Kosárlabda: egy negyedig bírta az Alba tempóját a Szedeák

2017. március 16., csütörtök
szedeak_alba02_gs

A második negyedben elhúzott ellenfelétől, majd növelte a különbséget és magabiztosan érvényesítette a papírformát az Alba Fehérvár a Szedeák ellen.

Teher nélkül léphetett parkettre a Szedeák Székesfehérváron, hiszen egyrészt nem számított esélyesnek a kupagyőztes és listavezető Alba ellen, másrészt múlthéten biztosította helyét a középházban, így jó hangulatban vághatott neki a mérkőzésnek

Nikola Lazic

együttese. Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, nagyon jól tartotta magát a Szedeák, bár a játékrész vége felé ellépett hat ponttal az Alba, de egyenlített a vendég gárda és csupán ét ponttal vezetett a hazai csapat az első játékrész után. A következő negyedet is még jól kezdte a Szedeák, a 13. percig tartotta a lépést

Keller Ákosékkal

, ekkor azonban jött egy 11-2-s hazai futás amivel leszakította ellenfelét a Fehérvár. A szegediek rengeteget hibáztak, nem ültek a triplák, nagyon sok volt az eladott labda, ezeket pedig rendre büntette a hazai csapat, amelyik az egész mérkőzésen ötven százalék felett értékesítette mezőnykosarait. A Szedeák mindössze nyolc pontot szerzett a második negyedben, így pedig nem volt esélye megszorongatni az ihletett formában dobó Albát. A harmadik negyedben tovább növelte különbséget

Braniszlav Dzunics

egyőttese, elsősorban a végül 21 pontig jutó

Mohammed

tolta a csapat szekerét, egymás után négy triplát vágott be a szegedi kosárba, amivel végleg eldöntötte a találkozó sorsát már a harmadik játékrészben. Az utolsó negyed aztán pontesőt hozott, 28-26-ra nyerte ezt a negyedet a hazai csapat, aminek igazán tétje már nem volt. Az Alba egy pillanatra sem engedett ki, végig koncentráltan és határozottan kosárlabdázott, így pedig a rövidebb paddal rendelkező és hosszú útról érkező Szedeáknak nem lehetett esélye. Nem sokat pihenhet azonban Nikola Lazic együttese, hiszen vasárnap hazai mérkőzés vár rá, amiko a Vasas látogat a Tisza-partra. Lesz miért visszavágni, hiszen idegenben alulmaradtak

Juhos Leventéék

a fővárosiakkal szemben.

Ami a statisztikát illeti

Fantasztikus dobóformát fogott ki ma az Alba Fehérvár, folyamatosan 50 százalék felett értékesítették mezőnykosaraikat, végül 56.3 %-al fejezték be a találkozót. Ami méginkább figyelemre méló, hogy 17 triplakísérletből vágtak be 10-et, amelyből Mohammed egymaga vállalt magára négyet, ehhez pedig nem kellett több neki mint négy kísérlet. Ezzel szemben a Szedeáknak nem ment ma kintről a dobás, huszonegy alkalommal emelték rá a kinti dobást Nikola Lazic játékosai, viszont ezúttal csupán hat kötött ki a gyűrűben. Szintén fontos szerepet játszottak az eredmény alakulásában az eladott labdák, az Alba tizenkétszer, a szedeák tizenkilencszer szórta el a játékszert és ami nagyobb baj, a második negyedben ezekből a szegedi eladott labdákból rendre pontokat szerzett az Alba, ha pedig csak ezt a két statisztikát vesszük, máris érthető a kialakul különbség. A mérkőzés legjobbja némileg meglepő módon az a Boltic lett, aki 24-es VAL-al zárta a mérkőzést, tizenhárom pontot szerzett és mind a 40 percet végigjátszotta. Összegyűjtött 6 lepattanót és kiosztott tíz gólpasszt is, így dupla-duplával fejezte be a találkozót. Rajta kívül viszont nem igazán lehetett ma kiemelni senkit a vendég gárdából, ami az Alba ellen egyik csapat dolgát sem könnyítette vola meg.

