatoknál

Az osztrák Karl Cvörnjek nyerte a szombati maratonhajtást a póni ketteseknél (98,74), s másik fogatával a második helyet is megszerezte (99,47). Lehocz Dávid (105,84) a harmadik helyen végzett. Összetettben is az osztrák hajtó vezet két fogatával (146,46; 152,74), harmadik a magyar Lehocz Dávid (180,11).

Jámbor Vilmos nyerte a maratonhajtást a póni négyeseknél

A póni négyesfogathajtók számára már délután véget ért az akadályhajtás versenyszám. A verseny győztese a magyar Jámbor Vilmos (117,06) lett. A kisbéri hajtó megelőzte a szintén magyar Rohr Mátét (120,31). Az összetett versenyben is Jámbor Vilmos (166,79) vezet az első két versenyszám, azaz a díjhajtás és a maratonhajtás után, második Rohr Máté (183,14).

Kun Andrea nyerte az egyesfogatok maratonhajtó versenyét – összetettben is ő áll az élen

Magyar hajtó, Kun Andrea (126,59) nyerte az egyesfogathajtók maratonhajtó versenyét és összetettben is az élen áll az első két versenyszám után, 188,46-tal a 35. Fábiánsebestyéni Nemzetközi Fogatversenyen. A mai versenyszámban az egyeseknél a második és harmadik helyen a görög Alexandros Zampouris végzett (127,28; 130,55), és összetettben is ezeket a helyezéseket foglalja el jelenleg. A görög hajtó egyesfogatainak összetett eredménye 194,54 és 208,48.

Szlovák győzelem maratonban - Lázár Vilmos vezet összetettben

Szlovák hajtó, Miroslav Matuska (94,21) nyerte a kettesfogathajtók maratonhajtó versenyszámát. Összetettben azonban a szombati eredmények sem változtattak azon, hogy Lázár Vilmos vezet a vasárnapi záró versenyszám, az akadályhajtás előtt. Lázár Vilmos (94,51) a kettesfogathajtó mezőnyben csak a második legjobb teljesítményt nyújtotta ma, a harmadik helyezett pedig szintén magyar hajtó, Sipos Zoltán lett 94,54-el. Összetettben jelenleg három magyar hajtó dobogós, hiszen Hódi Károly 146,09-cel a második helyet foglalja el, míg harmadik, a szintén magyar ifj. Nagy Tibor (153,44).

Svájci győzelem, Lázár Zoltán vezet összetettben

A 4* négyesfogathajtó mezőnyben a maratonhajtás versenyszámban a díjhajtás után a mai napon nem tudott ismételni, s csak a második helyezést tudta megszerezni a nyolcszoros világbajnok, Lázár Zoltán (122,44). A legjobb hajtó a svájci Jérome Voutaz volt a négyesfogathajtók mezőnyében (121,69), míg a harmadik helyen a holland Bram Chardon (125,07) végzett. Ennek ellenére az összetett versenyben az első két versenyszám után még mindig Lázár Zoltán (165,62) vezet a négyeseknél, második a szintén magyar világbajnok Dobrovitz József (172,99), harmadik a holland Bram Chardon (175,04). A 2*-os négyesfogathajtóknál a kvalifikációért hajtó Szabó Lajos teljesítette a maratonhajtó pályát 199,14-el.

Versenyprogram - május 7. (vasárnap)

Holnap a verseny 9 órakor kezdődik a Kinizsi Park díjhajtó négyszögében. A kategóriák akadályhajtása után díjátadó ünnepségre kerül sor a versenyszámban és összetettben is, az alábbi menetrend szerint: 09:00 Akadályhajtás – póni, egyesfogatok (CAI2* – P1, P2, P4, H1) 10:00 Díjátadó ünnepség fogatokkal 10:30 Akadályhajtás – kettesfogatok (CAI2* – H2) 14:15 Díjátadó ünnepség fogatokkal 14:45 Akadályhajtás – négyesfogatok (CAI2* – H4, CAIO4* – H4 WCupQ) 15:45 Díjátadó ünnepség fogatokkal