Kézilabda: hatgólos vereséget szenvedett a Pick Veszprémben

2017. május 20., szombat
pick_veszprem40_gs

Kiváló első félidőt követően nagyon nehéz helyzetbe került a bajnoki döntő visszavágóját illetően a MOL-Pick Szeged, miután hat góllal kikapott Veszprémben.

José Manuel Sierra

egészen pazar teljesítményt nyújtott a kapuban, miközben elöl is okosan játszott. 4-5 után négy szegedi gól következett, így öttel is vezetett a Pick

Balogh Zsolt

értékesített büntetője után, majd öt perccel a szünet előtt

Jonas Källman

ziccere után ismét megvolt az ötgólos különbség - ezt viszont fölözni nem tudta

Juan Carlos Pastor

együttese, amely fáradni látszott a szünet felé, és többet is hibázott támadásban. A Veszprém

Lékai Máté

beállásával váltani tudott támadásban, és egyre közelebb lépett - végül a szünetben kettő volt a különbség, miután

Pedro

elrontotta a ziccerét az utolsó másodpercekben. A második félidőben előbb egyenlített

(Nagy Lászlónak köszönhetően többször is)

, majd

Momir Ilic

átlövése után a meccs során először vezetett is a Veszprém hat perc elteltével (15-14), a Pick támadójátéka pedig ekkor akadozott -

Mikler Roland

ugyanazt a magas szintet tudta hozni a kapuban, mint az első félidőben, Sierra viszont nem tudta ott folytatni, ahol az első játékrészben abbahagyta. Nyílt az olló veszprémi részről, könnyen szerzett gólokat a címvédő, és négy perccel a vége előtt már a Veszprém vezetett öt góllal. (21-16) Az utolsó percekre az maradt a szegedi feladat, hogy minél szorosabb vereséggel ússza meg a Tisza-parti együttes, és ugyan a végén előbb Jonas Kallman, majd

Mario Sostaric

gólját sem adták meg, de nem ezen a két momentumon múlt a meccs. A MOL-Pick Szeged főleg az első félidőben átlag felettit hozott, viszont a szünet után már nem tudta hozni azt a játékot Juan Carlos Pastor csapata, így nagyon nehéz helyzetből várhatja a szerdai, szegedi visszavágót, hiszen ahhoz, hogy tíz év után bajnok legyen a Pick, legalább hét góllal kellene legyőznie a Veszprémet - a hatgólos különbség is elég, de ahhoz 17 lőtt gól alatt kellene tartania a riválist.

Férfi kézilabda NB I, bajnoki döntő, 1. meccs

Telekom Veszprém - MOL-Pick Szeged 23 - 17 (8-10)

Veszprém, 5000 néző. Vezette: Herczeg Péter, Südi Péter.

Veszprém:

Mikler - Marguc, Sulic 1, Schuch, Nagy L. 3, Terzic, Ugalde 3. Csere: Alilovic (kapus), Palmarsson 3, Ilic 2, Lékai 4, Nilsson 2, Gajic 4/1, Iváncsik 1, Blagotinsek.

Xavi Sabaté.

MOL-Pick Szeged:

Sierra - Pedro, Buntic, Skube, Gaber, Bodó 5, Källman 4. Csere: Sego (kapus), Thiagus Petrus 1, Balogh 4/4, Obranovic 1, Bóka, Sostaric 2.

Juan Carlos Pastor.

1/1 ill. 5/4.

8 perc ill. 10 perc. Xavi Sabaté:

"Nehéz volt az első húsz perc, szerintem nem játszottunk rosszul, de rengeteg ziccert hibáztunk. A Szeged az egész idényben nem kapott ki négynél többel, ma mi hattal tudtuk őket legyőzni, ez egy nagy eredmény. A legnagyobb különbség az volt, hogy Sierra nem ugyanúgy védett a második félidőben, mint az elsőben."

Juan Carlos Pastor:

"Az első félidőben veszítettük el ezt a meccset, mert sokkal több góllal vezethettünk volna. Nem előre, hanem hátra léptünk egyet ma. Rengeteget kell még fejlődnünk."