ONLINE
Alba Fehérvár - Szedeák
94 : 70
(22-20, 20-8, 24-16, 28-26)

Férfi kosárlabda NB I/A, 23. forduló

Alba Fehérvár – Naturtex-SZTE-Szedeák 94–70 (22-20, 20-8, 24-16, 28-26)

Fehérvár, Alba Regia Sportcsarnok. Vezeti: Pálla Zoltán, Farkas Gábor, Kulcsár Tibor (Szabadvári János).

Alba:

Taylor 14/6, Mohammed 21/12, Shepard 10, Lóránt 6, Keller Á 8. Csere: Keller I. 2, Burgess 11/6, Markovic 10/6, Farr 12.

Braniszlav Dzunics.

Szedeák:

Boltic 13/3, Ciric 13, Lilov 12/6, Juhos 9/3, Sulovic 11. Csere: Bán 7/3, Wirth 3/3, Filipovics 2.

Nikola Lazic.

VÉGE.

IV. negyed 94-70 (22-20, 20-8, 24-16, 28-26)

40'

Markovic sem tud betalálni az időkérés után, Bán szerzi meg a labdát, Boltic meg visszaadja azt. Aztán egy blokkal javít a túloldalon, Wirth megszerzi, majd indítja Bolticot, aki befejezi a támadást 92-70. Hogy ne ez legyen a vége, Burgess még beviszi a egyelemdöfést és zsákol egyet, 94-70, 24 ponttal nyer az Alba Fehérvár.

40'

Bán szépen termeli a pontokat a végén, szerez még kettőt, 92-68. Boltic faltolja még Markovicot. Még egy időt kikér az Alba, 45 másodperc maradt a mérkőzésből.

39'

Mohammed javít... egy triplával. 92-66.

39'

Mohammed eladja a labdát, valószínűleg nem ezt beszélték meg az időkérés alatt. Ciric köszöni szépen, szerez két pontot, 89-66.

38'

Juhos eladott labdájából Mohammed szerez újabb két pontot, 89-62. Bán erre válaszol, 89-64, még a végén időt kér Dzunics mester, de lényegi dolgok már eldőltek, érvényesül a papírforam.

37'

Boltic passzol Bánhoz, aki ávolról talál be, 85-62. Farr ezt a kis örömét is elrontja a vendégeknek, mert ő is bever egy triplát, 88-62. Módosítanak viszont a játékvezetők, rálépett a vonalra, csak kettes, 87-62.

37'

Keller István áll bele egy hármasba, ez lejön, de Markovic összeszedi a lepattanót, majd a támadás végén ő maga zúz be egy trojkát, 85-59.

36'

Farr szerez újabb két pontot a hazaiaknak, 82-59. A másik oldalon Ciric is a saját lepattanóját szedi össze egy rossz dobás után, majd újra kísérletezik és újra ront. Most már fordul az Alba, de Burgess sem talál be.

35'

Mohammed középtávolijával, 80-59-re módosul az eredmény. A túloldalon Sulovic ront közelről, de összeszedi saját labdáját, viszont lejár a támadóidő.

34'

Sulovic talál be közelről, 76-57, de már érkezik is a válasz Keller Ákostól 78-57. Sulovic Lilov passzából eredményes, 78-59.

34'

Keller István szerez kétpontost, Boltic meg oda is üt neki közben, jöhet a ráadás is, ez azonban nicns bent, 76-55.

33'

Shepard ront egy középtávolit, fordulhat a Szedeák, Ciric a palánk alól szerez két pontot, 71-52. Taylor lehűti a kedélyeket, bezúz egy triplát, 74-52. Erre Wirth válaszol egy kintivel, röpködnek a kosarak, 74-55.

32'

Most Boltic a vonalon, Taylor ütött oda neki. Az első büntető a helyén és a második is, 71-50.

