Borús idő, izgalmas verseny és díjátadás vár ma Fábiánsebestyénben + FOTÓK

2017. május 7., vasárnap
0507fabiansebestyen4

Pályabejárással kezdődött a hivatalos program vasárnap reggel 7:30-kor a Kinizsi Parkban. A díjhajtó négyszögben már az elsők között megjelentek a legjobb hajtók, Lázár Vilmos, Lázár Zoltán, Dorbrovitz József és ifj. Dobrovitz József, Jérome Voutaz, Bram Chardon és a többiek.

A versenyzőnek ilyenkor van lehetőségük, hogy szemügyre vegyék az akadályokat és a pályarajz alapján élőben is feltérképezzék a feladatokat. A mai nap az akadályhajtásé, a 9 órától indult versenyben a kategóriák után díjátadó ünnepség lesz ebben a versenyszámban és összetettben is a Kinizsi Parkban. Már meg is vannak az első végeredmények póniknál, a kettes és négyesfogatok csak délután kerülnek pályára. Az időjárás nem fogadta kegyeibe a 35. Fábiánsebestyéni Nemzetközi Fogathajtó verseny szervezőit, versenyzőit és a nézőket: esernyőre és gumicsizmára váltott mindenki, aki az utolsó nap izgalmaira kíváncsi. Ettől függetlenül rendben elkezdődött és zajlik az akadályhajtás. Az első kategóriákban már megszülettek a végeredmények:

Genzwein Marina

győzött a póni egyesfogatoknál – akadályhajtásban és összetettben is első helyen zárta a versenyt. A vasárnapi záró versenyszámot, az akadályhajtást magyar hajtó, Genzwein Marina (14,36) nyerte a póni egyesfogatoknál, s ezzel az összetett versenyben is ő lett a kategória győztese a 35. Fábiánsebestyéni Nemzetközi Fogatversenyen. A versenyszámot másodikként zárta a kategóriában

Gáspár Szilvia

(19,65). Az összetett versenyben a legjobbnak a póni egyeseknél Genzwein Marina (186,40) bizonyult, második Gáspár Szilvia (189,13) lett. A póni kettesfogathajtók versenyében az akadályhajtásban a legjobb eredményt az osztrák

Karl Cvörnjek

(4,84) érte el egyik fogatával, míg másik fogatával a harmadik helyezést szerezte meg (9,62). A második legjobb hajtó a versenyszámban a magyar

Lehocz Dávid

(9,61) lett. Az összetett versenyben az első és a második helyet az osztrák hajtó, Karl Cvörnjek (156,08;157,58) szerezte meg, míg a magyar Lehocz Dávid a harmadik helyezést tudhatja magáénak az összetett versenyben. A póni négyesfogathajtóknál az akadályhajtást vasárnap a magyar

Rohr Máté

(3,58) nyerte el, megelőzve

Jámbor Vilmost

, aki vasárnap 9,39-cel zárt. Az összetett végeredményben azonban a győztes a három versenyszám eredményei alapján Jámbor Vilmos lett (176,18), míg másodikként Rohr Máté (186,72) fejezte be a versenyt a Kinizsi Parkban. Akadályhajtásban és összetettben egyaránt

Kun Andrea

(212,45) nyerte az egyesfogathajtók összetett versenyét a 35. Fábiánsebestyéni Nemzetközi Fogatversenyen. A második és a harmadik helyezett a görög

Alexandros Zampouris

(213,53;230,60) lett. A vasárnapi akadályhajtásban a görög hajtó, Alexandros Zampouris szerezte meg az első két helyet (18,99;22,12), míg Kun Andrea 23,99-cel a harmadik lett. Jelenleg a kettesfogathajtók akadályhajtása zajlik a Kinizsi Park díjhajtó négyszögében. A mezőny népes, és a verseny is izgalmasnak ígérkezik, hiszen összetettben jelenleg három magyar hajtó dobogós,

Lázár Vilmos

jelenleg az első helyen áll (133,68) a szegedi versenyző,

Hódi Károly

146,09-cel a második helyet foglalja el, míg harmadik, a szintén magyar

ifj. Nagy Tibor

(153,44). Itt eredményhirdetés kora délután várható.

Lázár Vilmos: Sok a teendő az akadályhajtás előtt

A kettesfogatoknál összetettben az élen álló tizenegyszeres világbajnok

nagyon élvezte a maratonhajtást, annak ellenére, hogy fogatának nem ez a versenyszám az erőssége. Értékelése szerint ennek ellenére jól teljesítettek lovai, kondiban voltak, fizikálisan jól fel lettek készítve. - Nagyon hideg volt a tél és későn tudtuk elkezdeni a munkát, de rendszeresen dolgoztunk a lovakkal, s úgy látszik, hogy a maratonhajtás szempontjából jól sikerült a felkészülés. Tartottam a mezőny elejével a versenyt, s ez örömteli – részletezte Lázár Vilmos, hozzátéve, hogy problémát okozott az előző napi esőzés, s a talajkörülmények figyelembe vételével kell értékelni a szombati maratonhajtást. Szombat este aztán időben feküdt, majd korán kelt, hiszen vasárnap már 7 óra 30 perckor a pályabemutatón láthatta a közönség. A versenyzéséig hátra van még a lovak lejártatása, majd a bemelegítés, hiszen a vasárnapi akadályhajtás véleménye szerint egy nagyobb erőpróba lesz, nemcsak a lovak, hanem az ő számára is. – Van egy kis előnyöm, de nem ezzel foglalkozom, hiszen a fábiánsebestyéni nemzetközi verseny része a felkészülésnek, s az itteni hibákból is tanulhatunk – összegezte mai várakozását a tizenegyszeres világbajnok. Bár tegnap maratonhajtásban szintén a második helyet tudta megszerezni, ennek ellenére az összetett versenyben az első két versenyszám után még mindig

Lázár Zoltán

(165,62) vezet a négyeseknél, második a szintén magyar világbajnok

Dobrovitz József

(172,99), harmadik a holland

Bram Chardon

(175,04). Ők délután futnak majd a díjható négyszögben.

Lázár Zoltán: jók az előjelek a világversenyekre

Lázár Zoltán szerint igazán jól mentek lovai a szombati maratonhajtásban. A nyolcszoros világbajnok elmondta, hogy jól érezte magát verseny közben. - Nagyon nehéz verseny volt, 120 pontot hajtottunk, holott a világbajnokságokon 110-120 pont között szoktunk ebben a versenyszámban menni. Így a tegnapi teljesítmény azt jelenti, hogy majdnem világbajnokság nehézségű volt a maratonhajtó pálya, és úgy is volt felépítve. A szezon első versenyén kitűnően teljesítettek eddig a lovak, s ezek nagyon jó előjelek a világbajnokság és az Európa-bajnokság előtt – hangsúlyozta. – Elindultam, s a kinti szakaszon - amíg be nem értem az akadályokba - szakadó esőben mentem, a vihar széle volt és csapkodott a villám. Nagyon izgultam, hogy ne essen az eső a benti pályán, mert hiszen tudjuk, hogy Fábiánsebestyénben olyan a talaj, hogy ha esik az eső, akkor irreálisan más pálya áll a hajtó előtt. A Jóisten azonban kegyes volt hozzánk, és az akadályokban nem esett – értékelte szombati napját Lázár Zoltán. A mai versennyel kapcsolatos várakozásairól szólva elmondta: reméli, hogy sikerül egy hibátlan pályát menni. "Két új lovat fogok hajtani, amivel még nem versenyeztem, megpróbálok bízni bennük és remélem, hogy ez egyre jobb lesz.”