Labdarúgás: gyors gólváltás után egy pontot szerzett a Kisvárda ellen a Szeged-Grosics

2017. május 21., vasárnap
szeol_szeged_2011_37_gs

Germán Tamás góljára Gosztonyi András válaszolt szabadrúgásból, így 1-1-s döntetlent játszottak a csapatok.

Merkantil Bank Liga NB II. 36. forduló

Szeged 2011-Grosics Akadémia - Kisvárda Master Good 1-1 (1-1)

Gyula, Grosics Gyula Akadémia, 500 néző. Vezette: Nagy Róbert (Csatári Tibor, Berényi Ákos).

Szeged-Grosics:

Szántai - Horváth A., Jagodics, Mészáros M., Achim, Povázsai, Germán, Pászka (Zádori, 57'), Farkas M., Zabari, Andorka (Hegedűs, 57').

Klausz László.

Kisvárda:

Ivancsics A. - Fodor, Izing, Ryashko, Vári, Horváth Ad. (Minczér, 61'), Lucas, Horváth Z. (Rajczi, 72'), Gosztonyi, Cseri, Hei.

Szakmai igazgató:

Révész Attila.

Germán (18') ill. Gosztonyi (20')

Germán (89') Izing (84')

VÉGE.

90+4'
Még egy nagy lehetőséget kap a Kisvárda a meccs végén, Povázsai a tizenhatos előtt szabálytalanodott Cserivel szemben, de Gosztonyi lövése a sorfalban halt el és ezzel vége is a találkozónak, 1-1.
90'
Négy percet hosszabbít Nagy Róbert játékvezető.
89'
Cseri indul meg, Germán buktatja, amiért sárga lapot kap a játékvezetőtől.
85'
Mészáros Márk lövését nagy bravúrral hárítja a kisvárdai kapus, épp hogy csak ki tudta tornázni a léc alól.
84'
Izing Martin sárgul be kisvárdai oldalról.
80'
Mészáros Márk szabadrúgása kerüli el a kisvárdai kaput.
76'
Cseri veszélyeztet újfent, de Farkas Márk szögletre ment előle, majd a sarokrúgás után felszabadítanak a szegedi védők.
72'
Horváth Zoltán helyére Rajczi Péter érkezik a hajrára.
70'
Cseri harcol ki szabadrúgást, ismét kecsegtető pozícióból lőhet kapura Gosztonyi, azonban most csúnyán fölé rúgja.
63'
Horváth Zoltán valósággal letarolja Szántait, ápolni kell a szegedi kapust, de úgy tűnik rendbe jön és folytatni tudja a játékot.
61'
Révész Attila is változtat, Horváth Adrián helyére Minczér Tibor érkezik.
58'
Zabari kísérlete centikkel kerüli el a vendég kaput, nagy helyzet maradt ki szegedi részről.
57'
Kettős cserét hajt végre a Szeged-Grosics, Pászka Lóránd helyére Zádori, Andorka helyére Hegedűs Martin érkezik.
55'
Horváth Attila lő szépen, Ivancsics kiüti a labdát, de pont Andorka elé, aki elől azonban tisztáznak a kisvárdai védők.
52'
Cseri teker be egy labdát középre, de a szegedi védelem jól áll a lábán, felszabadítanak Szántai kapuja elől.
48'
Cseri szabadrúgását blokkolja Andorka, majd az ellentámadás végén éppeb őt rántják le a kisvárdai tizenhatos közelében, de a játékvezető ezúttal sem lát szabálytalanságot.
47'
Germáné az első helyzet a második félidőben, azonban lövését blokkolják a kisvárdai védők, a túloldalon pedig ismét Szántainak kell egy védést bemutatni.
46'
Elkezdődött a második negyvenöt perc, nem cseréltek a mesterek a szünetben, a Kisvárda maximálisan kihasználta a rendelkezésre álló tizenöt percet, mert nagyon sokára jöttek ki a pályára.

SZÜNET.

45'
Nagy Róbert játékvezető lefújja az első játékrészt, 1-1-s állással vonulhatnak szünetre a csapatok.
43'
Szántai óriási bravúrral ér le egy kisvárdai lövésre, nem sok kapus tudta volna kiszedni ezt onnan.
40'
Andorka harcol ki egy szögletet, majd a sarokrúgás is veszélyesen tekeredik be középre, de Ivancsics megkaparintja a labdát. A hazai szurkoló tábor egyébként remek hangulatot teremt a mai napon, ez biztosan jó hatással van a játékosokra is.
36'
Lucas kerül helyzetbe vendég részről, de fejesét védi Szántai.
33'
Érdekes szituációm Germán Tamást ugyanis lerántják a tizenhatoson belül, meglehetősen tizenegyes-gyanús eset volt ez, de Nagy Róbert játékvezető nem ítél büntetőt.
32'
Zabari előtt adódik kisebb lehetőség, azonban hatástalanítják a szegedi próbálkozást a vendég védők.
29'
Szántainak kell nagyot védenie, de a kisvárdai próbálkozás nem fog ki rajta.
25'
Andorka kap jó centerezést, azonban a fejese nem találja el Ivancsics Alex kapuját.
20'
GÓL! Nem tart sokáig a szegedi előny, szabadrúgást harcol ki kecsegtető pozícióból a Kisvárda, Gosztonyi András pedig be is tekeri Szántai kapujába, 1-1.
18'
GÓÓÓL! Megszerzi a vezetést a hazai csapat, Germán Tamás kerül ziccerbe és nem is hibázza el, 1-0!
12'
Povázsai kísérletezik, ám megszerzi a labdát a Kisvárda, el is indítanak egy kontra támadást, Mészáros Márkon akad fenn aztán ez az akció. Ezután Gosztonyi cselezget a tizenhatosnál, majd kapura is lövi a labdát, de Szántainak nem okoz gondot ez a kísérlet.
10'
Andorka kap egy jó indítást mélységből, de Ivancsics jól mozdul ki a kapujából és felszedi előle a labdát.
7'
Zabari indul meg a jobb szélen, de hatástalanítják beadását a kisvárdai védők, majd a túloldalon Cseri próbálkozik szintén egy centerezéssel, de Szántai megkaparintja a labdát.
5'
Horváth Zoltán előtt adódik az első vendég lehetőség, a középpályán szerez labdát, de lövését Farkas Márk blokkolja.
1'
Elkezdődött a találkozó, a vendégek fehér mezben, piros nadrágban és fehér sportszárban lépnek pályára, míg a Szeged-Grosics szokásos kék-fekete szín-összeállításában játszik.