32'

Juhos köszön be egy triplával, 70-48. A túloldalon Juhos megint főszerepben, ezúttal faltol. Taylor büntetőzhet, egy bent, egy nem, 71-48.

31'

Burgess közelről talál be, 68-45. Boltic eladott labdája után pedig Shepard növeli 25 pontosra a fehérvári előnyt, 70-45.

31'

Az Alba továbbra is ötven százalék felett mezőnyből, míg a Szedeák kereken negyven százalékkal értékesíti mezőnykosarait. Kezdődik az utolsó negyed, máris két Sulovic büntetővel. Keller volt szabálytalan, az első bent van, a második nem, az Albáé a labda, 66-45.

III. negyed 66-44 (22-20, 20-8, 24-16)

30'

Ciric kísérletezik távolról, de nincs bent a dobása, Sulovic viszont megszerzi a labdát. Ciricet aztán blokkolják, ez a negyed vége.

30'

Mohammed ront el egy középtávolit, de megszerzi a támadópattanót az Alba. Keller István elront egy hármast, Juhosé a labda.

29'

Burgess is betalál kintről, most dönti el a mérkőzést az Alba, 66-42. Sulovic azért gyorsan válaszol egy kettessel, 66-44.

29'

Ciricnek üt oda Mohammed, dobhat kettőt a légiós, de az első nincs bent, a második már igen, 63-42.

28'

Ha egy üzlet... Mohammed zsinórban harmadik hármasát zúzza be, 63-41.

28'

Gyors kosárváltás, Ciric majd Lóránt, 60-39. Boltic aztán újabb labdát ad el, de Taylor is így tesz fehérvári részről. Boltic megszerzi, Ciric kosárra váltja, 60-41.

27'

Ciricnek nem ülnek ma a triplái, megszerzi a labdát az Alba, majd Filipovics szabálytalan. Taylor beleáll egy hármasba, de ez most nem jó, viszont Boltic is rotn a palánk alól a másik oldalon. Lóránt zárja le a pontnélküli másodperceket, 58-37.

26'

Mohammed elkapta a fonalat, még egy triplát berámol, 56-37.

26'

Filipovics triplája nem jó, megszerzi az Alba a labdát, de vissza is adja a vendégeknek. Lilov passzát Juhos váltja két pontra, 53-37.

25'

Most Juhos hibázik, Shepard büntet, 53-35.

25'

Mohammed dobása megint rossz, de a támadólepattanó megint az Albáé. Lilov faltolja Lórántot, oldalról jöhet az Alba. Mohammed áll bele egy hármasba és bepörköli, 51-35.

25'

Lóránt a másik oldalon szabálytalankodik Lilovval szemben. Sulovic viszont visszatér a második negyed trendjéhez és eladja a labdát.

24'

Boltic eladott labdáját Lóránt váltja két pontra, 48-35.

24'

Juhos faltolja Farrt, marad a labda a hazaiaknál. Shepard pedig egy rossz Mohammed dobás után ismétel és szerez két pontot, 46-35.

23'

Lóránt gólpasszából Farr talál be, 44-35. A túloldalon is Farr a főszereplő, ő faltolja Sulovicot, aki dobhat kettőt. Az első sajnos nem jó és a második sem, kár érte.

22'

Taylor szórja el a labdát, Lilov kettesével közelebb zárkózik a Szedeák, 42-35.

22'

Sulovic harcol a palánk alatt, de nem tud kosarat szerezni. Shepard sem a túloldalon, megvan a védőlepattanó a Szedeáknak. Lilov hibáz el egy középtávolit, de Sulovic összeszedi, majd Boltic dob távolról és bent is van a tripla! 42-33.

21'

Farr válaszolna a túloldalon, de nem jó a dobása, viszont marad a labda a hazaiaknál. Lóránt áll bele gy triplába, de nincs bent, fordulhat a Szedeák.

21'

Folytatódik a találkozó, méghozzá egy Boltic labdaszerzéssel és egy Boltic kosárral, 42-30.

