Labdarúgás: simán nyert a Sopron a Szeged-Grosics ellen

2017. május 28., vasárnap
2011_sopron

A több helyzetet kidolgozó Sopron háromszor is bevette Szántai kapuját, így mindhárom pontot otthon tartotta.

Merkantil Bank Liga NB II. 37. forduló

Swietelsky-Soproni VSE - Szeged 2011-Grosics Akadémia 3-0 (1-0)

Sopron, Városi Stadion, 800 néző. Vezette: Oláh Gábor (Máyer Gábor, Király Zsolt).

Sopron:

Heinrich - Fehér Z., Tóth D., Fazakas, Németh, Gyürki (Harangozó, 58'), Eszlátyi, Batizi-Pócsi, Nagy P. (Kapacina, 81'), Sifter, Soós (Horváth P., 58').

Supka Attila.

Szeged-Grosics:

Szántai - Geiger (Andorka, 63'), Horváth A., Jagodics, Achim (Pászka - a szünetben), Coroian (Kasuba - a szünetben), Mészáros M., Farkas M., Povázsai, Germán, Zabari.

Klausz László.

Eszlátyi (15', 76'), Horváth P. (88')

Nagy P. (80'), Kapacina (90')

VÉGE.

90+4'
Itt a vége, három góllal mindhárom pontot otthon tartja a Sopron a Szeged-Grosics ellen.
90'
Szántai hosszas ápolása miatt négy perc a ráadás.
90'
Kapacina sárgul be az utolsó percben.
88'
GÓL! Ott a harmadik soproni találat is, kezd nagy különbség kialakulni, a csereként beálló Horváth Péter szerez szép gólt, 3-0.
81'
Supka Attila le is cseréli sárga lapos játékosát, Nagy helyett Kapacina Valer a pályán az utolsó tíz percre, ezzel a Sopron is kihasználja mindhárom cserelehetőségét.
80'
Nagy Patrik tarolja le Povázsait, övé a mérkőzés első sárgája.
76'
GÓL! A Sopron vélhetően eldönti a három pont sorsát, Horváth ugratja ki Eszlátyit, aki ezúttal sem hibázik, megszerzi saját maga és csapata második gólját is, 2-0.
72'
Sajnos percek óta áll a játék, Szántait kell ugyanis ápolni egy ütközés miatt, de úgy fest hogy tudja vállalni a folytatást, nagy bajban lenne a Szeged-Grosics amennyiben mégsem, hiszen nicns több cserelehetősége a vendégeknek.
63'
Klausz László kihasználja harmadik cserelehetőségét is, Geiger Norbert helyett Andorka Péter lép pályára.
58'
Kettős csere a hazaiaknál, Soós Bence helyén Horváth Péter, Gyürki Gergő helyén Harangozó Bence folytatja.
53'
Nagy helyzet! Heinrichnek kell bravúrt bemutatnia egy szegedi kísérletet követően.
50'
Szögletből nincs hiány ezen a mérkőzésen, megint a Sopron végezhet el sarokrúgást, de ebből nem alakul ki veszély.
46'
Klausz László kettőt is cserélt a szünetben, Coroian helyére Kasuba Dániel érkezett a második játékrészre, míg Achim helyett Pászka Lóránd a folytatásban.
46'
Folytatódik a találkozó, 45 perce maradt a Szegednek arra hogy pontot mentsen.

SZÜNET.

45'
Ennyi volt az első félidő, sok helyzetet láthatott a soproni publikum, a hazaiak vezetnek 45 perc játék után 1-0-ra.
44'
Zabari indul meg, remek egyéni akció, Fazakas azonban belevetődik a lövésébe, így szöglet következik, a tekerés elszáll Heinrich kapuja előtt, senki nem ér bele, kirúgás.
40'
Újabb soproni szöglet, ezúttal Eszlátyi beadását Szántai üti ki az alapvonalon.
38'
Tóth Dávid teker középre egy labdát, de a szegedi védők szögletre mentenek, majd a sarokrúgás után fel is szabadítanak.
37'
Mészáros Márk szabadrúgása után Germán előtt adódik lehetőség, de a soproni kapus felkapja előle a labdát.
35'
Szegedi lehetőség, egy szabadrúgás variáció után veszélyeztet a vendég gárda, de Heinrich védi a lövést.
27'
Gyürki Gergő távoli bombája centikkel kerüli el a szegedi kaput.
24'
Szántainak kell újabb bravúrt bemutatnia, megtornáztatják ma rendesen a soproniak a szegedi kapust, ezúttal Batizi-Pócsi Balázs tette próbára.
22'
Fazekas veszi célba Szántai kapuját, pechére azonban Soósban akad el a kísérlet, Soós megpróbálja még kapura lőni, de ezt könnyedén védi a szegedi kapus.
18'
Két veszélyes sarokrúgással reagál a kapott gólra a Szeged-Grosics, Mészáros Márk tekeri be mindkét alkalommal, előbb Heinrich üti ki az alapvonalon, majd a második próbálkozás után már fordulhat a Sopron.
15'
GÓL! Megszerzi a vezetést a Sopron, egy kontra végén Eszlátyi a befejező ember, Szántai ezúttal már tehetetlen, 1-0.
13'
Soós veszi célba Szántai kapuját, de a lövés nem okoz gondot a szegedi kapusnak, hatástalanítja a kísérletet, majd szintén Szántai munkában Eszlátyi szabadrúgása után, de ezt is védi.
8'
Szabadrúgáshoz jut a Szeged-Grosics, jól tekeredik a kapu elé, de Tóth Dániel felszabadít.
7'
Szögletet harcolnak ki a hazaiak, azonban a sarokrúgást hatástalanítják a Szeged-Grosics védői.
1'
Mindenki készen áll, ebben a pillanatban elkezdődik az összecsapás, a Szeged-Grosics kék-feketében, a Sopron tiszta fehérben lép pályára.