II. negyed 42-28 (22-20, 20-8)

20'

Nagyon sok a hiba, nagyon sok. Sulovic passzol most rossz helyre, aztán üt oda Kellernek. Lóránt a támadás végén elront egy közelit, Boltic szedi össze a lepattanót. másodpercek vannak hátra, amikor beleáll egy triplába, de sajnos ez sem jó, ez a negyed vége.

20'

Lilov szabálytalan, Mohammed dobhat két büntetőt. Az elsőt elrontja, a második a helyén, 42-28.

19'

Ma először pályán Bán Tibor a Szedeákban. Sulovic próbálkozik ezúttal kintről, mondani sem kell, nincs ben, megvan viszont a lepattanó. Juhos aztán kiharcol egy faltot, marad a labda a Szedeáknál, de Lilov, majd egy támadólepattanó után Sulovic is hibázik, de megint megvan! Bán Tibor zárja le a támadást... egy eladott labdával.

19'

Burgess büntetőzhet, az elsőt kihagyja, a másodikat bedobja, 41-28.

19'

Burgess távolija nem jó, de Lóránt korlátlan úr a palánk alatt és megszerzi a támadólepattanót. Sulovic szabálytalankodik Burgess-szal szemben.

18'

Most Sulovic ad el egy labdát, sok a hiba ebben a negyedben a vendégek részéről. Lilov visszaszerzi, de Juhos megint eladja. Juhos aztán faltolja Lórántot, megállítva ezzel a kialakult fejetlenséget.

18'

Lóránt ront a palánk alól, de visszaszerzi a labdát az Alba, Markovic pedig beebrusztolja az újabb fehérvári pontokat, 40-28.

17'

Ciric megtöri a szegedi pontcsendet, Sulovic passzából eredményes, 38-28, időt kérnek a hazaiak.

17'

Markovic beszór egy triplát, 38-26. A másik oldalon Ciricet blokkolja Lóránt, de az ellentámadást Burgess elrontja.

16'

Újabb sikertelen tripla Cirictől, ez a műfaj ma nem fekszik a szegedieknek. A túloldalon Sulovic takarja be Markovicot, megvan a labda! Filipovics azonban ront egy dobást közelről, Lóránt szedi össze a lepattanót, Ciric pedig faltolja.

15'

Ciric ront egy hármast most, de megvan a támadólepattanó, ugyanakkor Lilov is ront kintről. Farr is hibázik a túloldalon egy középtávolit, fordulhat a Szedeák.

14'

Filipovics áll bele egy triplába, de nem sikerül betalálnia, ezzel szemben Keller Ákos ránt egy hatalmasat Burgess passza után, 35-26.

14'

Lilov pontatlan, ezt pedig most Farr bünteti két ponttal, 33-26, időt kell kérnie Lazic mesternek.

13'

Mohammed közelről szerez kosarat, 29-24. Filipovics válaszol rá rögtön, 29-26. Potyognak a kosarak, most Markovic eredményes, 31-26.

13'

Lilov adja el a labdát, ezt pedig Burgess kegyetlenül bünteti egy triplával, 27-22. Lilov javítja valamelyest hibáját egy gyors kosárral, 27-24.

12'

Keller brusztol a palánk alatt, jutalma két pont, 24-22.

12'

Juhos ront szegedi részről egy kísérletet, Markovic pedig egy triplát a másik oldalon. A csereként pályára lépő Wirth is beleáll egy távoliba, de ő sem jár sikerrel. Wirth aztán faltolja Mohammedet.

11'

Farr, majd a lepattanó után Markovic is hibázik, fordulhat most már a Szedeák Ciric lepattanója után.

11'

Folytatódik az összecsapás, mindkét csapat hatékony támadásban, 50 százalék felett a gárdák mezőnyből. A negyed egy Farr szabálytalansággal kezdődik, Juhos az elszenvedője. Dobhat kettőt, mindkettő bent is van, 22-22.

I. negyed 22-20

10'

Farr gyorsan megtöri a fehérvári pontcsendet, 22-20, ez a negyed vége, szorosan ott lohol az Alba mögött a Szedeák.

10'

Boltic áll a vonalra, dobhat kettőt az előbbi falt után, az első gyűrűben, éppen úgy ahogy a második is, egál, 20-20.

10'

Most Taylor hibázik a palánk alól, megvan a védőlepattanó Ciricnek. Taylor üt oda most Bolticnak, Dzunics mesternek kell most időt kérnie.

10'

Shepard ront dobást, majd Boltic közelijével tovább zárkózik a Szedeák, ráadásul odaütnek neki, dobhat plusz egyet, de ez sajnos nincs bent és az Albáé a labda, 20-18.

9'

Sulovic is eladja a labdát, Nikola Lazic időt kér. Ciric visszaszerzi Lóránttól a labdát, fordulhat a Szedeák. Boltic passzából Sulovic eredményes, 20-16.

8'

Sulovic faltolja Mohammedet, Shepard viszont elront egy középtávolit, Juhosé a védőpattanó, Lilov újabb hármasba áll bele, de ez sem jó.Ezzel szemben Farr középtávolija igen, 20-14.

7'

Nem úgy a túloldalon, Taylor bepörköl egy trojkát, 18-11. Ciric is beleáll egy hármasba, de nem talál utat a gyűrűbe a labda. Lóránté a lepattanó, de Keller Ákos eladja a labdát, Lilov szerzi meg, és áll bele egy trojkába, ami ezúttal bent van, 18-14.

6'

Boltic harcol a palánk alatt, de kimarad a dobása, Taylor viszont elszórja a labdát, vagy mondjuk úgy, hogy Juhos szerzi meg. Sulovicot faltolják, oldalról jön a Szedeák, de újabb tripla marad ki.

6'

Lilov szabálytalan Taylorral szemben, marad a labda az Albánál. Lóránt középtávolija jön le, de megszerzi a lepattanót az Alba, majd Mohammed ismétlése már jó, 15-11.

5'

Ciric kosarával zárkózik a Szedeák, 13-11. Mindkét oldalon záporoznak most a rossz dobások, végül Mohhamed faltolja Sulovicot a fehérvári palánk alatt, de Boltic elszórja a labdát.

4'

Lilov sikeres középtávolijára Shepard újabb zsákkal válaszol, 11-9. Lilov áll bele most egy hármasba, ez azonban nem jó, Taylor szedi össze a lepattanót, majd a túloldalon a palánk alól szerzi meg az újabb fehérvári pontokat, 13-9.

3'

Taylor közelije jó, ráadásul faltolják is dobás közben, jöhet a plusz egy és ezt is értékesíti a légiós, 9-7.

3'

Sulovic szerzi a palánk alól a következő szegedi pontokat, 4-4, de rögtön jön a válasz a másik oldalon Kellertől, 6-4. Lilov áll bele a másik oldalon egy triplába és bent is van! 6-7.

2'

Taylor második kísérlete már jó, 2-2. Juhos ront a túloldalon egy középtávolit, Lóránt szedi össze a labdát, indítja Shepardot aki bezsákolja, 4-2.

1'

Shepard is elront egy középtávolit, Ciricé a pattanó. Shepard üt oda Ciricnek, dobhat kettőt a légiós, de mindkettő kimarad és a labda az Albáé.

1'

Elkezdődött a találkozó, az Albáé az első támadás, de Taylor dobása nem jó, Boltic szedi össze a pattanót. Ciric passzából Juhos eredményes, 0-2.

18.20

Köszöntjük olvasóinkat, tíz perc múlva kezdődik a Szedeák fehérvári vendégjátéka. Nikola Lazic együttesét semmilyen teher nem nyomja a bajnoki cím egyik várományosa ellen, de mindenképpen meglepetésre készül a szegedi alakulat.

A mérkőzés 18:30-kor kezdődik.